.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 34.229.119.176
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

29.10.2013 Дайджест доменних подій

В поточному випуску: стартували перші чотири New gTLD; в Ісландії просувають DNSSEC; голландський реєстр створить фонд розвитку Інтернет; очікується поява домену .БЕЛ; в Чилі міняють доменні правила...

ICANN:
Є перші чотири New gTLD!
ICANN делегувала перші чотири домени верхнього рівня, при чому, ці домени - фактично IDN (на національних мовах). Це кириличні .САЙТ та .ОНЛАЙН, арабський شبكة. ("мережа") та китайський .游戏 ("гра"/"ігри"). Оператори відповідних реєстрів вже підписали угоду з ICANN, однак подальша доля New gTLD все ще продовжує активно обговорюватися Інтернет-спільнотою.

Реєстри ще повинні будуть провести відповідну юридичну роботу – відпрацювати документи, які дозволять захистити власників товарних знаків. Потім в кожному з доменів пройде період пріоритетної реєстрації (приблизний термін початку - перші числа грудня 2013 року).

Крістін Уїллетт, віце-президент з операцій з New gTLD ICANN, підкреслила:"Наші зусилля з забезпечення безпечного і стабільного вводу цих нових доменів безпрецедентні. Ми також хочемо подякувати за кропітку роботу нашим партнерам, спільноту ICANN і, власне, команду корпорації. Разом ми здійснили історичні зміни в системі імен Інтернет".

Програма New gTLD була розроблена для полегшення запуску нових доменів верхнього рівня без шкоди для уже існуючих. Функціонування доменів за цією програмою буде стартувати на протязі найближчих декількох років. На підготовку New gTLD пішло біля восьми років досліджень. За цей час корпорація отримала 47 різноманітних клопотань від спільноти, на які було надано понад 2400 коментарів; було розроблено 55 пояснювальних записок та сім версій документів для заявників на нові домени.

Тим не менш, New gTLD продовжують бути однією з найбільш обговорюваних тем на різних рівнях Мережі. Так, на всесвітньомуФорумі з управління Інтернет (IGF-2013), що пройшов на острові Балі (Індонезія), проблематика нових імен верхнього рівня була одним із провідним напрямків дискусій. Варто відзначити, що в роботі Форуму взяла участь і делегація України.

ISNIC:
В домені Ісландії завершився перший етап реалізації DNSSEC
Адміністратор домену ISNIC підписав ccTLD .IS з використанням цього стандарту і опублікував відповідні записи DS в кореневій зоні IANA.

Наступним кроком стане надання можливості власникам доменів публікувати свої записи в DS .IS з тим, щоб створювати “ланцюжки довіри”, які з’єднають їх з самими коренями системи DNS. Впровадження стандарту захисту доменних імен DNSSEC стане ще одним вкладом в світову комп’ютерну безпеку.

CENTR:
В Нідерландах створять фонд розвитку Інтернет
Його задумано як незалежну організацію, метою роботи якої є сприяння розвитку Нідерландів через накопичення економічних та соціальних цінностей в Мережі.

Фонд надаватиме фінансову підтримку тим Інтернет-проектам, які сприяють інноваціям, освіті, науковим дослідженням, підвищенню ступеню безпеки та довіри в Мережі, покращенню доступу до неї в Нідерландах.

Автори ідеї, реєстр нідерландського ccTLD .NL, планують надати Фонду стартовий капітал в розмірі 5 млн. євро і забезпечити постійні надходження коштів.

ByBanner.com:
Білоруси готують .БЕЛ.
В 2014 році може появитися кириличний домен .БЕЛ, - повідомив директор реєстру домену .BY ООО "Хостер Бай" Сергій Повалишев.

Він сказав: "Переговори з організацією ICANN ведуться. Заплановано ряд кроків, які ще потрібно зробити. І, все-таки, вже можна стверджувати, що в наступному році .БЕЛ з’явиться".

В .BY на сьогодні кількість доменів досягає уже 93 тис. і до кінця 2013 року, як очікується, вона перевищить 100 тис.

NIC.CL:
В чилійському домені змінюються правила
З метою активізації та впорядкування ринку доменних імен адміністрація чилійського ccTLD .CL змінить доменну політику. Так, зокрема, ними передбачено перехід на Єдину політику розгляду суперечок про доменні імена (UDRP) та оновлення способу зміни імені реєстранта.

До 1 грудня 2013 року будуть здійснюватись перехідні процеси: видалення усіх зареєстрованих, але не оплачених до цього моменту імен; такі домени негайно з’являться у вільному доступі; для нових реєстрантів адміністратори зможуть використовувати лише одну адресу електронної пошти.

При цьому, суперечки і трансфери, які були ініційовані до початку процесу реформування, будуть проводитися за попередніми правилами і процедурами. 1 грудня нова політика .CL набере чинності.0,185284 sec