.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.236.138.35
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

22.01.2014 Дайджест доменних подій

У випуску: блокувати домен – лише за рішенням суду; запущено "безпровідний" домен; шпаргалка ICANN для власників ТМ; перше місце за фішингом; "День удару у відповідь"…

CompleteMusicUpdate.com:
В Канаді арбітражний суд заборонив поліції блокувати домени
Канадський реєстратор easyDNS опублікував постанову Національного арбітражного форуму стосовно доменів, які були заблоковані Public Domain Registry на вимогу підрозділу лондонської поліції по боротьбі з порушеннями в області інтелектуальної власності (IP Crime Unit).

IP Crime Unit в минулому році вимагала в декількох реєстраторів блокувати домени з метою припинення доступу до веб-сайтів, які підозрюються в порушенні авторських прав. Деякі реєстратори відключили сайти, однак компанія easyDNS вирішила ігнорувати запити поліцейських, про що заявила публічно. Багато хто з власників заблокованих доменів зробив спроби перевести свої ресурси під управління easyDNS, але їм було в цьому відмовлено.

Ця відмова була оскаржена у суді. В easyDNS стверджують, що підрозділ поліції не є судовим органом, а у відповідності до правил ICANN, лише судове рішення може заборонити передачу домену від одного реєстратора до іншого, навіть у тому випадку, якщо власник веб-сайту порушує які-небудь умови первинного адміністратора домену.

Арбітражний суд, який вів справу з цього питання, прийняв рішення на користь easyDNS. В рішенні сказано: "Не було жодного судового рішення на заборону передачі доменних імен. Окрім таких рішень, в політиці трансферу доменів (Transfer Policy) немає інших причин, які б були виправданням відмови реєстратора в передачі доменних імен".

CIOL.com:
Запущено перший в світі глобальний реєстр для "бездротових" доменів
Компанія Wireless Registry Inc. повідомила про запуск першого в світі глобального реєстру для "безпровідних" імен. Так само, як і система доменних імен (DNS) забезпечує функціонування Інтернет, Wireless Registry буде служити в інтересах "інтернету речей". Тепер бажаючі можуть зареєструвати "безпровідні" імена і визначити пристрої або контент, які будуть з ними пов’язані.

"Будь-який об’єкт, який використовує бездротову технологію Wi-Fi чи Bluetooth, наприклад, смартфон, домашній маршрутизатор або навіть автомобіль, має унікальний цифровий підпис і проксимальну ідентичність. Реєстрація бездротового імені, або SSID, дозволяє створити власну доменну зону, "віртуальний пузир", який може залишатися в одному місці або рухатися разом зі своїм власником", сказав Патрік Пароді (Patrick Parodi), генеральний директор і співзасновник Wireless Registry.

"Ми побудували DNS-систему речей, яка надає людям і бізнесу змогу краще керувати своїми бездротовими сигналами, наділяє єдиним змістом різноманітне бездротове оточення". Wireless Registry пропонує безоплатну реєстрацію першого доменного імені в "безпроводному" доменному просторі, а вартість подальших реєстрацій складе $4,99.

ICANN:
ICANN розповіла, як захистити товарні знаки в рамках програми New gTLD
Корпорація ICANN випустила документ під назвою Rights Protection Mechanisms (RPM), в якому описані механізми захисту товарних знаків в нових доменах верхнього рівня, а також створила інфографіку, яка пояснює їх роботу. Ці кроки ICANN спрямовані на запобігання можливих порушень прав власників товарних знаків при запуску нових доменів.

Головним інструментом захисту товарних знаків є Депозитарій (Trademark Сlearinghouse, TMCH), який представляє собою глобальну електронну базу даних про зареєстровані засоби індивідуалізації. Корпорація настійливо рекомендує правовласникам внести свої товарні знаки в Депозитарій. З іншого боку, усі реєстри верхнього рівня зобов’язані враховувати дані про реєстрацію прав, які вказані в Депозитарії, та надавати правовласникам пріоритетне право на реєстрацію відповідних доменних імен. Крім того, реєстратори зобов’язані негайно повідомляти власникам товарних знаків про випадки спроб реєстрації імен, які можуть порушити їх права, що, в свою чергу, дозволить здійснити оперативні кроки з їх захисту. На сьогодні в Депозитарій внесено вже понад 20 тис. товарних знаків. Тривалість "перебування" торгової марки в депозитарії може складати 1, 3 і 5 років.

Ще одним інструментом захисту товарних знаків є Система оперативного реагування (Unified Rapid Suspension System, URS). Вона розроблена спеціально для New gTLD і дозволяє забезпечити захист інтересів правовласників шляхом швидкого відключення домену, який порушує їх права, з подальшим судовим розглядом. Процедура передбачає відключення спірного домену на протязі 24 годин після подачі скарги. У випадку необґрунтованої скарги, коли позивач програє судовий розгляд, з нього буде стягнуто комісійний збір, що повинно обмежити можливість зловживань з боку заявників.

Систему захисту торгових марок доповнює Процедура вирішення суперечок після делегування доменів (Trademark Post-delegation Dispute Resolution Procedure, Trademark PDDRP), яка застосовується у тих випадках, коли є підозри на те, що оператор реєстру також причетний до порушення прав правовласників і свідомо сприяв незаконній реєстрації.

ICANN:
Половина порушників в російському інтернеті – "рибалки"
В грудні минулого року серед доменних імен російського сегменту інтернету, які підозрювались в зловмисній діяльності, 57% були пов’язані з фішинговими сайтами. Компанія Group-IB, яка здійснює моніторинг інтернету, в грудні 2013 року направила акредитованим реєстраторам 91 вимогу на припинення делегування доменних імен-порушників. В результаті з делегування було знято 83 доменних імені. Решта 8 доменних імен функціонують, оскільки власниками доменних імен були усунуті причини їх блокування. Варто відзначити, що розблокування здійснюється після перевірки домену і за клопотання CERT-GIB.

За даними Group-IB найбільшу долю серед виявлених доменів-порушників складають фішингові ресурси (57%), у той час, як на ресурси, що розповсюджують шкідливе ПЗ, прийшлось усього 13%.

За весь 2013 рік Group-IB направила реєстраторам 2315 звернень, згідно з якими було знято з делегування 2187 доменних імен, з яких 114 доменів в подальшому було розблоковано за клопотанням CERT-GIB

До компетенції Group-IB входить протидія використання доменних імен в доменах .RU та .РФ в незаконних цілях.

IBTimes.com:
Reddit, Mozilla та інші протестують проти шпіонажу АНБ
Коаліція груп інтернет-активістів, правозахисні організації і інтернет-компанії заявили про проведення всесвітньої акції протесту проти масового стеження американських спецслужб за користувачами під назвою The Day We Fight Back (День удару увідповідь).

Цю акцію, яку призначено на 11 лютого 2014 року, підтримали сайт Reddit, фонд Mozilla, що координує випуск браузера Firefox та інших продуктів, Electronic Frontier Foundation, Free Press та інші організації і компанії. Організатори акції поки не повідомляють конкретних планів дій, рекомендуючи на цьому етапі розповсюджувати інформацію про акцію та розміщати на своїх сайтах віджети з закликом до масованого виступу проти стеження в інтернеті.

Одним із методів протесту, який пропонується в рамках The Day We Fight Back, є різноманітні меми, цільові сайти та інші інструменти, створені добровольцями, і які пропонують правову інформацію про те, як захистити свої права в інтернеті.

Організатори акції присвятили її Аарону Шварцу (Aaron Swartz), активісту, який заснував рух проти інтернет-цензури - Demand Progress. Мабуть тому анонс акції відбувся напередодні річниці з дня його смерті. Шварц був активним борцем з анти піратським законом SOPA, від якого влада США відмовилась под тиском масових протестів інтернет-спільноти в січні 2012 року. Шварц, якому загрожувало 35 років ув’язнення і великі штрафи за скачування наукових документів з мережі Масачусетського інституту (MIT), 11 січня 2013 року наклав на себе руки.

На теперішній час головною небезпекою для вільного інтернету і вільного суспільства є режим тотального стеження з боку АНБ, вважають активісти. Акцію підтримали популярні мікроблоги, які висвітлюють діяльність хакерського руху Anonymous. Вони неодноразово давали посилання на матеріали, пов’язані з The Day We Fight Back.

Усього за перші дві доби взяти участь в акції зголосилось 1370 сайтів, а сторінку з описом The Day We Fight Back відвідало понад 100 тис. користувачів.0,192404 sec