.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 34.229.119.176
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

13.08.2013 Дайджест доменних подій

В поточному випуску: підсумки липня в домені .UA; ICANN – існують ризики "зіткнення" імен; їх мало (адрес IPv4), тому їх треба берегти; домени вийшли на волю; кіберсквоттери люблять Facebook.

"Хостмайстер":
704 тис. доменних імен в .UA
За підсумками липня 2013 року в домені .UA нараховується 703,7 тис. імен, збільшення за рік склало 5,3%. З них доменів другого рівня 16 тис. штук (приріст 14%).

Усі інші доменні імена - третього рівня, для реєстрації в домені .UA доступний 61 публічний домен: 54 географічних та 7 загального призначення. В найбільш масовому публічному домені com.ua нараховується 297 тис. доменних імен (15%). Серед географічних доменів найвища популярність у столичного домену kiev.ua (66 тис., 20% приросту).

ICANN:
Великі ризики для нових доменів
Нові домени верхнього рівня можуть "конфліктувати" з аналогічними за написанням доменами, які існують в локальних мережах, - свідчить дослідження ICANN.

Більшість нових "прямих" доменів навряд чи коли-небудь постраждають від цього, однак 20% можуть попасти в конфліктну ситуацію. Такі домени, як .HOME та .CORP майже гарантовано зустрінуться з серйозними проблемами. Їх досить часто використовують в корпоративних мережах компаній. При цьому, "конфлікт" з вищевказаними доменами з Інтернет може не тільки спричинити збої в роботі системи DNS, але й призвести до витоку конфіденційної інформації з корпоративних мереж.

Розробка заходів та засобів безпеки для доменів другої та третьої груп ризику займе, як прогнозують спеціалісти, 3-6 місяців. Тим часом ICANN продовжить співпрацю з заявниками, які подали документи на 1128 доменів "ризику низького ступеню".

NRO:
Дискусія про майбутнє IPv4
Організація NRO, що об’єднує регіональні реєстри адресних ресурсів Мережі, пропонує інтернет-спільноті замислитися над підвищенням ефективності використання адресного простору IPv4 та над створенням стимулів для впровадження протоколу IPv6.

Такі пропозиції містять відповіді організації на питання, які прозвучали на зустрічі робочої групи МСЕ (Міжнародного союзу електрозв’язку, ITU) відносно IPv4.

Вільних адрес цього старого формату стає все менше, тому NRO запропонувала вивчити можливості використання "успадкованих" тими чи іншими компаніями адрес IPv4, а також логіку міжрегіональної передачі "четвертих" адрес.

The domains
Доменний День незалежності
Домени, які були конфісковані владою США на початку липня, не були своєчасно продовжені. Їх термін делегування вичерпався, в результаті чого домени "звільнились" і стали доступними для нових реєстрацій.

Випадки конфіскації або арешту доменних імен в США не поодинокі. Однак відповідальні органи іноді забувають, що доменні імена зареєстровані на певний період. Якщо його не продовжити, то по закінченню встановленого терміну домени будуть видалені і їх можна буде зареєструвати знову.

Так і сталося з майже півсотнею доменів (46 доменних імен), які були конфісковані 4 липня, в день, коли американці святкували одне з найбільш шанованих своїх свят – "День незалежності". Влада не продовжила термін реєстрації конфіскованих доменів, в результаті чого 17 липня усі 46 доменів знову "опинились на волі", тобто стали доступними для повторної відкритої реєстрації. Теоретично, новими власниками цих доменних імен могли стати їх колишні хазяї.

The domains
Кіберсквоттери люблять Facebook
Доменне ім’я Faceboko.com, цінність якого полягає виключно в його помилковому написанні, яке дуже схоже на адресу соціальної мережі Facebook, було продане на аукціоні за $1,5 тис. Покупця не зупинили можливі ризики, пов’язані з судовими розглядами, адже Facebook має доволі багату історію подачі позовів та велику кількість виграних справ, які стосувались подібних імен.

Так, тільки в травні поточного року Facebook відсудив у кіберсквоттерів $2,8 млн за використання 105 неправомірних доменних імен. В червні соціальний сервіс сеть виграв ще тринадцять доменних суперечок.

Тим не менш, в аукціоні прийняли участь п’ять претендентів, які були готові викласти за фейкове ім’я тисячу доларів і більше. На момент продажу, 6 серпня, на сайт Faceboko.com вело біля 40 посилань, які містили терміни, що відповідали назві Facebook.

 


0,177990 sec