.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 34.229.119.176
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

23.10.2013 Дайджест доменних подій

В поточному випуску: кириличному домену .УКР призначено оператора; RU-Сenter поплатився за "жадібність"; Індія займеться питаннями безпеки DNS; Ватикан отримав .CATHOLIC…

Bigmir.net
Визначено оператора національного кириличного домену .УКР
На засіданні координаційної ради Українського мережевого інформаційного центру (УСИЦ), яке відбулося 17 жовтня, було визначено оператора домену .УКР. Ним стало ТОВ “Технічний центр Інтернет”. Про це повідомив голова Держагенції з питань науки, інновацій та інформатизації Володимир Семиноженко.

Національний кириличний домен верхнього рівня .УКР було делеговано Україні 28 лютого 2013 року корпорацією ICANN, а заявка на нього була подана Українським мережевим інформаційним центром (UANIC) ще 16 листопада 2009 року. Домен почав функціонувати 22 серпня, а першими іменами, що були зареєстровані в ньому, стали адреси органів державної влади - ПРЕЗИДЕНТ.УКР, УРЯД.УКР, ПАРЛАМЕНТ.УКР. Зараз в домені .УКР продовжується другий етап пріоритетної реєстрації для державних органів країни.

Telekomza:
RU-Сenter поплатився за скупку доменів при запуску .РФ
Федеральна антимонопольна служба Росії зобов’язала найбільшого російського реєстратора RU-Сenter виплатити федеральному бюджету майже 240 млн рублів. Причиною такого рішення стала скупка компанією великої кількості доменних імен під час запуску кириличного домену .РФ в 2011 році.

В цей період Ru-Center зареєстрував понад 70 тис. доменних імен. В подальшому ці імена повинні були бути розподілені клієнтам в порядку рівного доступу. Однак, як говориться в рішенні ФАС, компанія "нав’язувала невигідні або такі, які не стосуються предмету договорів, умови своїм клієнтам, фізичним та юридичним особам, що бажали зареєструвати на себе доменні імена в зоні .РФ". На думку чиновників, реєстратор доменних імен порушив положення статей 11 і 14 Федерального закону "Про захист конкуренції", зловживши своїм становищем.

Спроби реєстратора оскаржити рішення ФАС не досягли успіху, і московський арбітражний суд, та Президія Вищого арбітражного суду (ВАС), підтвердили наявність порушень законодавства в діях реєстратора і справедливість штрафних санкцій ФАС.

DomainNews
ICANN відкриє Центр безпеки DNS в Індії
Корпорація ICANN запустить дослідницький центр в Індії, який буде займатися питаннями безпеки доменної системи - Center of Excellence in Domain Name System Security. Центр буде запущено у партнерстві з Центром розвитку перспективних обчислювальних систем (CDAC) Індії.

Планується, що співробітники Центру разом з персоналом підрозділів безпеки ICANN будуть працювати над науково-дослідними проектами, які спрямовані на вирішення критичних ситуацій в роботі системи доменних імен (DNS), досліджувати питання безпеки, в тому числі, захист доменної системи від кібератак. Центр також буде відігравати роль науково-дослідної лабораторії, в якій буде здійснюватися оцінка і тестування нових рішень у сфері безпеки.

Центр розвитку перспективних обчислювальних систем є підрозділом департаменту електроніки та інформаційних технологій, входить до складу Міністерства зв’язку та інформаційних технологій Індії, і відповідає за дослідження і розробки у сфері інформаційних технологій.

Newsru
Ватикан отримав права на домен .CATHOLIC
Корпорація ICANN надала Ватикану виключні права на здійснення управління доменом верхнього рівня .CATHOLIC. Крім того, Папська рада по ЗМИ отримала права на цей домен в кириличному, арабському і навіть китайському правописі.

Передбачається, що імена в "церковному" домені будуть реєструватися для офіційних структур Католицької церкви. Так що, найближчим часом Інтернет з’являться домени, що належать єпархіям, приходам, католицьким університетам, школам та лікарням.

В Папській раді впевнені, що управління подібним доменом буде сприяти більш широкій і організованій присутності Церкви в глобальній мережі.

Для подібних цілей буде служити і новий домен .BIBLE, заявку на який подало в ICANN Американське Біблійне товариство.0,184294 sec