.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 18.207.136.189
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

09.07.2013 Дайджест доменних подій

У поточному випуску: Піврічний рубіж пройдено – результати .UA; Крок, ще один крок; Росіяни в Європу, Європа – в США; .RU та .РФ – 5 мільйонів доменів на двох; Залишив у спадок: старшому - млин, середньому - дім, молодшому – домен; "Анти піратський закон" чи постріл в спину Інтернет?

"Хостмайстер":
Піврічний рубіж пройдено – результати .UA.
За результатами першого півріччя 2013 року кількість імен в домені .UA складає 703,5 тис., зрісши у порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 6,8%. Проте, у порівнянні з початком 2013 року зафіксовано зниження кількості доменних імен на 0,3%. Це, зокрема, пов’язане з реформами, які проходять в українському домені. Вони призвели до позбавлення від непрацюючих доменних імен. Не дивлячись на закриття імен, які не використовуються (в цілому ряді доменів другого рівня, у тому числі, Чернівців, Івано-Франківська, Херсону, Полтави, Рівного, Ужгорода, Житомира, їх частка сягала майже половини), кількість нових реєстрацій збільшилась.

Кількість доменних імен другого рівня склала 15,8 тис. (зростання 13%). Усі інші імена - третього рівня. Найбільш масовим публічним доменом в українському доменному просторі є .COM.UA, який нараховує 294 тис. доменних імен (15% від загальної кількості в .UA). Серед географічних доменів найбільшою популярністю користується столичний .KIEV.UA (65,5 тис., 20% приросту).

В українському домені продовжується перехід на технологію EPP. На даний час 69% доменних імен в 26 публічних доменах .UA (491 тис.) обслуговуються з використанням технології EPP.

ICANN:
Крок, іще один крок.
ICANN здійснила ще один крок в питанні реалізації програми New gTLD, затвердивши правила, за якими будуть працювати реєстратори нових доменів верхнього рівня. Згідно з документом, на компанії-реєстратори буде покладено виконання ряду обов’язків, у тому числі перевірка достовірності інформації в Whois.

Фінальна версія реєстраторської угоди RAA 2013 була прийнята ICANN після дворічного обговорення. Можливо, що окрім реєстраторів нових доменів ці правила будуть впроваджені і в роботу уже існуючих публічних доменів, у тому числі .ORG, .INFO и .BIZ.

Нові правила передбачають аутентифікацію реєстрантів за їх номерам телефонів та за адресами електронної пошти, забезпечення збереження даних та захист їх від неправомірного використання. Тепер дані про власника доменного імені будуть зберігатися реєстратором на протязі двох років після завершення користування доменом, а термін подачі змін в реєстраційні дані буде скорочено з 15 до 7 днів.

Netcraft:
Росіяни в Європу, Європа – в США
В червні кількість сайтів та блогів в Інтернет виросла на 25,8 млн або на 3,7%. Загальна їх кількість сягнула 698,8 млн. Про це повідомила аналітична компанія Netcraft у своєму щомісячному звіті.

Безумовним лідером серед веб-серверів є Apache, який забезпечує роботу більш ніж половини сайтів. Найбільш швидко розвивається сегмент серверів Microsoft IIS, який збільшив свою частку ринку на 2,43 процентних пункти, за рахунок міграції користувачів з інших хостинг-провайдерів, таких як Go Daddy, SoftLayer та Amazon.

Аналітики компанії повідомляють про зростання кількості російських інтернет-ресурсів, які розміщені на серверах в європейських країнах. У той же час, європейські компанії мігрують в США, де не такі жорсткі вимоги до захисту даних. На 1 липня біля третини європейських сайтів були розміщені на американських серверах. Найбільш чисельні "діаспори" таких європейських доменів як .DE, .PL, .NL, .FR та .UK. Однак, в Netcraft відзначають, що останній скандал, пов’язаний з використанням системи Prism, може призвести до зростання зворотних потоків міграції сайтів – з США назад у Європу.

Координационный центр национальных российских доменов:
.RU та .РФ – 5 мільйонів доменів на двох
За результатами 2012 року російські географічні домени .RU та .РФ разом нараховують понад 5 млн. зареєстрованих доменних імен. Координаційний центр національних російських доменів (КЦ) на кінець минулого року нарахував у цих зонах 4,26 млн. та 780 тис. доменних імен відповідно.

Крім того, домен .RU на протязі усього минулого року був лідером за темпами зростання у Європі, добавивши за рік 18% імен. Не дивлячись на те, що в 2012 році кількість імен в кириличному домені .РФ знизилась на 17%, він залишається найбільшим в світі IDN. Різке зниження числа доменних імен пов’язане з закінченням термінів дії тих реєстрацій, які були здійснені в умовах ажіотажу начального періоду існування домену, а потім не використовувались.

До середини 2013 року домен .RU зріс до понад 4,6 млн доменних імен, а кількість реєстрацій в домені .РФ склала близько 800 тис.

Lenta.ru:
Залишив у спадок: старшому - млин, середньому - дім, молодшому – домен
Власники російських доменних імен тепер можуть передавати права на зареєстроване ними доменне ім’я у спадок. Російський реєстратор REG.RU запровадив подібну послугу для своїх клієнтів. Тепер вони можуть визначити спадкоємця домену та вказати його контактні дані при укладанні договору про реєстрацію. Послуга "домен у спадок" є безкоштовною.

В компанії впевнені, що подібна послуга буде цікава, в першу чергу, представникам компаній, діяльність яких безпосередньо пов’язана з Мережею. Наприклад, для інтернет-магазинів доменне ім’я є однією з найважливіших складових бізнесу. До введення подібного роду послуги, обставини форс-мажору такого характеру могли призвести до анулювання реєстрації доменного імені і подальшого блокування сайту з неминучими збитками, юридичними позовами і затратами нервів.

NewsLand.com:
"Анти піратський закон" чи постріл в спину Інтернет?
Сайт "Российской общественной инициативы" ініціював збір підписів проти так званого "анти піратського закону".

Крім того, на сайті опубліковано заклик до усіх користувачів Інтернет провести 1 серпня, в день вступу скандального закону в силу, всеросійського інтернет-страйку.

Нагадаємо, на минулому тижні президент Росії підписав закон, який було названо "анти піратським". Його автори вважають, що закон буде сприяти захисту авторських прав на цифровий відеоконтент. Більш за все інтернет-спільноту тривожить норма закону, згідно з якою чиновники зможуть заблокувати будь-який сайт – дуже оперативно і без рішення суду, лише на підставі скарги правовласника.

Як стверджують активісти, "цей закон спрямований не стільки проти розповсюдження нелегального контенту, скільки проти розвитку Інтернет в Росії, направлений на його знищення, а також обмежує інтереси національної інтернет-індустрії та права інтернет-спільноти Россії".

Проти закону вже висказались найбільші гравці російського інтернет-ринку, в тому числі, компанія "Яндекс".

 


0,183415 sec