.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 34.229.119.176
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

25.03.2013 Дайджест доменних подій

В поточному випуску: домен .UA удосконалює структуру управління; делеговано .УКР; турботи європейських реєстрів; норвежці люблять свій домен; неквапливе зростання .EU; .NZ: про Мережу для парламентарів; Whois – між достовірністю та безпекою; на .РУС очікують випробовування; вітаємо "древні" домени; швейцарці нагородили свій реєстр...

"Хостмайстер":
Нові призначення в домені .UA
Світлана Ткаченко та Ігор Михайленко підсилили команду Communication Systems Ltd, спонсорської організації домену .UA. Світлана (на посаді Chief Marketing Officer) очолюватиме маркетинговий напрямок діяльності компанії, Ігор (відтепер Chief Research Officer) – напрямок досліджень та розробок.

Обидва спеціалісти входять до когорти провідних Інтернет-експертів країни - з тих, хто в буквальному сенсі починав розбудову Мережі в Україні. Домен .UA було делеговано в грудні 1992 року, і на сьогодні в ньому нараховується біля 707 тис. доменних імен.

Communication Systems Ltd (CSL) спільно з компанією "Хостмайстер" обслуговують інфраструктуру домену .UA. При цьому "Хостмайстер" здійснює оперативну діяльність та технічне забезпечення, а CSL - стратегічне планування та міжнародну співпрацю.

Детальну інформацію про цілі та задачі реорганізації управління доменом, а також - про професійні шляхи Світлани Ткаченко та Ігоря Михайленко - на офіційному сайті компанії "Хостмайстер".

Нагадаємо, що трохи раніше були внесені зміни в структуру управління компанії "Хостмайстер".

"Хостмайстер":
Перші доменні імена в .УКР
В кириличному домені .УКР з’явились перші доменні імена: тест.укр та уміц.укр. Майже одночасно з цим .УКР з’явилася в базі даних IANA (Адміністрації адресного простору Інтернет). Таким чином, процес делегування домену завершено, з чим компанія "Хостмайстер" вітає українську Інтернет-спільноту.

Докладна інформація про домен міститься в реєстраційному запису IANA.

CENTR:
Що в CENTR'і уваги
Організація CENTR, яка об’єднує переважно європейські реєстри географічних доменів верхнього рівня (ccTLD), провела свою 49-у Генеральну Асамблею в Лісабоні (Португалія). У якості сторони, яка приймала захід, виступив фонд FCCN (реєстр португальського домену .PT). До зустрічі долучились біля 70 представників від 35-ти доменних адміністрацій першого рівня.

У фокусі дводенних дискусій були питання, які прозвучали на Всесвітньому форумі з політики в області електрозв’язку (WTPF) та повідомлення операторів реєстратур про інциденти в сфері безпеки. Обговорювався також вплив на ринок нових цільових доменів верхнього рівня (New gTLD). Загальний інтерес викликали результати чергових досліджень ZookStudy (географія та маркетинг доменних імен першого рівня) та нові тенденції в роботі ICANN. Докладна доповідь про Асамблею стане доступна усім членам CENTR протягом тижня.

Компанія "Хостмайстер", реєстр українського ccTLD .UA, також є учасником CENTR.

NORID:
Норвезький бізнес: "да" домену .NO!
Більшість компаній Норвегії обирають вітчизняні доменні імена для брендингу та маркетингу. Вони прагнуть підкреслити свій зв’язок з батьківщиною та впевнені в надійності домену .NO.

Про це свідчать дані недавнього опитування, яке було проведено аналітичною компанією Sentio для країнового рєестру Norid. Навіть серед підприємств, в яких є декілька доменних імен, 80% назвали основним саме норвезьке.

Основний конкурент .NO - .COM (його використовують 10% фірм).

До основних переваг "рідного" домену опитані бізнесмени відносять в першу чергу якість обслуговування та норвезьку ідентичність. Вони також висловлюють впевненість у тому, що .NO збереже свої стабільні позиції та конкурентоздатність навіть на фоні скорої появи маси New gTLD та відзначають, що доменні імена є актуальним інструментом маркетингу.

EURid:
.EU росте, але без поспіху
Домен .EU (Євросоюз) займає 11 місце серед ccTLD (географічних доменів верхнього рівня) за кількістю реєстрацій. Про це свідчить звіт його реєстру EURid за 4 квартал 2012 року. Згідно цих даних, у звітному періоді кількість зареєстрованих в ньому доменних імен збільшилась на 38,1 тис. (тобто, на 1%). Річне зростання домену склало 189,1 тис. (5,4%). Таким чином, зараз в .EU - 3,7 млн доменів.

Більше усіх цінують .EU, якщо судити з кількості реєстрацій, в Німеччині, Нідерландах та Великобританії. Їх швидко "наздоганяють" Мальта, Словенія і Словаччина.

InternetNZ:
Парламентарям про Інтернет. Досвід Нової Зеландії
В рамках парламентського Інтернет-форуму в Новій Зеландії почнеться серія семінарів, на яких спеціалісти будуть знайомити депутатів з будовою, принципами роботи, перспективами та особливостями управління Інтернет.

Організував ці семінари реєстр домену .NZ - InternetNZ. На першому з них, де будуть обговорюватись зміни ландшафту глобальної Мережі, виступить екс-секретар Ради ICANN Пітер Денгейт-Траш. Він являється експертом світового рівня, входить до складу керівництва ICANN та APNIC (асоціації реєстрів першого рівня Азіатсько-Тихоокеанського регіону) та безпосередньо InternetNZ. Денгейт-Траш, зокрема, розповість, "хто контролює Інтернет". Це питання у даний час прямо чи опосередковано цікавить усіх представників влади.

Форум задуманий як "кроспартійний": взяти участь в його роботі запрошуються представники усіх політичних фракцій. Їх лідери публічно підтримують це починання, метою якого є залучити парламентарів до широкої публічної дискусії на тему Інтернет.

Відзначимо, що у Верховній Раді України вже неодноразово проводились парламентські слухання з питань інформаційного суспільства за участі провідних ІТ- та Інтернет-спеціалістів країни. Це, правда, трохи інший жанр.

ICANN:
ICANN: Гюльчатай, відкрий дані
На публічному форумі ICANN розпочалась дискусія про вдосконалення процесу отримання персональної інформації при реєстрації доменів. Організація представила огляд поточного стану справ та свої пропозиції з цього приводу.

Перш за все, ставиться задача оптимізувати процес збору персональних даних про реєстрантів доменів в зонах .com, .net, .biz та .info. За даними ICANN, саме в них найбільш широко розповсюджуються різного роду шкідливі програми.

Експерти компанії вважають, що лише один з кожних дванадцяти доменів відповідає усім вимогам про повноту та достовірність даних, що дозволяє кібер-злочинцям і інтернет-шахраям уникати розслідувань.

ICANN пропонує модернізувати сервіс Whois на локальних та глобальному рівнях. З іншого боку, спеціалісти побоюються, щоб через деталізацію вразливих персональних даних ті, в свою чергу, не стали легкою здобиччю зловмисників. Дискусії по документу продовжаться до 19 квітня 2013 року.

Крім того, на обговорення винесено свіжі документи про введення нових IDN верхнього рівня. Для підведення підсумків з цього питання ICANN зарезервувала публічну сесію в рамках зустрічі, яка відбудеться в Пекіні 7-11 квітня 2013 року.

CITForum.ru:
"Бойове хрещення" .РУС
Корпорація ICANN внесла кириличний (IDN) домен .РУС в список з дванадцяти доменів, які першими будуть тестуватися в рамках програми NewgTLD. Про це повідомила компанія-заявник "Русские имена". Її директор сказав: "Це справжнє “бойове хрещення” для домену .РУС, яке він пройде набагато раніше інших претендентів. Участь у попередньому тестуванні – велика відповідальність".

Початок процесу призначено на 22 квітня 2013 року. Його мета - перевірка працездатності та надійності технічної інфраструктури нових доменів. Згідно задуму заявників, .РУС буде мати попит в російськомовному середовищі як Росії, так і діаспори. Подібні домени культурно-лінгвістичних спільнот останнім часом створюються все активніше.

The DailyDot:
"День народження дідуся"
Оглядач Кевін Морріс в блозі The DailyDot дорікнув світовій Інтернет-індустрії: мовляв, 15 березня 2013 року всі забули про "день народження дідуся". В цей день 28 років назад було зареєстровано, за деякими даними, перше доменне ім’я: Symbolics.com.

Домен комп’ютерної компанії з Кембриджу (штат Масачусетс) - за мірками Мережі справжній Мафусаїл. Symbolics створювала робочі станції, призначені для обробки програм на мові Lisp. Зараз компанія зосередилася на вузькоспеціальних середовищах програмування. На жаль, вона зараз використовує "нераритетний" домен symbolics-dks.com.

Кевін запропонував власникам усіх 250 млн веб-сайтів світу взяти, та й привітати "дідуся": "Поважайте старших, дУрні!"

Однак, блоги є блоги, і першорідство було тут же оскаржене. Можливо, "історичнішим" виявиться документ на 80 сторінок про домен Nordu.net, який Кевін виніс в додаток до свого поста.

SWITCH:
Вручено найстаршу веб-премію в Європі
Лауреатом швейцарської "Best of Swiss Web" стала адміністрація домену .CH - SWITCH Foundation. Урочиста нічна церемонія, яка пройшла 21 березня в Конгрессхалле (м. Цюріх), зібрала аудиторію в 700 людей.

"Best of Swiss Web" вручається переважно тим особам, які внесли значний вклад в розвиток Інтернет та сектору ІКТ. В цьому році журі вперше вручило нагороду організації.

SWITCH Foundation, заснований в 1987 році, був одним з піонерів швейцарської Мережі. За ці роки він також став найбільшим центром компетенції в області Інтернет для викладачів та студентів країни. Він підтримує технічну інфраструктуру університетів, є одним з європейських лідерів в області Інтернет-безпеки. SWITCH Foundation також веде реєстр доменних імен Ліхтенштейну.

До слова, переможець престижного конкурсу і сам проводить змагання талантів. В їх числі - "молодший" Web Award для школярів.

 


0,176956 sec