.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 34.229.119.176
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

12.11.2013 Дайджест доменних подій

У випуску: .UA втратив процент; .УКР почав реєструвати бренди; ICANN розповість усе про WHOIS; New gTLD: перший пішов; мільйон за букву…

"Хостмайстер":
Кількість імен в домені .UA зменшилось
На кінець жовтня 2013 року в домені .UA нараховувалось 688 тис. імен. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року їх кількість скоротилася на 1%.

Зниження чисельності пояснюється видаленням імен, що не використовуються. Так, на протязі місяця було видалено майже 4,3 тис. імен в домені KIEV.UA та 6,3 тис. - в ORG.UA.

Велика кількість "вилучень" в домені KIEV.UA пов’язана з тим, що в серпні 2012 року в ньому проходила акція, яка дозволяла реєстрантам отримати знижки при реєстрації нового імені. Проте, крім суттєвого зростання (12%) кількості доменних імен, це призвело до того, що багато користувачів зареєстрували домени "про запас" і своєчасно не продовжили їх. Загалом в жовтні KIEV.UA втратив 6% доменів.

В домені ORG.UA, де в минулому році була впроваджена технологія EPP, продовження доменів стало здійснюватися виключно через реєстраторів, в результаті чого відбулося видалення імен, які не були затребувані користувачами. За підсумками місяця ORG.UA "схуд" на 11%.

Бизнес-портал ДЕЛО:
Стартувала пріоритетна реєстрація торгових марок в домені .УКР
Власники торгових марок отримали можливість починаючи з 4 листопада зареєструвати відповідне доменне ім’я в домені .УКР. До цього часу отримати свій домен в новому кириличному домені могли лише органи влади, місцевого самоврядування. Крім того дозволялась реєстрація доменних імен, що відповідають географічним назвам.

Раніше були названі сім акредитованих реєстраторів, які отримали право здійснювати реєстрацію імен в .УКР. Це ТОВ "Центр інтернет-імен України", ТОВ "Хост про", ТОВ "Інтернет-інвест" (Imena.UA), ТОВ "Нік.юей" (NIC.UA), ТОВ "Сервіс Онлайн" (DRS), ТОВ "Дімедіа" (Register.ua), ТОВ "Хостинг Україна" (Hosting Ukraine).

Вартість реєстрації імені для власників торгових марок, в залежності від компанії-реєстратора, знаходиться в межах від 185 до 246 гривень.

Український мережевий інформаційний центр (УСІЦ) 17 жовтня назвав оператором реєстру домену .УКР ТОВ "Технічний центр Інтернет". Нагадаємо, ICANN делегувала кириличний домен Україні28 лютого 2013 року.

DomainNews. com:
ICANN запустила сайт про WHOIS в бета-режимі
Міжнародна корпорація ICANN, на шляху реалізації рекомендацій Інтернет-співтовариства з покращення звітності та збільшення прозорості діяльності організації, запустила перший етап проекту, який являє собою новий веб-сайт про сервіс каталогів WHOIS.

Цей сайт в доступній та зрозумілій формі роз’яснює користувачам, як отримати доступ до наявної інформації WHOIS, тобто про те, хто зареєстрував те чи інше доменне ім’я. Через сайт також можна буде повідомити відповідні сторони про наявність помилок або неточностей в опублікованих даних.

Новий ресурс, whois.icann.org, стане місцем, де буде зібрана уся інформація про службу WHOIS, що дозволить користувачам краще ознайомитися з його роботою, внести свій вклад в розвиток політики WHOIS. ICANN планує запустити на сайті вбудовану функцію пошуку в січні 2014 року в рамках другого етапу проекту.

DomainNews. com:
В арабському домені DotShabaka стартував санрайз-період
Реєстр DotShabaka 31 жовтня без лишнього шуму почав санрайз-період для свого домену по програмі New gTLD - شبكة. Примітно, що це слово у перекладі з арабської означає "Мережа". Пріоритетна реєстрація імен в новому домені для власників торгових марок буде тривати 60 днів.

Цей арабський домен верхнього рівня став першим доменом за програмою New gTLD, в якому почалась пріоритетна реєстрація імен власниками торгових марок.

Після завершення санрайз-періоду 29 грудня поточного року почнеться ландраш-період, який буде тривати 30 днів до 31 січня 2014 року. Старт відкритої реєстрації імен в новому домені заплановано на 4 лютого 2014 року.

TheDomains.com
Двобуквений домен "пішов з молотка" більш ніж за $2 млн
Доменне ім’я KK.COM на минулому тижні було продане за $2,4 млн за посередництва компанії-реєстратора Moniker.com і аукціону Snapnames.com.

Новим власником двобуквеного імені, за даними ресурсу DomainTools.com, стала Ліанг Дзен з Zijin Digital Plaza (Пекин, Китай). До цього KK.COM сім років належав приватній особі.

Домен KK.COM став другим в цьому році двозначним іменем, яке було продано за семизначну суму. Раніше новому власнику імені IG.COM довелось заплатити за нього на аукціоні $4,7 млн. Лідером серед “двобуквенників” заслужено вважається доменне ім’я FB.COM, яке кілька років тому було продане за $8,5 млн.0,181834 sec