.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 34.229.119.176
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

27.11.2013 Дайджест доменних подій

В поточному випуску: шкідливих доменів стало більше; раду інтернет-експертів очолить Президент Естонії; ігрова приставка вивела з ладу сервери Microsoft; ICANN оприлюднила "чорний" список нових доменів; британський домен стане коротшим…

Estonian Public Broadcasting
Раду інтернет-експертів ICANN очолить президент Естонії
Глобальну раду інтернет-експертів, яку скликає міжнародна організація ICANN, очолить Президент Естонії Тоомас Хендрік Ільвес (Toomas Hendrik Ilves).

Перше засідання ради заплановано на грудень поточного року. В його роботі візьмуть участь представники урядів, громадянського суспільства, бізнесу, міжнародних організацій і спільноти інформаційних технологій з усього світу. Ільвес впевнений, що рада зможе відпрацювати загальні рішення і шляхи забезпечення свободи в Інтернет, збереження та розвитку глобального віртуального простору.

Останнім часом приводом для обмеження інтернет-свобод стають шпигунські скандали, тому, вважає Ільвес, потрібно знайти баланс між вільним обігом інформації, конфіденційністю та безпекою.

До складу ради, яка нараховує 19 людей, увійшли також очільник ICANN Фаді Шехаде (Fadi Chehade), віце-президент Google Вінтон Серф (Vint Cerf), голова Mozilla Foundation Мітчел Бейкер (Mitchell Baker), один з засновникив Wikipedia Джиммі Уэйлс (Jimmy Wales) та інші.

Architelos:
Кількість шкідливих доменів зросла
Компанія Architelos опублікувала результати останнього дослідження питань безпечності доменних зон, вивчивши інформацію з різноманітних блок-листів, в які були занесені домени, викриті в фішингу, розповсюдженні вірусів, спаму та іншої шкідливої інформації.

Дослідження показало, що з початку року, кількість потенційно небезпечних доменів зросла на 67%. На думку спеціалістів компанії, щонайменше 5,5% зареєстрованих доменів у цей період були створені з злочинними цілями.

Збільшення активності кібер-злочинців вплинуло на показники безпеки окремих доменних зон. З 72 проаналізованих доменів найвищу оцінку рівня безпеки (менше 100 порушень на мільйон доменних імен) отримали усього чотири зони: .TEL, .NZ, .PT и .FI.

Окрім того, хорошим рівнем безпеки можуть похвалитися 42 домени (від 100 до 1 тис. порушень на 1 млн імен). В їх числі - .XXX, .EU, .WS, .TK, кириличний домен .РФ та інші. На "трієчку" були оцінені 16 доменних зон, в яких на мільйон імен припадає від 1 до 10 тис. порушень. Це такі домени як .UA, .UK, .IT, .PL, .SU, .COM, .NET, .ORG., .DE, .CN.

В кінці рейтингу знаходиться група доменів з незадовільним результатом (понад 10 тис. порушень на мільйон доменів), яка складається з 7 доменів. До неї ввійшли .MOBI, .BIZ, .INFO і .US, а також домен .RU, на який мільйон імен в якому припадає понад 21 тис. потенційно небезпечних доменів.

Cnet.com
DNS-збій в системі Azure Microsoft міг бути спричинений новою приставкою Xbox One
У ніч на минулу п’ятницю, 22 листопада, відбувся масштабний збій в роботі сервісів Microsoft на базі Azure, у тому числі, сайтів office 365.com, xbox.com та цілого ряду інших. Відповідно до повідомлення технічних спеціалістів корпорації, причиною проблем стали помилки в конфігуруванні доменних серверів, які обслуговують інфраструктуру сервісів Microsoft. Компанія не повідомляє, чи відчули на собі збій у роботі комерційні клієнти WindowsAzure. Тим не менш, на проектах самої корпорації повідомлялось про наявність проблем у роботі служб – "Service Unavailable - DNS Failure".

Деякі користувачі сервісів повідомили про те, що з їхніх мереж пропали маршрути на такі сайти як TechNet, MSDN та Microsoft.com. На сторінці Microsoft News в Twitter повідомлялось, що проблему було усунуто, але, через "особливості архітектури DNS, на оновлення записів системі буде потрібен деякий час, тому доступ до проектів буде відновлено через декілька годин".

В самій компанії Microsoft не уточняють технічні аспекти проблем, але заявили, що збій не пов’язаний з запуском нової версії Xbox One, старт продажів якої співпав з виникненням проблем у роботі DNS.

Останнє серйозне відключення сервісів Windows Azure зафіксоване в лютому 2013 року, коли термін дії SSL-сертифікату (Secure Sockets Layer), який використовується для аутентифікації сервісу, закінчився. Тоді відключення почалось у п’ятницю і продовжувалось до ранку наступного дня.

DomainIncite:
Під заборону ICANN попадає майже 10 млн нових доменів
ICANN надала операторам реєстрів нових доменів верхнього рівня (New gTLD) блок-листи з доменними іменами, які, на думку корпорації, необхідно заблокувати через те, що вони можуть викликати "конфлікт імен". Через спів падіння існуючих доменних імен, що використовуються в локальних мережах, з новими доменами можливий витік інформації з локальних мереж в глобальний Інтернет.

Загалом в блок-листі ICANN знаходиться 9,8 млн доменів другого рівня – це, в середньому, понад 7 тис. імен на одну нову доменну зону. Лідером за кількістю заблокованих для реєстрації доменів стала зона .WOW, "чорний" список для якої вміщує 205 тис. доменів – майже вдвічі більше, ніж у найближчого "конкурента" у цьому питанні.

Блок-лист для доменної зони .РУС містить усього 152 домени, у тому числі, 6 цифрових, 25 доменів латиницею та 121 домен на кирилиці. В ньому вказані назви брендів (МТС, Евросеть, Билайн, Яндекс, Одноклассники та ін.), загальновживані слова ("авто", "анекдоти", "газета", "домен", "ігри", "кіно"). Крім того, на вимогу ICANN буде заблокована реєстрація декількох доменів другого рівня, пов’язаних з географічними назвами - МОСКВА.РУС, ЕКАТЕРИНБУРГ.РУС, НОЯБРЬСК.РУС, КОРКИНО.РУС, РОССИЯ.РУС та КРЕМЛЬ.РУС. В "чорному" списку також два жіночих імені - Аня та АніЛорак.

Під заборону в домені .РУС попали назви "порно", "клубнічка" і "секс".

Cnet.co.uk
Британський домен запропонує імена другого рівня
Компанія Nominet, адміністратор національного домену Великої Британії, має намір запропонувати своїм клієнтам реєстрацію доменів другого рівня, замість доменних імен в піддоменах CO.UK та ORG.UK і інших. З 2014 року в домені будуть доступні імена вигляду EXEMPLE.UK замість EXEMPLE.CO.UK.

Компанія повідомила, що вартість реєстрації нових "укорочених" доменних імен складе £3,50 на рік, або £2,50 за рік при реєстрації на більш тривалий термін. Компанія гарантує резервування коротких імен за власниками подібних доменів третього рівня, що вже існують, терміном на п’ять років.

Разом з тим, після запуску реєстрації доменних імен другого рівня, усі теперішні домени Nominet продовжать функціонування і надалі. На сьогоднішній день в британському домені верхнього рівня існує сім доменів другого рівня - CO.UK, ORG.UK, NET.UK, ME.UK, PLC.UK, LTD.UK и SCH.UK.

У випадку, коли на одне коротке ім’я з’явиться декілька претендентів, які володіють однойменними доменами в різних піддоменах, Nominet віддасть перевагу власнику домену з розширенням CO.UK. Таким чином, бізнес отримає перевагу над школами, благочинними та іншими некомерційними організаціями, які використовують суфікс ORG.UK.0,189176 sec