.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 34.229.119.176
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

14.05.2013 Дайджест доменних подій

В поточному випуску: доменна статистика України; операторська угода ICANN; нові домени - паризький та католицький-кириличний; хочеш .MY - займай; .РФ втрачає популярність; Китай вкладає засоби в IPv6; повноліття домену Узбекистану...

"Хостмайстер":
Доменна статистика .UA за квітень 2013
За результатами квітня 2013 року кількість імен в домені .UA складає 715,8 тис. Зростання у порівнянні з аналогічним періодом минулого року склало 10%.

Чисельність доменних імен другого рівня досягла 15,5 тис (приріст 14%). В Україні для реєстрації доступні 61 публічний домен, з яких 54 географічних і 7 загального користування. Найбільш масовим публічний доменом на українському доменному просторі являється .COM.UA, у якому налічується 290 тис. доменних імен (плюс 16,4%). Серед географічних доменів найбільшою популярністю користується столичний домен .KIEV.UA (65,5 тис., зростання на 21%). Майже 89% доменних імен використовуються, тобто мають IP-адресу.

ICANN:
ICANN оприлюднила остаточну версію операторської угоди за програмою New gTLD
У проекті договору виписані права и обов’язки операторів реєстру нових доменів верхнього рівня. Нова версія документу містить цілий ряд важливих змін. Зокрема, оператори реєстрів отримали можливість створювати програми засновників (Founders Programs) та преміум-доменів без участі власників товарних знаків. Мова йде про доменні імена, які на початку були зарезервовані реєстром відповідного домену, але в подальшому можуть бути запропоновані для реєстрації на особливих умовах.

У новій редакції договору також зафіксовано, що ICANN бере на себе обов’язок не переделеговувати "брендові" домени третім особам після розірвання угоди або закінчення терміну її дії.

Запропонована версія контракту доступна для публічних коментарів на протязі 42 днів з моменту її публікації.

Все СМИ.ру:
Їдьмо в .PARIS
Столиця Франції скоро отримає домен .PARIS, повідомив мер міста Бертран Делано на своїй сторінці в Twitter. Відповідна заявка вже схвалена ICANN.
Твоя Біблія:
Домен католицький, але кириличний
Римо-католицька церква створює кириличний домен .КАТОЛИК. Про це повідомив співробітник папської ради по соціальним комунікаціям Тадеус Джонс. Відповідну заявку ICANN схвалила на початку травня.

Працівник папської ради підкреслив, що "католицька церква, як церква вселенська, вважає себе повноважною в реєстрації доменів на усіх мовах, на яких розмовляють католики у світі, в тому числі - на китайському, арабському, а також на кирилиці. Це важливо для забезпечення більш ефективної присутності церкви у кіберпросторі".

Клерк.Ру:
.MY відкрито для реєстрації
Відкрито реєстрацію імен в географічному домені Малазії - .MY. Домен цікавий для тих, хто хоче зареєструвати персональний сайт (.MY - "мій, моє, моя").
SecurityLab.ru:
.РФ не такий вже й цікавий
Домен .RU в 2012 году виріс майже на 18% (показавши третій в світі рівень після .TK і .CN), а ось домен .РФ "здувся" на 17%, інформує Координаційний центр російських доменів у своєму щорічному звіті "Российское доменное пространство 2012: итоги и перспективы развития".

Тем не менш, експерти не особливо переймаються з приводу перспектив .РФ, вважаючи, що домен позбавився від тих імен, які були зареєстровані "про всяк випадок" у початковий період існування домену.

ТАСС Телеком:
Мільярди для IPv6
Китай має намір виділити $33 млрд для переходу на Інтернет-протокол IPv6. Міністерство промисловості та інформатизації КНР таким чином продовжить реалізацію плану з переходу на новий мережевий стандарт.

Для цього відомство розпочинає роботу з компаніями ZTE, Huawei та Datang Telecom, а також з провідними технічними навчальними закладами країни, в тому числі університетами Циньхуа (Пекін) та Сидянь (Сиань). Усього планується запустити 28 програм, призначених для розподілу адрес стандарту IPv6, розробці необхідних технологій та обладнання, а також навчанню міграції з IPv4 на IPv6.

Адміністрація "UZ"
Домену Узбекистану - 18
Домен .UZ святкує своє 18-річчя. В кінці квітня кількість активних доменних імен Узбекистану склала 16 359, ще 356 очікували на активацію. Станом на початок року було зареєстровано 15 778 доменних імен. Приріст склав 3,5%. На сьогодні в домені працюють 12 реєстраторів, з них шість - при Центрах комп’ютеризації в регіонах Узбекистану.

 


0,206524 sec