.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 34.229.119.176
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

25.06.2013 Дайджест доменних подій

В поточному випуску: російські домени в Харкові; .CO.UK або просто .UK; Google відмовилася від .GOO; обкрадений LinkedIn; сербський реєстр: нове і традиції; довгі імена Узбекистану...

Технічний центр Інтернет РФ:
Харківський вузол російських доменів
Російська компанія "Технічний центр Інтернет" (ТЦІ), яка обслуговує домени .RU, .SU, .РФ ввела в експлуатацію DNS-вузол в Харкові. "У перші ж дні експлуатації новий вузол зайняв достойне місце серед європейських DNS-вузлів ТЦІ та прийняв на себе частину європейського трафіку DNS-мережі російських доменів верхнього рівня", - інформує ТЦІ.

За даними ТЦІ, на долю українських користувачів припадає 4% запитів до вузлів DNS.

В Харкові на даний момент знаходиться один з вузлів DNS-хмари компанії "Хостмайстер", яка обслуговує домен .UA. Вузли хмари знаходяться в крупних містах України, а також в Росії та США. Крім того, в Харкові розташовано вузол L-root - одного з тринадцяти кореневих DNS-серверів, які являються ядром інфраструктури всесвітньої мережі Інтернет.

Nominet:
В .UK з’являться домени другого рівня
Nominet - реєстр домену .UK – здійснює другу спробу відкрити реєстрацію доменних імен другого рівня (виду link.uk). На цей момент для користувачів доступні лише домени третього рівня (наприклад - link.co.uk). На початку року компанія організувала публічне обговорення проекту відкриття домену, однак правила домену, запропоновані нею, були розкритиковані громадськістю.

Після цього Nominet переглянула свій підхід та врахувала побажання, які були виказані в ході публічної дискусії. Найбільш важливим з нововведень є те, що тепер власники імен третього рівня будуть мати пріоритет при реєстрації доменів другого рівня, відповідних до тих, які уже ними зареєстровані.

Крім того, Nominet запропонувала розділити реєстраторів на три типи. Так, в окрему різновидність виділені компанії, які не обслуговують користувачів, а доменні імена реєструють виключно для власних потреб. Це домейнери і крупні корпорації, які прагнуть самостійно керувати своїми портфелями доменних імен.

Ще один новий тип реєстраторів - так звані акредитовані. Від звичайних реєстраторів вони відрізняються тим, що пройшли процедуру оцінки за параметрами якості та безпеки. Таким чином, вони отримують конкурентну перевагу в порівнянні зі звичайними реєстраторами.

DOMAINNEWS:
Google без .GOO
Компанія Google відізвала свою заявку на домен .GOO на користь японської компанії NTT Resonant. Дочірня компанія японського телекомунікаційного холдингу NTT планує використовувати домен .goo для однойменної пошукової системи.

Google подавала заявки на 101 новий домен, однак на даний час відмовилась від чотирьох з них. До цього компанія відізвала три заявки на домени .AND, .ARE та .EST.

SecurityLab.ru:
У LinkedIn "викрали" домен
На минулому тижні доменне ім’я соціальної мережі для професіоналів LinkedIn на декілька годин було "викрадено". Це зауважив співзасновник App.net Брайан Берг. Користувачі сайту при цьому перенаправлялися на сайт, що базується в Індії http://www.confluence-networks.com/. Фальшивий сайт можна було відрізнити від справжнього за відсутністю значка SSL-сесії в браузері.

За словами Берга, будь-хто, хто намагався відвідати у цей час LinkedIn, передавав на індійський сайт дані про себе (так звані cookies). Серед іншого в cookies зберігається інформація, за якою можна аутентифікувати користувача, а це вже є потенційною загрозою їх безпеці.

Адміністрація LinkedIn визнала факт інциденту на своїй сторінці в Twitter, заявивши, що більшість її клієнтів мали труднощі в доступі до сайту. Проте стверджень, що загроза ліквідована повністю досі немає. Пізніше в себе на сайті адміністрація соціального сервісу пояснила проблеми роботами, які здійснював оператор DNS-серверів LinkedIn, компанія Network Solutions. Згідно зі ствердженням соціальної мережі, "це була помилка під час виконання заходів по захисту від DDoS-атаки, і "угону" домену не було".

У той же час компанія Cisco вважає, що майже 5 тис. інших сайтів, серед яких Subaru, Mazda US, US Airways, Craigslist та Weather.com, мали проблеми у роботі DNS-системи.

Попередити подібні випадки можна було би за допомогою захищеного DNS (DNSSEC).

RNIDS.RS:
Сербська "считалочка" за 2012 год
Один новий домен, дві крупні промо-кампанії, три нових реєстратора... Саме так починається річний звіт RNIDS, реєстру географічних доменів Сербії .RS и .СРБ.

Новий домен, кириличний .СРБ стартував у січні 2012 року, а на кінець року в ньому існувало майже 7 тис. доменних імен. Ще одна цифра доповіді - 75,621. Саме стільки імен зараз налічується в домені .RS.

Компанія RNIDS відома в регіоні і своїми проектами, які популяризують сербські домени та Інтернет в цілому. Серед них - акції, присвячені доменам з сербськими назвами днів тижня. Або - серія заходів та сайт під назвою "Бачення Інтернет Теслою". Реєстратор підтримує думку тих дослідників спадку великого сербського вченого, "громадянина світу" Нікола Тесли, які вважають, що він передбачив появу глобальної Мережі. Мало того – працював над практичною її реалізацією. А як філософ - роздумував над питаннями глобалізації і самоідентифікації.

Вести.uz:
Ідеальний домен по-узбецьки
Шести- та семибуквенні доменні імена виявились найбільш популярними в Узбекистані. На їх долю припадає четверть усіх доменів, свідчать результати дослідження, проведеного адміністратором домену .UZ компанією Uzinfocom.

Усього в домені .UZ зареєстровано 17 тис. імен.

 


0,202588 sec