.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 34.229.119.176
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

10.10.2013 Дайджест доменних подій

В поточному випуску: київський ENOG та зустріч IGF-UA; статистика російських та українського ccTLD...

"Хостмайстер":
ENOG-6 в Києві: безпека і дешевий доступ до Мережі
На черговому ENOG/RIPE NCC Regional Meeting, який пройшов у Києві, відбулись гарячі дискусії з питань мережевої безпеки, а також про сучасний стан українського ринку Інтернет. На форум Євразійської групи мережевих операторів зібрались понад триста Інтернет-спеціалістів з 20 країн. Конференція відкрилась семінарами з IPv6 та DNSSEC. Потім, на пленарних засіданнях і за круглим столом, були обговорені різноманітні аспекти розвитку Інтернет в Україні, питання захисту персональних даних, функціонування точок обміну трафіком та маршрутизації.

Директор Координаційного центру доменів .RU/.РФ (КЦ) Андрій Колесников, як ведучий дискусійної панелі, ініціював обговорення вартості доступу до Мережі в Україні. Ціна цієї послуги в нашій країні - одна з найменших в світі. Він (Колесніков) вважає, що це добре для користувачів, але не дуже корисно для операторів. Тема виявилась однією з найбільш яскравих на форумі і викликала лавину думок і бурхливе обговорення.

Дмитро Бєлявський з Технічного центру Інтернет (ТЦІ) присвятив свій виступ побудові ланцюжків довіри в Мережі.

Фредерік Донк (ISOC) організував дискусію про захист приватного життя і персональних даних в Мережі, а Біджал Сангані (Euro-IX) головував за круглим столом, присвяченим точкам обміну. Спеціалісти обговорили також чимало актуальних тем, у тому числі, важливу сьогодні проблематику трансферу адрес IPv4. Переглянути презентації учасників форуму повністю можна на офіційному сайті заходу.

Його організаторами є RIPE NCC та ІнАУ. Компанія "Хостмайстер" традиційно підтримує цю регіональну ініціативу і виступила у якості спонсора київської зустрічі.

IGF-UA:
IGF-UA перейшов у формат панельних дискусій
Четвертий український Форум з управління Інтернет приніс неочікувані плоди: на ньому було прийнято рішення сформулювати меморандум про створення постійно діючого комітету, задачі якого відповідали б тематиці зустрічі.

ІнАУ, як співорганізатор конференції, заявила, що в ході обговорення проекту Меморандуму ідеї, які прозвучали на IGF-UA, були підтримані повністю і ІнАУ розділяє думку про необхідність їх подальшого розвитку. Сам текст Меморандуму ще потребує "суттєвого доопрацювання та обговорення з усіма зацікавленими сторонами і державними органами України, а також – відповідними організаційними структурами глобального IGF". В ході зустрічі були намічені й практичні кроки по удосконаленню й доведенню Меморандуму до рівня діючого документу.

На форумі також обговорювались питання взаємодії Інтернет-бизнесу, недержавних організацій та держави, проблематика впровадження IDN та багато інших.

"Хостмайстер":
В домені .UA кількість імен зменшилась до 693 тис.
За підсумками вересня 2013 року в домені .UA нараховується 693 тис. імен. У порівнянні з аналогічним періодом 2012 року їх кількість збільшилась на 0,7%, однак у порівнянні з серпнем поточного року – скоротилась на 1,2%.

Скорочення показників пояснюється видаленням доменів, які не використовуються. В минулому році багато з вітчизняних доменів були реформовані. В них було впроваджено технологію EPP, а продовження імен стало здійснюватися виключно через реєстраторів. Одним із результатів реформи стало суттєве зниження кількості доменів, які не використовуються. Так, в публічному домені uzhgorod.ua було видалено 4 тис. імен, в домені org.ua - 7 тис.

Чисельність доменних імен другого рівня склала 16,3 тис. (зростання 13%). Усі інші імена - третього рівня. Для реєстрації доступний 61 публічний домен: 54 географічних та 7 – загального призначення. В найбільш масовому публічному домені com.ua нараховується 303 тис. доменних імен (15%). Серед географічних доменів найбільшою популярністю користується столичний kiev.ua (66 тис., 7% приросту).

Майже 89% доменних імен використовуються, тобто мають IP-адреси. Детально інформація - на офіційному сайті компанії "Хостмайстер".

Ferra 2013.09.30 19:24
Рунет прямує до шести мільйонів
З нагоди 13-річчя історично першого "перепису Інтернет-населення" Рунету (30 вересня 1998 року; IT Infoart Stars) “мешканців” кіберпростору порахували знову... і вияснили, що кількість доменних імен в Рунеті наближається до 6 млн.

У 1998-му в доменах .RU та .SU. було біля 5 тис. доменних імен другого рівня та біля 20 тис. сайтів. На сьогодні в Рунеті три доменних зони: .RU, .РФ і .SU, загальна кількість імен в яких і наближається до 6 млн.0,180214 sec