.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 34.229.119.176
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

15.07.2013 Дайджест доменних подій

У випуску: ENOG збирає доповідачів; Європа проти RAA 2013; естонський план; кожному іранцю – по електронній адресі; домени без крапки небезпечні для Інтернет; хакери напали на європейські домени: жертв немає.

ENOG:
Оголошено прийом доповідей на київський форум ENOG
Організатори чергової зустрічі Євразійського форуму мережевих операторів (ENOG), яка пройде в Києві 1-2 жовтня, оголосили про початок прийому доповідей.

Нагадаємо, що зустрічі ENOG проводяться два рази на рік. Це найбільш масштабна конференція Інтернет-спеціалістів країн СНД та Східної Європи. Це буде вже другий форум ENOG, який проводиться в Україні. В травні минулого року зустріч відбулася в Одесі.

В програмний комітет київського форуму увійшли чотири представники від України. Світлана Ткаченко та Дмитро Кохманюк представляють спонсорську організацію домену .UA компанію Communication Systems Ltd, Тетяна Попова та Володимир Куковський – Інтернет-асоціацію України.

Участь в конференції безкоштовна, запропонувати свою доповідь можна на офіційному сайті форуму http://www.enog.org/ru/meropriiatii/enog-6/opd/.

domainincite.com:
Європа проти реєстраторської угоди
Нова реєстраторська угода RAA 2013, яка на минулому тижні була схвалена корпорацією ICANN, суперечить європейському законодавству, - вважають чиновники Євросоюзу. Сумніви викликає норма, згідно з якою реєстратори зобов’язані зберігати дані про власників доменних імен на протязі двох років після закінчення терміну дії домену. Подібні дії, а саме, безпідставне зберігання даних після припинення стосунків між сторонами, заборонені законом ЄС про захист персональних даних.

Запити щодо зміни цієї норми від європейських реєстраторів були направлені в ICANN 6 червня у рамках процесу обговорення документу. На жаль, суперечливі пункти збереглися в фінальному тексті угоди, який було оприлюднено в липні.

Представники Євросоюзу сподіваються, що ICANN дослухається до їх вимог, а також до рекомендацій Урядового Консультативного Комітету (GAC), який неодноразово вказував ICANN на необхідність враховувати національні законодавства країн з питань конфіденційності та безпеки даних.

ag-ip-news:
Естонський домен .ЕЕ до 2015 року виросте на 20%
В Естонії розроблена стратегія просування та популяризації національного домену верхнього рівня .ЕЕ на період до 2015 року, яка передбачає зростання кількості доменних імен на 20%. На даний час в домені майже 70 тис. імен. Розробив стратегію Естонський фонд Інтернет (Estonian Internet Foundation - EIS), який відповідає за управління естонським доменом.

Зростання домену планується стимулювати за рахунок підвищення якості послуг з реєстрації імен та розширення їх асортименту, наприклад, в планах EIS запровадження реєстрації однобуквених імен. Головна увага компанії буде приділятися підвищенню рівня безпеки системи шляхом запровадження DNSSEC.

Варто відзначити, що однією з причин низької популярності естонського домену являється вартість реєстрації доменних імен .ЕЕ. Не дивлячись на зниження цін в березні поточного року, в результаті якого річна плата за доменне ім’я була знижена з 17€ до 15€, вона все ще сприймається користувачами як дуже висока.

Guardian:
Іран створює власний сервіс електронної пошти
Керівництво Ірану відоме своїми висловлюваннями з приводу загрози, яку несе цій ісламській країні вільний доступ до Інтернет. Іранські вчені в 2012 році навіть здійснили ряд кроків зі створення "місцевого" аналогу Інтернет, який би задовольнив потреби громадян у обміні інформацією. Нагадаємо, що доступ до поштових сервісів, таких як Gmail та Yahoo, та ряду інтернет-ресурсів в країні регулярно блокується владою.

Проте, усвідомлюючи, що без сучасних технологій досягнути прогресу в жодній сфері життя неможна, уряд Ірану запустив "національний сервіс електронної пошти", та вимагає від громадян в обов’язковому порядку користуватися ним для спілкування з державними чиновниками. За словами Мохаммада Намі, міністра Ірану з інформаційно-комунікаційних технологій, кожному громадянину країни буде призначено національну адресу електронної пошти. Сервіс mail.post.ir, згідно з заявами його розробників, здатний забезпечити обслуговування до 100 млн клієнтів та підтримує не тільки фарсі, але й англійську мови. Правда, сервіс буде платним.

Чи вплине поява власного поштового сервісу на можливість доступу іранців до інших поштовиків, невідомо. Однак, подібні кроки можуть призвести до повної ізоляції від зовнішнього кібер-простору інтернет-аудиторії Ірану, яка на даний час нараховує біля 32 млн людей.

DomainNameNews.com:
Доменів без крапки не буде. І "крапка"
Делегування “безкрапкових” доменів (dotless domain names) на верхньому рівні DNS може вплинути на безпеку та стабільність Інтернет. До такого висновку прийшла Рада з архітектури Інтернет (Internet Architecture Board – IAB), яка відповідає за технічні стандарти, які використовуються в Мережі.

Представники цієї організації заявили, що подібні домени використовуються виключно в локальних мережах. Намагання змінити існуючі протоколи та процедури для запровадження "доменів без крапок" може призвести до появи слабких місць в системі захисту DNS. Таку ж однозначну думку трохи раніше висловили спеціалісти Комітету з безпеки та стабільності ICANN (SSAC).

Нагадаємо, що питання про введення доменів без крапок було піднято такими компаніями як Google, Donuts та Uniregistry, які звернулись до ICANN з проханнями на дозвіл доменів такого виду в рамках програми New gTLD.

SIDN:
Домени країн Бенілюксу зазнали атак
Минулий тиждень був відзначений рядом хакерських атак на європейські домени. Так, в початку тижня з’явилась інформація про злам серверів компанії SIDN, яка здійснює управління географічним доменом Нідерландів .NL. В результаті дій зловмисників, які розмістили шкідливе ПЗ на серверах компанії, постраждали тисячі сайтів. SIDN довелось в екстреному порядку відключити скомпрометовані сервери щоб запобігти подальшому зараженню системи.

Практично одночасно з атакою на сервери голландського домену было зафіксовано атаки на інфраструктуру географічного домену Бельгії .BE. Хакерам вдалося зламати один з DNS-серверів. За повідомленням компанії DNS.be - адміністратора домену – їй вдалося в найкоротші терміни виправити ситуацію і видалити шкідливі сайти.

 


0,192661 sec