.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 34.229.119.176
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

27.05.2013 Дайджест доменних подій

В поточному випуску: EPP - вже в дюжині регіонів; В домені .DP.UA - 15 тис. імен; в Санкт-Петербурзі проходить ENOG 5; .PL: парламентарі знайомляться з доменом; в Швейцарії вручено юнацьку веб-премію з сайтобудування…

"Хостмайстер":
Протокол EPP впроваджено в доменах Вінниці
В публічних доменах Вінницького регіону відтепер діє протокол EPP. Extensible Provisioning Protocol є однією з найбільш поширених практик в доменній галузі. EPP передбачає автоматизацію обміну між компаніями-реєстраторами та адміністрацією доменів при реєстрації та обслуговуванні доменних імен. Основна відповідальність при його використанні лягає на реєстраторів. Його впровадження дозволяє реалізовувати різноманітні технологічні нововведення, а також формувати нові види послуг.

Попередниками Вінниці на цьому шляху стали Черкаси, Полтава, Херсон, Чернівці, Івано-Франківськ, Ужгород, Рівне, Житомир, Чернігів, Київ, Хмельницький, а також - цільові домени com.ua та org.ua. Планується, що до кінця 2013 року на технологію EPP перейдуть усі без винятку українські публічні домени.

NIC.DP.UA:
15 тис. доменних імен – важливе досягнення Дніпропетровська
Дніпропетровські публічні домени dp.ua, dnepropetrovsk.ua та dnipropetrovsk.ua подолали психологічно важливий рубіж в 15 тисяч імен. Всі три регіональних домени ідентичні один одному. Адміністратор Володимир Киян уточнює: "Вперше ми перетнули межу у 15 тис. імен в 2004-му році, а на кінець 2006-го кількість дніпропетровських доменів досягла 21 тис. Після проведення актуалізації у 2007-му році їх число знизилось до 11 тис. імен, але до середини 2008-го воно зросло майже на 5 тис.". На протязі 2009-2011 років кількість імен коливалася, то долаючи планку в 15 тис., то знову опускаючись вниз.

В домені вже використовується протокол EPP, його адміністрація зараз веде доробку програмного забезпечення реєстру з урахуванням отриманого досвіду та побажань реєстраторів. Для dp.ua, каже Володимир, відмінним орієнтиром є досвід колег з інших публічних доменів, які уже раніше впровадили EPP, а також напрацювання робочих груп адміністраторів і реєстраторів.

ENOG:
У Пітері проходить ENOG 5
В ці дні в Санкт-Петербурзі проходить п’ята регіональна конференція Eurasia Network Operators' Group - ENOG. Вона організована RIPE NCC та MSK-IX (московською точкою обміну трафіком). В її програму ввійшли питання взаємодії та безпеки мереж, перспективи розвитку Інтернет і актуальні зараз питання регулювання та управління Мережею, які традиційно цікавлять провайдерів і представників доменної індустрії. В ENOG 5 беруть участь провідні міжнародні експерти, такі як Андрій Робачевський (Internet Society), Мартін Леві (Hurricane Electric), Андрій Юрченко (Cisco), Алекс Банд і Серж Радовчич (RIPE NCC) та інші. До обговорення доповідей та дискусій долучаться понад 350 учасників. На конференції працює чисельна делегація з України – три десятка спеціалістів. Серед них вісім представників керівництва і провідних спеціалістів компаній "Хостмайстер" та "Комунікаційні Системи". Адміністратор .UA Дмитро Кохманюк входить в програмний комітет ENOG 5, а Світлана Ткаченко виступить на конференції з доповіддю "IPv6: від хоббі до бізнесу". Конференція останнім часом розширює не тільки свій експертний склад, але й географію. Так, ENOG 3 пройшов в Одесі, а ENOG 6 заплановано провести 1-2 жовтня 2013 року в Києві.
CENTR:
Польський реєстр знайомив парламентарів з "рідним" доменом
Реєстр домену верхнього рівня .PL - NASK - на засіданні парламентського комітету з інновацій та сучасних технологій презентував польський домен високопосадовцям країни. Зустріч в Щецині була організована за ініціативою голови відповідного комітету Міністерства науки та вищої освіти країни. Директор NASK Міхал Хржановський та начальник департаменту DNS Роман Маліновський розповіли про стан .PL на ринку доменних імен, про успіхи, які були досягнуті в 2012 році та про подальші перспективи розвитку домену. На зустрічі також обговорювались соціальні проекти, наукові дослідження NASK та питання безпеки Інтернет. В засіданні взяли участь урядовці, спеціалісти NASK та представники двох найбільших реєстраторів .PL.
SWITCH:
.CH: названо переможця Junior Web Award
Престижну веб-премію Junior Web Award виборов проект "Місто майбутнього". Проект отримав не одну, а дві нагороди - гран-прі та приз журі. Оформлена у вигляді сайту розповідь про те, як школярі зі швейцарського міста Устер уявляють собі Futuretown, зачарувала і журі, і Інтернет-аудиторію. Інші переможці також отримали чудові призи. Варто відзначити, що церемонія вручення Junior Web Award, яка вже проходить в сьоме, традиційно відбулася в Конгресхаусі Цюріху. Цей конкурс (молодіжне змагання з сайтобудування) започаткований і підтримується реєстром географічного домену верхнього рівня Швейцарії .CH.

 


0,188116 sec