.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 34.229.119.176
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

15.10.2013 Дайджест доменних подій

В поточному випуску: піонери EPP в Україні – рік потому; Білорусь прийняли в CENTR; ICANN похвалила Україну; змінюється підхід до ризиків New gTLD; в .BY впроваджують IPv6; китайського кіберсквоттера"покарано рублем"; скоро "відкриють" .NZ...

"Хостмайстер":
Українські регіони: рік з EPP
У вересні минулого року в публічних доменах України почалось послідовне впровадження нового протоколу взаємодії реєстраторів і реєстру - EPP (Extensible Provisioning Protocol). Тепер адміністрації багатьох географічних доменів другого рівня та реєстратори мають великий практичний досвід роботи в середовищі EPP. Однак найбільша відповідальність, як завжди, лягла на плечі першопрохідців.

Так, перед "промисловим" запуском EPP було реалізовано пілотний проект в Полтаві. Ця робота проводилась уже с листопада 2011 року. Восени 2012 року протокол було запущено в доменах Івано-Франківська, Ужгорода, Херсону, Рівного, Чернівців та Житомира. В 2013 році процес активізувався, і на сьогодні в Україні уже 26 доменів працює з EPP.

CENTR:
Білорусь стала учасником організації CENTR
Асоціація, яка об’єднує переважно європейські ccTLD, на своїй 50-й Генеральній Асамблеї, яка пройшла в Брюсселі, одностайно проголосувала за прийняття реєстру . BY у склад дійсних членів організації.

Таким чином, "Оперативно-аналітичний центр при президенті Республіки Білорусь" як адміністратор домену . BY став 52-м повноправним учасником CENTR.

ICANN:
Україну похвалили за .УКР
Голова громадської ради ICANN Олів’є Крепі-Леблонд під час зустрічі з головою Державної агенції з питань науки, інновацій і інформатизації України Володимиром Семиноженком високо оцінив досягнення країни у сфері розвитку Інтернет-простору.

Він відзначив: "Це надзвичайно важлива політична подія. Україна отримала свій загальнодоступний кириличний ccTLD .УКР. Я задоволений теперішнім рівнем співпраці і роботою, яка здійснюється Україною у питаннях інтеграції в глобальний Інтернет-простір. Я дуже уважно спостерігаю за цим процесом".

До речі, ICANN 31 жовтня видалить тестові IDN-домени на різних мовах с кореневих DNS-серверів. На думку спеціалістів корпорації, за 6 років тестування не виявлено якого-небудь "шкідливого" впливу цих імен на доменний простір.

CNews.ru:
ICANN змінює плани по зниженню ризиків стосовно запровадження New gTLD
Конфлікти через збіг рядків в нових доменах з іменами, які використовуються у внутрішніх мережах, вважаються одним з головних ризиків і перешкод при делегуванні New gTLD. Зараз же ICANN дозволить компаніям, які подали заявки на нові домени, не очікувати на завершення експертизи. Умовою делегування буде слугувати блокування можливих "збігів" імен самими компаніями.

"Спірні рядки" внесено в спеціальну базу даних Day in the Life of the Internet, яка регулярно обновляється на основі 48-годинного моніторингу запитів до кореневих серверів DNS. Можлива кількість збігів може складати тисячі випадків.

Варто відзначити, що під норми нового плану не підпадають заявки на домени .home та .corp: в цих доменах ризик конфліктів вважається найбільш високим.

БЕЛТА:
В .BY ведуться роботи з впровадження IPv6
Про це повідомив у ході прес-конференції начальник управління розвитку мережі "Мобільні ТелеСистеми" Артем Максименко. "Вперше в Білорусі впроваджується технологія, яка дозволяє здійснювати діяльність нового мережевого протоколу IPv6. Ця система створена компанією "Cisco" і буде працювати на базі фіксованої Ethernet-мережі МТС, а сам протокол дозволить користувачам отримати в своє розпорядження не одну статичну IP-адресу, а цілу адресну підмережу", - заявив він.

А директор по роботі з провайдерами послуг зв’язку в Росії/СНД компанії Cisco В’ячеслав Мєтєлєв нагадав: "Можливість отримати прямі IP-адреси для будь-якого пристрою дозволить ще на один крок наблизитися до "Інтернету речей", в якому люди зможуть віддалено взаємодіяти з великим колом звичних предметів. За прогнозами, кількість онлайн-пристроїв найближчим часом буде стрімко зростати."

TheDomains.com:
Компанія виграла багатомільйонний позов проти кіберсквоттера
Згідно з рішенням суду Сан-Франциско, компанія Pinterest отримає $7,2 млн від кіберсквоттера, який зареєстрував понад 100 доменних імен, тим, чи іншим чином подібних до назви компанії. В суму закладено відшкодування моральної шкоди і судових витрат.

Спритник з Китаю на ім’я Цянь Цзинь зареєстрував домени pinterests.com, pimterest.com, pinterost.com... усього – понад сотню подібних імен. Суддя розцінив такі дії, як порушення прав позивача - "умисне і серійне". Він підкреслив: "Тут немає навіть натяку на випадкову помилку або похибку через необережність, що могло б виправдати дії підозрюваного”.

З оригіналом позову Pinterest можна ознайомитися за цією адресою.

Інфоцентр RU-CENTER:
Кому домен в Новій Зеландії?
В 2014 році з’явиться можливість реєструвати імена другого рівня в географічному домені верхнього рівня .NZ. Раніше здійснювалась реєстрація лише імен третього рівня в публічних доменах таких, як .CO.NZ.

Точної дати "відкриття дверей в країну хоббітів" ще не було названо. Однак незабаром буде опубліковано фінальна версія пропозиції, яка стане доступна для публічних коментарів в 2014 році.

Консультації з запуску доменів другого рівня в .NZ почались ще в травні 2012 року. До речі, подібне питання активно вивчається і в домені .UK.

На думку голови InternetNZ (адміністратора .NZ) Франка Марча, можливість реєстрації імен другого рівня зробить новозеландський домен ще більш конкурентоспроможним і надасть потенційним і теперішнім реєстр антам значну свободу вибору. Тим часом усі існуючі домени продовжують функціонувати, і у користувачів і надалі залишиться можливість отримати доменне ім’я третього рівня у зонах .CO.NZ, .ORG.NZ та інших.0,179399 sec