.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 34.229.119.176
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

18.12.2013 Дайджест доменних подій

У выпуску: The Pirate Bay змінює вже п’ятий домен; столичні .MOSCOW і .МОСКВА стартують в квітні 2014; євродомен "схуд"; Сноуден – людина року; Інтернет-компанії проти стеження у мережі…

DomainNews.com:
"Одвічний мандрівник" The Pirate Bay
Після накладання арешту на доменне ім’я скандального торренту The Pirate Bay в домені .SX піратський сервіс в черговий раз був змушений змінити доменну "прописку". На цей раз він переїхав на доменну адресу Островів Вознесіння (Ascension Island) - .AC.

Його попереднє доменне ім’я в зоні Сінт-Мартена .SX було заблоковано в минулий понеділок увечері. Раніше сервіс The Pirate Bay використовував імена в доменах Ісландії (.IS), Швеції (.SE), Гренландії (.GL). Останній притулок піратів в домені .AC також не гарантує сталого прихистку. "Домен .AC входить в доменний простір Великої Британії, тому тривале перебування в ньому The Pirate Bay малоймовірне", вважає ресурс Torrent Freak.

Пророцтво Torrent Freak виправдалось практично через три дні, коли торрент-трекер The Pirate Bay знову змінив адресу хостингу. На цей раз скандальний проект отримав прописку в Південній Америці. На даний час сервер трекеру формально знаходиться в доменній зоні .PE, що належить Перу.

CyberSecurity.ru
Столиця Росії отримає одразу два домени
Корпорація ICANN підписала угоди з Фондом сприяння розвитку технологій і інфраструктури Інтернет, які надають останньому права на адміністрування доменів верхнього рівня .MOSCOW та .МОСКВА.

Факт підписання контрактів означає, що вже в квітні наступного року може початися реєстрація доменних імен в зонах .MOSCOW і .МОСКВА. На даний час реєстратори здійснюють прийом попередніх заявок на реєстрацію імен в "столичних" доменах. Передбачається, що тестування інфраструктури нових доменів та інші формальності процедури їх делегування будуть завершені в березні 2014 року.

За словами голови Правління Фонду сприяння розвитку технологій і інфраструктури Інтернет Дмитра Буркова, одночасне підписання контрактів на управління двома доменами дозволяє відкрити "синхронну" реєстрацію в них, як і планувалось з самого початку. "Ми розглядаємо такий сценарій запуску доменів .MOSCOW і .МОСКВА як найбільш оптимальний і прозорий для користувачів", заявив він.

Плани запуску доменів передбачають, що першими отримають можливість реєстрації доменних імен в столичних зонах .MOSCOW і .МОСКВА власники товарних знаків, які внесено в Депозитарій товарних знаків ICANN (TMCH). Потому настане черга пріоритетної реєстрації правовласників товарних знаків, що зареєстровані в РФ, власників фірмових назв, ЗМІ і некомерційних організацій, що мають дотичність до Москви.

Відкрита реєстрація доменних імен в .MOSCOW і .МОСКВА почнеться з вересня наступного року етапом преміум-реєстрацій за більш високою ціною, яка поступово буде знижуватись. Реєстрація на загальних підставах, по стандартній ціні, що не перевищує 600 рублів (приблизно 150 грн), почнеться в листопаді 2014 року.

EURid:
Розширення Європи загальмувалось
Європейський домен .EU в третьому кварталі 2013 року втратив 3 тис. імен або 0,1% від їх загальної кількості, - повідомляє компанія EURid, оператор реєстру .EU. Це дозволило домену з 3,7 млн імен зберегти за собою одинадцяту позицію в світовому рейтингу доменів за кількістью реєстрацій.

За даними дослідження, в третьому кварталі 2013 року кількість "європейських" доменних імен збільшилась у 16 з 28 країн-членів ЄС. В Ірландії, Португалії, Естонії, Латвії і на Мальті приріст імен .EU склав біля 2%. В третьому кварталі доля продовжень залишалась стабільно високою, на рівні 80%.

Лідером з загальної кількості реєстрацій доменних імен в .EU залишається Німеччина, жителі якої володіють понад 1,12 млн доменних імен в цій зоні. На другому місці Нідерланди з біля 489 тис., на третьому - Франція (344 тис.), на четвертому –Велика Британія (328 тис.).

Проте лідером з щільності європейських доменів являється Люксембург. В цій маленькій країні на 1000 мешканців припадає 27,8 доменів. Друге місце за Мальтою – 25,7 доменних імен на 1 тис. населення. На Кіпрі, в Австрії, Чехії, Німеччині, Естонії та Бельгії цей показник складає понад 10 доменів на тисячу мешканців.

The Guardian:
Сноудена названо людиною року по версії читачів The Guardian
Британська газета The Guardian провела серед своїх читачів голосування, у ході якого людиною року було названо Едварда Сноудена (Edward Snowden), який став джерелом витоку інформації щодо діяльності американських спецслужб. Кандидатуру Сноудена підтримало понад 40% учасників голосування (більше 1,4 тис. людей).

Нагадаємо, що Едвард Сноуден, колишній співробітник Агенції національної безпеки США, оприлюднив біля 200 тис. документів, які розкривають масштаби прослуховування телефонів та слідкування в Інтернеті з боку спецслужб США. Викриття Сноудена викликали міжнародний резонанс не тільки в дипломатичних і політичних колах, але й серед широкого загалу. Корпорація ICANN заявила про рішення здійснити ряд кроків, направлених на те, щоб зменшити вплив уряду США на її роботу і на Інтернет в цілому.

Завдяки Сноудену, ім’я якого ще півроку тому не було відомо міжнародній спільноті, проблеми безпеки персональних даних та інформації в Інтернет, питання шпигунства та стеження з використанням глобальної мережі стали одними з найбільш обговорюваних в цілому світі.

В документах, які надав Сноуден виданню The Guardian, зокрема, говорилось про те, що АНБ США слідкувало за діями жителів США в Інтернеті за допомогою комп’ютерної системи PRISM, отримувало інформацію від пошукових серверів Google та Yahoo, дані облікових записів сотень мільйонів користувачів та прослуховувало телефоні розмови 35 голів різних країн, включаючи федерального канцлера Німеччини Ангелу Меркель (Angela Merkel).

Після тривалих поневірянь по світу 1 серпня 2013 року Сноуден отримав тимчасовий політичний притулок в Росії. На даний час він проживає у Москві, хоча точне місце знаходження колишнього співробітника американських спецслужб не розголошується в цілях його безпеки.

WebProNews:
Інтернет-гіганти проти стеження в Мережі
Вісім найбільших інтернет- і технологічних компаній США надіслали відкритого листа Президенту країни і конгресу, вимагаючи реформування діяльності спецслужб США в Інтернет.

Відкритий лист був опублікований провідними американськими виданнями, серед яких The New York Times,The Washington Post. Окрім того, було створено спеціальний сайт reformgovernmentsurveillance.com ("реформуємо урядове стеження"), для відслідковування процесу реформ і забезпечення його відкритості.

Петицію підписали керівники компаній AOL, Apple, Facebook, Google, LinkedIn, Microsoft, Twitter і Yahoo, загальна вартість яких складає $1,4 трлн. "Загроза безпеки Америки з боку терористів набагато нижча, ніж економічні ризики втрати світового лідерства наших технологічних компаній", говориться в листі. Через зниження довіри до Інтернет, на думку деяких аналітиків, інтернет-індустрія може втратити до 2016 року понад $180 млрд, що складає майже четверту частину її виручки.

Компанії вимагають впорядкувати процедуру видачі персональних та інших даних спецслужбам, спираючись, в першу чергу, на інтереси користувачів. Крім того, усі механізми стеження в Мережі повинні бути контрольовані незалежними судами. Лідери інтернет ринку вимагають надати їм право публікувати інформацію про те, як часто до них надходять запити від спецслужб, і який їхній характер. Окрема увага в листі приділяється необхідності забезпечення свободи циркуляції інформації в кібер-просторі, незважаючи на кордони між країнами. Одним з подальших кроків компанії, що підписали відкритого листа, вважають розробку міжнародних механізмів регулювання стеження.0,180795 sec