.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.236.138.35
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

05.02.2014 Дайджест доменних подій

У випуску: реєстрація в .УКР відкладається; в справі впровадження IDN ще далеко до заспокоєння; ICANN готова йти на поступки реєстраторам; Європа бурлить; інтернету загрожує "федералізація"…

Imena.ua:
Початок відкритої реєстрації в домені .УКР перенесено на місяць
Адміністрація домену .УКР перенесла початок відкритої реєстрації доменних імен на 4 березня, - інформує керівництво компанії Imena.UA. Раніше було заплановано почати вільну реєстрацію 4 лютого.

Заплановано декілька етапів відкритої реєстрації. Перший з них, тривалістю два місяці, передбачає реєстрацію імен з мінімальним терміном 10 років. Наступні два місяці реєстрації підлягатимуть імена з мінімальним терміном реєстрації 5 років. Тільки після цього буде відкрито вільну реєстрацію в домені .УКР на термін від одного року.

EURID:
Різноманітність в багатомовності
Кількість нелатинських доменних імен в світі перевищила 5 млн. Такі дані містяться в звіті, який було підготовлено Департаментом комунікації та інформації ЮНЕСКО при підтримці європейської реєстратури Eurid та компанії Verisign.

Автори звіту віддають належне зусиллям ICANN по введенню та популяризації нових загальних та національних багатомовних доменів і, зокрема, відзначають на їх повну працездатність в найпопулярніших браузерах.

У той же час, в документі зазначається, що загальний стан справ з впровадженням багатомовних доменів ще далекий від бажаного. Багатомовні домени сьогодні складають лише 2% від загальної їх кількості, що ніяк не відповідає мовному різноманіттю планети. Більше того, зростання числа багатомовних доменів в минулому році навіть сповільнилось у прорівнянні з попереднім.

Не менш тривожним фактом виглядає й надалі низька підтримка багатомовних доменів в Глобальній мережі. Біля 92% популярних веб-сайтів не розпізнають URL-записи IDN та не дають можливості користувачам створювати облікові записи з використанням багатомовних доменів та адрес електронної пошти. Також вкрай низькою залишається їх підтримка в мобільних пристроях.

Спроби створити облікові записи в 11 найбільш популярних інтернет-сервісах з використанням повністю багатомовної адреси електронної пошти (на кирилиці, арабській та китайській мовах) у всіх випадках завершились невдачею, оскільки служби не змогли розпізнати введений текст.

DomainNameWire.com:
ICANN готова поступитися
ICANN може дозволити французьким реєстраторам зберігати інформацію про клієнтів не два роки, а усього рік після завершення відносин між реєстратором та клієнтом. Це, ймовірно, буде можливо у випадку, якщо буде підтверджено, що тривалий період зберігання не відповідає національному законодавству.

Дворічний термін зафіксовано у договорі з реєстраторами 2013 RAA. Проте французька компанія OVH SAS звернулась до ICANN з проханням встановити річний термін зберігання даних. При цьому OVH надала висновки юристів про те, що виконання умов угоди порушує французькі закони. У відповідь ICANN опублікувала свій попередній висновок, в якому передбачено можливість зменшення часу зберігання даних. Після суспільного обговорення, яке буде тривати 30 днів, прохання OVH може бути задоволене. Не виключено, що й інші реєстратори, що знаходяться під тією ж юрисдикцією (Франція або, можливо, ЄС), зможуть наслідувати її приклад і домогтися зміни умов угоди.

CENTR:
Зростання європейських доменів перевищило динаміку доменів загального призначення
За останнє півріччя кількість доменних імен, зареєстрованих учасниками Асоціації адміністраторів європейських національних доменів верхнього рівня (CENTR), перевищила 68,2 млн.

Статистичні дані, опубліковані організацією, свідчать, що темпи зростання кількості реєстрацій склали 2,2%, що вище середнього значення приросту в доменах загального призначення по всьому світу, яке досягло 1,8%.

За останні шість місяців найбільш активно зростаючим став національний домен Ірану .IR, приріст якого склав 21%. На другому місці домен Чорногорії .ME - 8%.

DomainNews.com:
Головна загроза інтернету - фрагментація
За останній рік вирішення питань управління інтернетом стало найбільш актуальним для глобального суспільства, вважає Фаді Шехаде (Fadi Chehadé), генеральний директор корпорації ICANN. Про це він заявив виданню HuffPost Live на економічному форумі в Давосі. Очільник ICANN впевнений, що "найбільшою загрозою для світового інтернет-простору є зведення в ньому стін та кордонів, тобто фрагментація інтернету. Збереження вільного інтернету без кордонів має вирішальне значення для сучасного суспільства", сказав він. Шехаде також вважає, що настав час інтернету вийти з-під впливу уряду США.

"Якщо ми найближчим часом не зможемо знайти способів для управління інтернетом, які б забезпечили його свободу та відкритість, ми можемо отримати декілька версій інтернету, розділених кордонами, тарифами та різними правилами", сказав Шехаде. Найбільші втрати від фрагментації інтернета понесуть невеликі країни, які потребують доступного інтернету для розширення своїх ринків, а також країни, що розвиваються, яким необхідно мати доступ до знань зі всього світу.

Стосовно взаємовідносин ICANN з урядом США, Шехаде заявив, що ICANN на даний час підтримує контакти з урядом США для забезпечення відповідного контролю за роботою адресної системи та системи доменних імен. Але, на його думку, настав час для США поступитися цією функцією іншій частині світу, тому що це становище вже більше не є стійким і врівноваженим.0,185982 sec