.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 34.229.119.176
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

09.09.2013 Дайджест доменних подій

В поточному випуску: в COM.UA - 300 тисяч імен; ICANN йде до людей; New gTLD пройшли перший круг перевірки; Швеція прийме "теплий" вузол RIPE NCC; правила британського домену стануть жорсткішими; як записатись в .ДЕТИ; ювілей австрійського реєстру; Азербайджан: реєстрація доменів онлайн; Португалія – відмінник DNSSEC; Малі – “рибне” місце...

"Хостмайстер":
Домен COM.UA подолав тристатисячну висоту
Найпопулярніший в .UA публічний домен COM.UA 4 вересня 2013 року подолав відмітку в 300 тис. реєстрацій. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року кількість імен в ньому зросла на 15,2%, а з початку поточного року - на 10,6%.

Домен COM.UA було делеговано в 1995 році. Адреси в цьому домені найчастіше використовуються для розміщення сайтів комерційних підприємств. На даний час частка імен в домені загального призначення COM.UA по відношенню до загальної кількості імен в .UA складає біля 43%. А усього в домені .UA біля семисот тисяч доменних імен.

TheRunet:
Віце-президент ICANN про пріоритети організації
В інтерв’ю виданню TheRunet віце-президент ICANN по Росії, країнам СНД та Східної Європи Вені Марковські назвав одним з головних напрямків роботи корпорації програму нових доменних імен верхнього рівня (New gTLD), а також поглиблення відносин з регіональними структурами управління Інтернет. "Ми хочемо стати "ближче до народу", - підкреслив він.

Вені Марковські відзначив, що нові ініціативи ICANN не є самоціллю організації. Навпаки - це Інтернет-спільнота "формує політику ICANN".

CNews.ru:
New gTLD: схвалено 1745 з 1930
Процедуру попередньої оцінки пройшли 1745 з 1930 заявок на нові домени верхнього рівня, повідомляє ICANN за результатами етапу попередньої оцінки. Відхилено 121 заявку, ще 32 мають пройти через процедуру поглибленої перевірки.

В ICANN вважають, що вимоги до заявок, закладені у процедуру перевірки були досить жорсткими. Проте, проходження цього етапу ще не означає виходу нових доменів на фінішну пряму. На деякі домени очікує процес делегування, іншим доведеться пройти через доменні суперечки.

RIPE NCC:
"Теплий" вузол RIPE NCC "зав’яжуть" у Швеції
RIPE NCC обрала шведську компанію Netnod AS у якості відповідального за "теплий" технічний вузол. Усього ж від членів цієї європейської організації (регіонального реєстру - RIR) поступило 88 пропозицій, з них 22 - повноформатних.

1 липня 2013 року RIPE NCC виступила з пропозицією для своїх членів – розмістити в себе так званий "теплий" вузол ("Warm Node"), який був би здатним негайно взяти на себе деякі важливі послуги RIPE NCC на випадок виникнення надзвичайної ситуації в районі міста Амстердам. При розгляді пропозицій, відзначають в RIPE NCC, були взяті до уваги різноманітні фактори, у тому числі - правова та політична ситуація в країні провайдера, можливості компанії, рівень зв’язку та підтримки послуг, а також потенційні умови угоди, у тому числі, ціноутворення.

В результаті, рішення було прийнято на користь Netnod AS (Стокгольм). Серед переваг Netnod – якість комунікацій, безпека, географічне положення та репутація. RIPE NCC тепло подякувала всім тим, хто був готовий надати свої ресурси та інфраструктуру для розміщення "Warm Node".

Nominet
Nominet анонсувала зміни правил в .UK
Компанія Nominet, адміністратор британського домену верхнього рівня .UK, вимушена змінювати свою "надто відкриту" реєстраційну політику.

В Nominet нагадують, що попередні правила діяли з 1996 року і зіграли ключову роль у забезпеченні динаміки розвитку Інтернет у Великій Британії. Проте, часи і умови змінились, и сьогодні спеціалісти з мережевої безпеки вважають режим реєстрації в .UK занадто вільним, і цю думку активно підхопили ЗМІ.

Для розробки удосконалених правил реєстрації в .UK компанія запустила як внутрішнє дослідження, так і широкі консультації з зацікавленими сторонами. Зокрема, її спеціалісти тісно співпрацюють з Internet Watch Foundation (IWF - британською неурядовою організацією з нагляду за змістом сайтів), оцінюючи ключові слова, які можуть бути пов’язані з нелегальним контентом в доменах під управлінням Nominet. Компанія працює також в контакті з міністерством культури, медіа та спорту країни.

Адміністрація .UK підкреслює, що більшість потенційних проблем, пов’язаних з незаконним змістом сайтів не можна передбачити у момент реєстрації доменного імені. Для вирішення нових задач, вважають в Nominet, необхідні спільні зусилля адміністратора, IWF, поліції, інших державних і недержавних структур.

Клерк.Ру:
"Розумний Інтернет" - розумні .ДЕТИ
Російським фондом "Разумный Интернет" розроблено проекти документів, які визначають порядок реєстрації імен в домені .ДЕТИ. Вони повинні забезпечити протидію порушенням законів та виключити зловживання в "дитячому садку" Рунету.

Зокрема, право пріоритетної реєстрації доменних імен в .ДЕТИ буде надано правовласникам відповідних товарних знаків та так званих “знаків обслуговування”. Цим правом також зможуть скористатися організації та приватні особи, що створюють в Мережі проекти, адресовані дитячій аудиторії Інтернет. Передбачається, що домен .ДЕТИ стане платформою для цікавого та безпечного Інтернет-контенту, який буде корисним як дітям, так і їх батькам.

Nic.at:
Nic.at: звіт до дня народження
В австрійському географічному домені верхнього рівня .АТ – понад 1 млн 200 тис. доменів. Адміністратор цього 25-річного домену Nic.at відзначив своє п’ятнадцятиріччя, відзвітувавшись про результати своєї роботи перед земляками та колегами.

Нагадаємо, що на початку (до кінця 2000 року) .AT керувався Асоціацією Інтернет-провайдерів Австрії (ISPA). Потім було створено Інтернет-Фонд Австрії (IPA), який сьогодні, через Nic.at, адмініструє австрійський ccTLD.

На 1 серпня 2013 року в .АТ було зареєстровано 1 млн 208 тис. доменних імен. Причому, лише з початку року домен поповнився біля 118 тис. нових імен.

Компанія Nic.at надає гранти проектам, які розвивають Інтернет-простір Австрії, за рахунок коштів, отриманих від доменної діяльності. Організація також підтримує CERT (Computer Emergency Response Team) - експертну групу реагування на інциденти у сфері мережевої безпеки, Stopline - горячу лінію для повідомлень про заборонений контент, та інші подібні проекти. З повним звітом можна ознайомитись на офіційному сайті Nic.at.

1st News Azerbaijan:
Азербайджан запустив онлайн-реєстрацію доменів
Ресурс Online.AZ почав працювати 1 вересня. З його допомогою користувачі можуть підібрати ім’я для свого домену в зонах .AZ, BIZ.AZ, COM.AZ, EDU.AZ, INFO.AZ, INT.AZ, MIL.AZ, NAME.AZ, NET.AZ та ORG.AZ і здійснити оплату реєстрації на сайті. Нова система має спростити реєстрацію тим, хто проживає в регіонах Азербайджану, де компанії-реєстратори можуть бути відсутніми, і позитивно вплинути на розвиток доменного ринку країни.

Нагадаємо, що домен .AZ недавно відзначив своє 20-річчя. За даними Whois.az на 30 серпня 2013 року в ньому було зареєстровано 18,126 тис. доменів.

DNS.PT:
В Португалії освоюють DNSSEC
Провайдер IP Santarém (португальський Політехнічний інститут) підписав DNSSEC усіх доменів, що знаходяться в його технічному управлінні.

В реєстрі DNS.PT вважають, що ця ініціатива підкреслює важливість своєчасного навчання та постійної підтримки ІТ-спеціалістів з боку адміністрації домену.

DNS.PT - один з активістів просування DNSSEC (стандарту захисту доменної системи). Компанія проводить семінари і конференції і для колег, і для держслужбовців. І тепер ще одна група доменів .PT зробила крок в область безпеки.

TheWhir:
У Малі - самий фішинговий домен
За даними аналітичної компанії Netcraft, домен верхнього рівня Малі (.ML) – найбільш фішинговий домен у світі. З великим відривом від нього слідує домен Бутану (.BT). Сайти в малійському домені блокуються через фішинг майже в 6% випадків, в бутанському - в 0,7%.

Таке "досягнення" .ML стало можливим після того, як компанія Freenom (управляє малійським доменом, належить Freedom Registry з Голландії) в липні поточного року запропонувала вільну реєстрацію в домені. Передбачалось, що в домен хлинуть поштові компанії, а також реєстранти з Маніли та Малайзії. Однак, на безкоштовний домен спокусились фішери.

Netcraft нагадує, що подібна історія була і з безкоштовним доменом Токелау (.TK) в 2011 році, після якої компанії Dot TK (також дочірній компанії Freedom Registry) довелось вжити серйозних заходів проти зловмисників.0,181329 sec