.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 34.229.119.176
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

18.03.2013 Дайджест доменних подій

В цьому випуску: "Хостмайстер" вдосконалює структуру управління; COM.UA оновлюється; ICANN захищає DNS-сервіси; "крадені" реєстри; серед нових доменів чимало спірних; реєстратори задоволені реєстром Франції...

"Хостмайстер"
Зміни в структурі управління компанії "Хостмайстер"
З метою вдосконалення системи управління в компанії "Хостмайстер", яка виконує функції реєстру домену .UA, створено колегіальний орган з трьох директорів. Це рішення було прийняте засновниками компанії на зборах в п’ятницю 15 березня 2013 року. Такий крок пов’язаний з суттєвим збільшенням об’єму робіт, викликаним структурними змінами в адмініструванні домену .UA.

Інфраструктуру домену .UA обслуговують дві компанії - "Хостмайстер" (оперативне управління та технічне забезпечення) та Communication Systems Ltd, спонсорська організація домену .UA (стратегічне планування та міжнародна співпраця). До цього моменту управління компаніями було поєднано: директор компанії Communication Systems Ltd. Тетяна Долінська одночасно очолювала "Хостмайстер". Тепер Тетяна Долінська зосередиться на роботі Communication Systems Ltd., тобто, на стратегічних проектах розвитку українського доменного простору та його міжнародній інтеграції. Все оперативне управління реєстром буде здійснюватись дирекцією компанії "Хостмайстер", яку очолить генеральний директор Олег Левченко. До складу колегіального органу також ввійшли комерційний директор Тетяна Форсюк та технічний директор Тарас Гейченко.

Деталі, довідкову інформацію та статистичні дані про домен ви знайдете за вище наведеним посиланням на офіційному сайті компанії "Хостмайстер".

"Хостмайстер"
COM.UA запрацює по-новому
В найбільш популярному українському публічному домені com.ua з 1 квітня змінюються умови роботи реєстраторів. Новий регламент їх взаємодії з адміністраціями доменів заснований на технології EPP (Extensible Provisioning Protocol). Ці нововведення мають на меті підвищити якість обслуговування доменних імен, а в перспективі – запропонувати реєстрантам нові послуги,- такі як стандарт захисту доменної системи - DNSSEC.

Підготовка до впровадження EPP та нових регламентів велась на протязі більш ніж півтора року і спиралась на тісну співпрацю з учасниками вітчизняного доменного ринку в рамках цільової робочої групи. Вперше новий регламент роботи пройшов тестування в доменах Полтави (з листопада 2011 року по серпень 2012 року). У вересні минулого року почалося поетапне переведення публічних доменів на нову технологію.

На сьогодні за протоколом EPP працюють 85 реєстраторів. Усього в домені com.ua послуги з реєстрації імен пропонують 170 компаній. Не дивлячись на тривалу підготовку та багаторазові анонси, не всі з них виявились готовими до роботи з використанням технології EPP. Більшість компаній з цього списку розглядають послуги з реєстрації доменних імен як додатковий бізнес; вони вирішили стати дилерами більш потужних реєстраторів. Тим же компаніям, які мають намір найближчим часом впровадити EPP, компанія "Хостмайстер" запропонувала тимчасово використовувати для роботи веб-інтерфейс на своєму сайті. Для полегшення процесу переходу на нову технологію компанія "Хостмайстер" провела серію вебінарів для реєстраторів.

Публічний домен com.ua є одним з найбільших в .UA, в ньому делеговано 280 тис. доменних імен, що складає майже 40% від їх загальної кількості. Усього в .UA біля 707 тис. доменних імен, третина з яких уже обслуговується відповідно до нового протоколу. В решті доменів нова технологія буде впроваджена до кінця 2013 року. З детальною інформацією можна ознайомитись за посиланням, наведеним вище.

ZDNet:
ICANN пропонує правила розкриття даних про вразливості в DNS
Корпорація ICANN наполягає на тому, щоб дослідники в області інформаційної безпеки при виявленні уразливостей в DNS, в першу чергу повідомляли постачальників відповідних послуг. У випадку відсутності реакції з їх боку вони мають звернутися в CERT (Центр реагування на комп’ютерні інциденти), або безпосередньо до ICANN.

В рамках нових правил публічне розкриття інформації про такі вразливості можливе лише після того, як компанія, яка надає DNS-сервіс, випустила виправлення. Причому, якщо проблема стосується кореневих серверів, її будуть вирішувати спеціалісти ICANN (впродовж двох тижнів).

Що стосується вразливостей другого рівня, ICANN, насамперед, буде чекати від постачальників послуг детальної доповіді про проблему. У якості прикладу"як не треба робити", корпорація навела історію 2008 року, коли Ден Камінскі виявив в DNS серйозну помилку. Неточна інформація американського CERT призвела до ситуації, від наслідків якої постраждало 37 компаній, які підтримують DNS-сервіси.

Можливо, що появі рекомендацій ICANN сприяло також і дослідження Національного інституту стандартів та технологій США, про яке ми повідомляли в лютому 2013 року: лише мізерна частка американських компаній і організацій сконфігурувала свої DNS-сервери таким чином, щоб захистити їх від "атак імені Камінскі". Не виключено, що причиною цьому стали побоювання, пов’язані з тим, що дані про вразливість не були до кінця коректними.

Схоже, що в рамках нової політики більшої відкритості перед Інтернет-спільнотою, ICANN доведеться взяти на себе чимало додаткових функцій. Радує те, що професійні резерви для цього у корпорації є.

KSregistry:
Хто кому реєстратор?
Відразу в трьох доменах країн: .TC (Теркс і Кайкос), .VG (Британські Віргінські острови) та .GD (Гренада) введено заборону на зміни будь-яких даних про доменні імена другого рівня. Це чи не перший в історії випадок, коли "перехоплення" торкнулось географічних доменів верхнього рівня.

Теоретично вони знаходяться під управлінням британської компанії AdamsNames, чий офіційний сайт зараз "абсолютно випадково" знаходиться на реконструкції. Проте в жовтні 2012 року компанія передала повноваження технічного адміністрування (tech-c) фірмі KSRegistry - дочірній структурі німецького реєстратора Key-Systems GmbH.

І вже з прес-релізу KSRegistry стало відомо, що якась інша сторона - Hexonet – тепер здійснює управління, ні багато, ні мало, самим доменом AdamsNames.net.

З точки зору ряду ІТ-оглядачів, має місце факт рейдерського захоплення ресурсу. Не виключено, що це практично перший випадок атаки не на "смачні" доменні імена, а відразу на три – хай і невеликі – реєстри. З одного боку, це підтверджує значимість доменної індустрії в сучасній економіці. З іншої... сумнівна практика перерозподілу ринку.

ccTLD.RU:
Що в імені тобі?.. Та все...
ICANN розпочала публікацію списків спірних нових доменів верхнього рівня.

Так, може бути анульована заявка Amazon на .book, .author та .read – її оскаржили Гільдія авторів США і Асоціація американських видавців. Заявка компанії MiTek USA на домен .mii відхилена по причині схожості доменного імені з доменом .mil, який призначено для використання військовими організаціями США. Під загрозою анулювання домени .olympus, .heinz та .ketchup, .home та .сasa, не враховуючи уже "вичищених" на даний момент доменних імен, співзвучних з топонімами та іншими словами загального вжитку.

Не виключено, що якраз останні можуть виявитися самими проблемними для програми New gTLD.

AFNIC:
Роботою AFNIC задоволені 97% реєстраторів
Переважна більшість (97%) реєстраторів задоволені якістю послуг країнового реєстру Франції – AFNIC – який також обслуговує домени так званих "заморських територій" держави.

Про це свідчать результати чергового щорічного опитування, проведеного реєстром, в якому взяли участь 137 реєстраторів. За всіма пунктами (загальний рейтинг задоволеності, рівень професіоналізму співробітників, ефективність роботи, рівень орієнтованості на клієнта, діяльність центру підтримки і т.п.) позитивні оцінки складають 90% і вище.

За результатами дослідження компанія планує покращити рівень ергономічності та зручності пошуку інформації на сайті AFNIC, а також удосконалити інтерфейси для здійснення неавтоматичних операцій при збереженні високого рівня контролю безпеки.

 


0,184569 sec