.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 34.229.119.176
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

03.12.2013 Дайджест доменних подій

У випуску: скоро конференція UAdom; системі DNS - 30 років; дітям свій домен; розкіш в Интернет – домен .LUXURY; сезон розпродажів стартував в "Черну п’ятницю"; В’етнам розширює доменне співробітництво…

Хостмайстер:
Конференція UAdom стане дводенною
Конференція UAdom, яка кожен рік збирає у Києві представників доменної індустрії України і сусідніх країн, в цьому році пройде 5-6 грудня.

В перший день конференції для технічних спеціалістів відбудеться "Майстерня нових технологій". Відкриття конференції та пленарні засідання пройдуть вранці 6 грудня. У другій половині цього ж дня на учасників очікує круглий стіл і маркетингове домен-кафе.

Організатори конференції підготували для учасників багато сюрпризів. Так, під час "Майстерні" відбудеться церемонія підписання одного з регіональних публічних доменів по технології DNSSEC. На наступний день вранці очікується цікава дискусія про управління Інтернет за участі віце-президента ICANN. Ввечері того ж дня пройде круглий стіл, присвячений захисту персональних даних за участі представника Омбудсмена.

Форум відбудеться в "Міжнародному інституті менеджменту" за адресою Київ, вул. Шулявська, 10/12В.
Участь у конференції безкоштовна.

InternetSociety:
Системі доменних імен виповнилось 30 років
Системі доменних імен – DNS - в листопаді виповнилось 30 років. Три десятиліття тому, в листопаді 1983 року, було опубліковано документи RFC 882 та RFC 883, в яких уперше було викладено концепцію DNS, яка використовується у всьому світі і в теперішній час.

Незадовго до цього було розроблено окремі елементи майбутньої системи доменних імен, в тому числі, документ RFC 805 (лютий 1982 р.), в якому описана концепцію ієрархії доменів, та RFC 819 (серпень 1982 р.), який містить принципово новий підхід до найменування доменів і в якому дані визначення основним елементам стуктури DNS - серверу доменних імен, ресолверу, реєстратору та іншим.

Організація ISOC вважає, що саме документи RFC 882 та 883, автором яких є Пол Мокапетріс, стали першою цілісною концепцією системи доменних імен, яка використовується зараз. В подальшому вона тільки обновлялась та доповнювалась. Головні зміни були внесені в DNS у 1987 році – документи RFC 1034 та RFC 1035. Ці стандарти діють в системі і дотепер. Окрім того, в систему були внесені окремі зміни, наприклад, введено протокол безпеки DNSSEC (RFC 4033, 4034 і 4035).

Hoster.ru:
Дитячий домен готується вийти в "дорослий Інтернет"
На 48-й конференції ICANN, яка пройшла в листопаді в Аргентині, корпорація підписала угоду з Фондом "Розумний Інтернет".

У відповідності до цього документу, фонд "Розумний Інтернет" отримав права на управління кириличним доменом верхнього рівня .ДЕТИ, який планується до запуску найближчим часом по програмі ICANN New gTLD.

Підписання угоди виводить процес запуску нового домену на новий рівень – тепер фонд "Розумний Інтернет" зможе почати тестування технічної інфраструктури, яка буде задіяна для роботи "дитячого домену". Компанії належить випробувати роботу реєстру доменних імен, DNS-інфраструктури та каналів зв’язку. Передбачається, що тестування технічної готовності домену почнеться вже в грудні цього року.

Окрім рішення технічних питань, пов’язаних з запуском домену .ДЕТИ, проходить обговорення правил реєстрації доменних імен в цій зоні. На сайті "Координаційного центру" реєстратори та користувачі можуть залишати свої коментарі та пропозиції з питань удосконалення Правил, попередня концепція яких уже схвалена правлінням Фонду.

Найближчим часом почнеться акредитація реєстраторів, які будуть надавати послуги реєстрації імен в "дитячому домені".

DomainNews:
Домен .LUXURY – Інтернет для поціновувачів розкошів
Стартувала попередня реєстрація доменних імен в доменній зоні .LUXURY. Ціна домену, як повідомляють ЗМІ, цілком відповідає назві домену, і складає $799,99 в рік.

Оператор TLD, компанія Luxury Partners, отримала права на управління "розкішним" доменом та підписала угоди з NameJet і Afternic (на даний час належить компанії GoDaddy) на проведення санрайз, ландраш та преміум-періодів реєстрації в домені .LUXURY.

Домен верхнього рівня .LUXURY призначено для потреб ринку розкошів. Компанії у сфері надання послуг і товарів преміум-класу отримають можливість зміцнити свої бренди, краще охопити свої цільові аудиторії, а також стати більш "помітними" в цифровому просторі. В 2013 році, за повідомленням Euromonitor International, об’єм глобального ринку предметів розкошів, як очікується, перевищить $317 млрд, що відповідає річному приросту на 3% у порівнянні з 2012 роком і демонструє привабливість цього сегменту доменного простору для маркетингу.

Компанія Afternic була обрана для забезпечення маркетингу та підтримки процесу продажу імен в майбутньому домені. Преміум-домени в .LUXURY будуть продаватися виключно через торгівельний майданчик Afternic. Компанія NameJet стане ексклюзивною аукціонною платформою для торгів "розкішними" доменними іменами та забезпечить проведення санрайз, ландраш і преміум-періодів запуску домену у відповідності до вимог ICANN. Разом, Afternic та сервіси NameJet, забезпечать технічну та маркетингову сторони успішного запуску .LUXURY.

DomainNameWire:
Чи будуть популярними домени . BLACKFRIDAY?
З "Чорної п’ятниці", 29 листопада або першої п’ятниці після Подяки, в США стартував сезон різдвяних розпродажів.

Компанія Uniregistry готується до запуску нового домену по програмі New gTLD - .BLACKFRIDAY. Можливо, що цей домен стане доступним уже до наступної "Чорної п’ятниці" 2014 року, не дивлячись на те, що він знаходиться в кінці пріоритетного списку ICANN під номером 1415.

Унікальність цього домену полягає в його орієнтації на короткий проміжок часу в році, який триває 1-2 тижня.

На думку компанії-реєстру, "Чорна п’ятниця" є найбільшим торгівельним днем на протязі року в Сполучених Штатах, а доменні імена з розширенням .BLACKFRIDAY стануть одними з найкращих лейблів для установ торгівлі, які намагаються привабити увагу покупців на початку сезону розпродажів.

Можливо, що в новому домені з’являться такі загальні імена як DEALS.BLACKFRIDAY або ELECTRONICS.BLACKFRIDAY, а може, й домени за назвами брендів. Правда, малоймовірно, що великі рітейлери, наприклад Best Buy і Walmart будуть намагатися створювати окремі сайти, які б призначались для такого короткого періоду використання. Тим більше, що за "Чорною п’ятницею" зразу ж настає "Кіберпонеділок", день, коли основний об’єм розпродажів зосереджено в Інтернет-магазинах.

VietnamPlus.vn:
В’єтнам став членом ccNSO
В’єтнам офіційно став 143-м членом Організації підтримки коду країни (Country Code Names Supporting Organisation - ccNSO), що діє в рамках організації ICANN.

Членство в цій структурі дозволить В’єтнаму стати активним учасником процесів розвитку доменного простору, проведення досліджень в цій області та удосконаленню політики ICANN.

Найближчим часом В’єтнамський Інформаційний центр мережі Інтернет (VNNIC), який схвалений Міністерством інформації та зв’язку країни у якості адміністратора національного домену, повинен включитися в міжнародне співробітництво з питань доменної індустрії, підвищити статус країни в цифровому світі і представляти національні інтереси В’єтнаму на міжнародному доменному ринку.0,179127 sec