.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 34.229.119.176
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

15.04.2013 Дайджест доменних подій

В цьому выпуску: EPP вже в 10 регіонах України; Пекінська зустріч ICANN; спільні цінності ccTLD та gTLD; дні народження доменів; IDN-пошта в розвитку ...

"Хостмайстер":
EPP запрацював в доменах Хмельницького
Хмельницький регіон десятим в Україні запровадив новий протокол взаємодії адміністратора домену та реєстраторів доменних імен. Старт EPP (Extensible Provisioning Protocol) в доменах Хмельницького відбувся 14 квітня 2013 року.

Протокол EPP є поширеною практикою в європейській доменній індустрії. Він дозволяє автоматизувати інформаційний обмін між реєстраторами та адміністрацією доменів в ході реєстрації імен та при здійсненні інших операцій з ними. Протокол покладає основну відповідальність на компанії-реєстратори та дозволяє гарантувати реєстрантам високу якість послуг, а також забезпечує цілий ряд нових високотехнологічних можливостей.

До появи EPP в Хмельницькому домені новий протокол був освоєний в Полтаві, Херсоні, Чернівцях, Івано-Франківську, Ужгороді, Рівному, Житомирі, Чернігові, Києві, а також – в цільовому домені com.ua. На сьогодні це понад 70% доменних імен в національному домені .UA. В травні 2013 року очікується перехід на EPP доменів Черкас, а до кінця року планується завершити цей процес в цілому по Україні. Докладніше – за посиланням, наданим вище.

ICANN:
ICANN розширює географічну присутність
Після створення офісів в різних частинах світу, корпорацію ICANN перестануть асоціювати виключно з США, а вона сама набуде більш широкого бачення проблем Мережі,- сказав президент корпорації Фаді Шехаде на 46-й міжнародній конференції ICANN. Зустріч, яка пройшла на минулому тижні в Пекіні зібрала понад 2,5 тис. Інтернет-спеціалістів, 700 з яких були представниками Китаю.

Фаді повідомив, що корпорація відкриє нові офіси в Стамбулі та Сінгапурі, але перш за все буде відкрито центр взаємодії в Пекіні. Раніше ICANN розгорнула свій офіс в Брюсселі, який став першим представництвом корпорації за межами США. Глобалізацію структури ICANN планується завершити до осінньої конференції в Буенос-Айресі.

На зустрічі в Пекіні широко обговорювався китайський мережевий досвід розвитку доменів, особливо багатомовних. Колеги з Китаю вважають, що ICANN повинна приділяти цьому більше уваги. Вони також акцентували увагу присутніх на питаннях управління Інтернет та залучення до цього процесу країн, що розвиваються. Відкриваючи конференцію голова правління ICANN Стів Крокер відзначив, що в новій моделі роботи корпорації ця задача знайде достойне рішення.

Головна практична дискусія розгорнулась навколо різноманітних аспектів реалізації програми New gTLD, яка дотепер в одних викликає великі надії, а в інших – обґрунтоване занепокоєння. До речі, Китай в цьому сенсі встановив своєрідний рекорд – країна добилася підтвердження 74-х заявок на нові домени верхнього рівня.

CENTR:
CENTR: гроші – це ще не все
Три регіональних організації ccTLD - CENTR (європейська), APTLD (азіатсько-тихоокеанська) та LACTLD (латиноамериканська) проводять широкомасштабне дослідження, пов’язане з міжрегіональною подібністю реєстрів географічних доменів верхнього рівня в умовах комерціалізації.

Багато операторів ccTLD мають “споріднене” походження у сенсі як мінімум покоління та освіти спеціалістів. Очевидно через це їх цивілізаційні погляди часто базуються навколо ідей "збереження надійності та безпеки" і "служінню суспільству". Експерти регіональних організацій відзначили також багато спільного між реєстрами в системах та регламентах реєстрації доменів, в підході до роботи сервісу Whois та правових питань, незалежно від географічних, мовних та інших відмінностей між доменами.

В огляді висловлюється думка, що операторам gTLD (цільових доменів першого рівня) є чому повчитися у колег. Перш за все - готовності до вільного обміну знаннями, широким контактам з Інтернет-спільнотою, участю в роботі регіональних організацій. Нові випробовування та нові виклики очікують на обидві категорії реєстрів по мірі реалізації програми New gTLD.

EURid:
.EU - міцний "семилітка"
Домен Європейського Союзу .EU відзначив свій сьомий день народження. Його було відкрито для реєстрації 7 квітня 2006 року, і тепер в ньому вже 3,7 млн доменів.

Європейці цінують .EU: як мінімум одним іменем в ньому володіють понад 1,84 млн жителів ЄС; четверть з них мають більш ніж одне доменне ім’я в .EU. Частка продовжень реєстрацій перевищує 80%.

Домен .EU характеризується високою надійністю, а також дозволяє реєструвати доменні імена на національних мовах (IDN). Сьогодні він найбільш шанований в Німеччині, Нідерландах та Франції. Реєстр домену Eurid розраховує, що в подальшому зі спрощенням процедури акредитації реєстраторів та з появою інших можливостей .EU стане ще більш популярним.

ccTLD.RU:
.RU - 19 років
Ще один недавній день народження – дев’ятнадцята річниця домену .RU. Він був делегований в 1994 році. На сьогодні в ньому нараховується уже біля 4,5 млн доменних імен. Тільки за минулий рік домен помітно прибавив – його зростання склало 19.4%, що складає 737,297 доменних імен. Досить успішним для домену був також і перший квартал 2013 року: у порівнянні з аналогічним періодом 2012 року приріст кількості доменних імен в .RU склав понад 60%.

Домен .RU в 2012 році зайняв шосте місце за кількістю доменних імен серед географічних доменів верхнього рівня і увійшов в трійку лідерів за темпами росту. При цьому він випередив усі європейські ccTLD як за відносними, так і за абсолютними показниками.

Якщо й надалі справи домену будуть просуватися такими темпами, вже о кінця 2013 року .RU має всі шанси стати п’яти мільйонником.

Izvestia.RU:
Дайте нам нелатинську пошту
Координаційний центр Інтернет Російської Федерації (КЦ), оператор доменів .RU і .РФ, офіційно звернувся в головні офіси Microsoft та Facebook з проханням забезпечити підтримку e-mail адрес в .рф та інших IDN-доменах. Компанії вже пообіцяли доповнити функції своїх поштових та інших сервісів новими можливостями. Подібні прохання КЦ направить в Google, Twitter, Samsung та Apple.

Розвиток поштового ПО в сторону IDN вирішить одну з досить гострих проблем недавнього часу. Так чи інакше, але в багатьох країнах нелатинські домени набувають популярності. Однак цьому процесу сильно перешкоджає нездатність поштових засобів Outlook.com, Gmail.com, Hotmail.com, Facebook.com працювати з кириличними та іншими нелатинськими адресами e-mail.

Відзначимо, що Mail.Ru та "Яндекс.Почта" вже навчились працювати з такою адресацією електронних листів.

 


0,203888 sec