.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 34.229.119.176
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

12.12.2013 Дайджест доменних подій

У випуску: Третій UAdom відбувся; гадання по доменах – Бетмен проти Супермена; реєструєм .УКР без торгових марок; реєстрація імен в .САЙТ і .ОНЛАЙН не за горами; кінець "чотирилітерних" доменів…

"Хостмайстер":
Третя конференція UAdom відбулась
На минулому тижні, 5-6 грудня, у Києві пройшла третя конференція учасників доменного ринку UAdom, яка традиційно проводиться в річницю запуску українського національного домену .UA. Організатором конференції стала компанія "Хостмайстер".

Перший день конференції був присвячений новим технологіям в доменній індустрії – протоколу IPv6 та технології захисту системи доменних імен DNSSEC. В рамках "Майстерні IPv6", в роботі якої взяли участь понад 50 гостей конференції, обговорювались питання просування нових технологій та стандартів, як в глобальному масштабі, так і в українському сегменті Інтернет. Було проведено ряд практичних занять та наочних експериментів.

Робота в другий день конференції була розбита на чотири секції. Головним спікером першої з них, присвяченої питанням управління Інтернет, став віце-президент ICANN по Європі Найджел Хіксон (Nigel Hickson). Учасники зустрічі також активно долучились до обговорення проблеми захисту персональних даних в ході "круглого столу", за яким експертами виступили юристи, адміністратори та реєстратори доменних імен. Під час останньої секції під керівництвом викладачів бізнес-школи МІМ-Kyiv учасники форуму спробували знайти нові шляхи розвитку доменного ринку, його маркетингу та взаємодії з іншими сегментами економіки.

З фото- та відеоматеріалами, текстами та записами виступів учасників конференції можна ознайомитися на офіційній сторінці конференції uadom.cctld.ua.

Ubergizmo.com:
Доменні імена розкривають назви майбутніх фільмів
Героями нового фільму компанії Warner Bros., який повинен вийти на екрани кінотеатрів в 2015 році, стануть Бетмен та Супермен. Ось чому усі, в тому числі й керівники кіностудії, співробітники та продюсери умовно називають його "Бетмен проти Супермена".

Однак, в Warner Bros. досі офіційно ще не повідомляли про назву майбутньої стрічки. Проте, зареєструвавши цілий ряд доменних імен, компанія дала привід для припущень про те, як буде називатися фільм про зустріч фантастичних героїв.

Засоби масової інформації повідомили про те, що кінокомпанія зареєструвала понад три десятки доменних імен в зонах .COM і .NET, які вказують на можливу назву кінокартини. Ось яким, на думку видання batman-news.com, може бути назва фільму:

  • "Людина зі сталі: Битва лицаря" (Man of Steel: Battle the Knight)
  • "Людина зі сталі: Чорний лицар" (Man of Steel: Black of Knight)
  • "Людина зі сталі: Тінь ночі" (Man of Steel Shadow of the Night)
  • "Людина зі сталі: В темноті" (Man of Steel: Beyond Darkness)

Повний перелік доменних імен, які стали приводом для спекуляцій відносно назви нового фільму можна подивитися тут: http://batman-news.com/2013/11/21/warner-bros-registers-domain-names-possible-batman-vs-superman-titles/

Подібний крок нещодавно зробила й інша кінокомпанія - Sony Pictures, яка зареєструвала два доменних імені, що співзвучні з лейблом ексклюзивної гри для консолі Play Station 3 "The Last of Us" ("Останній з нас"). 25 листопада були зареєстровані доменні імена TheLastOfUs-Movie.com та TheLastOfUsMovie.net, а в інформації про реєстранта вказано електронну адресу кінокомпанії Sony Pictures. Цей факт дає підстави припустити, що компанія найближчим часом може випустити фільм, в основу якого покладено сюжет гри, або компанія просто захищає від кіберсквоттерів свій бренд.

Ukrnames:
Стартував четвертий етап реєстрації імен в домені .УКР
На минулому тижні, 4 листопада, почався етап пріоритетної реєстрації в кириличному домені .УКР. Це уже четвертий етап запуску нового домену, під час якого зареєструвати домен можуть не тільки власники торгових марок, але й юридичні особи, які не наділені такими правами.

Відповідно до правил реєстрації в домені .УКР, на цьому етапі зареєструвати ім’я можуть власники назв зареєстрованих в Україні об’єктів інтелектуальної власності, назви яких є невід’ємною частиною таких об’єктів, наприклад, назви літературних творів, фільмів, пісень та ін.; власники комерційних структур, які зареєстровані та внесені в Єдиний державний реєстр юридичних та фізичних осіб-підприємців (що не володіють правами на торгові марки). Крім того, з’явилась можливість зареєструвати доменне ім’я, яке відповідає імені та прізвищу осіб, які внесли значний внесок в світову культуру і інші сфери суспільного життя, чиї заслуги визнані людством і чия діяльність безпосередньо пов’язана з Україною.

Також продовжується пріоритетна реєстрація доменів для тих категорій користувачів, які мали право зареєструвати доменні імена на попередніх етапах – органів державної влади та власників торгових марок.

РИА Новости:
Названо приблизну дату початку реєстрації в доменах .САЙТ і .ОНЛАЙН
Швейцарська асоціація Core, яка отримала права на домени верхнього рівня .САЙТ і .ОНЛАЙН, повідомляє, що реєстрація імен в цих кириличних доменних зонах почнеться, орієнтовно, з 16 січня 2014 року.

Нагадаємо, що швейцарська компанія Core є єдиним іноземним оператором, який планує просувати кириличні домени. Компанія планує зареєструвати в цих доменах, як мінімум, 50 тис доменних імен. На жаль, в компанії не уточнюють, за який період часу вона очікує досягти таких результатів.

Під час санрайз-періоду, який, як очікується, стартує 16 січня 2014 року і буде тривати біля 60 днів, реєструватися будуть імена в п’яти категоріях – назви органів влади; товарні знаки, зареєстровані в Депозитарії товарних знаків; товарні знаки на кирилиці, зареєстровані в Болгарії, Македонії, Росії, Сербії та Україні; товарні знаки на латиниці, зареєстровані в Депозитарії товарних знаків (TMCH) і транслітеровані на кирилицю, а також непріоритетна реєстрація по більш високим цінам.

Відкрита реєстрація в нових доменах може початися 26 березня або 2 квітня 2014 року. Графік етапів реєстрації в доменах .САЙТ і .ОНЛАЙН поки має попередній характер і ще повинен отримати схвалення ICANN. Домени .САЙТ і .ОНЛАЙН будуть підтримувати реєстрацію імен чотирма мовами — російською, українською, білоруською та болгарською.

Journal du Net
Запас доменних імен з чотирьох літер в зоні .COM вичерпано
Вільних доменних імен в зоні .COM, які б складалися з чотирьох літер, вже немає. Про це повідомили спеціалісти компанії WhoAPI, яка збирає та аналізує інформацію про домени. Щоб відповідно заявити про подібну ситуацію, в компанії перевірили доступність усіх 456 976 можливих комбінацій з 26 літер англійського алфавіту. Усі вони виявились уже зареєстрованими.

Доменні імена, що складаються з двох і трьох літер, закінчились ще декілька років тому, і тепер стати власником такого домену можна лише шляхом купівля його на вторинному доменному ринку.

Варто відзначити, що більшість доменів з чотирьох літер не несуть змістового навантаження, тобто, не відповідають "реальним" словам, тому їх цінність визначається, як правило, "милозвучністю" (BOBO, GOGO, ZAZA, VIVI) або частотою вживання літер, які використані в комбінації. Так, "преміум" символами вважаються букви "a, b, c, d, e, f, g, h, i, l, m, n, o, p, r, s, t", які найбільш часто вживаються в англійській мові, а "найгіршими" є літери "q, x, y, z".0,180207 sec