.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 34.229.119.176
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

04.03.2013 Дайджест доменних подій

В поточному випуску: доменна статистика .UA; відбувся 16-й з’їзд ІнАУ; ENOG-5 запрошує доповідачів; ICANN створює регіональні офіси; відкрилась реєстрація на RIGF-2013; EURid та ЮНЕСКО допоможуть IDN-ам; ccTLD! Microsoft поспішає на допомогу...

"Хостмайстер":
На 1 березня число доменних імен в .UA досягло 707 тис.
За підсумками лютого 2013 року кількість доменних імен в .UA склала 707,4 тис., що на 12% більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Чисельність доменних імен другого рівня склала 15,1 тис. (приріст - 14,5%). Решту імен складають домени третього рівня. На даний час для реєстрації в .UA доступний 61 публічний домен: 54 географічних і 7 загального призначення. Найбільш масовим публічним доменом є com.ua, в якому нараховується 279 тис. доменних імен (зростання - 14,6%).

Докладну статистику читайте на офіційному сайті реєстру домену .UA - компанії "Хостмайстер".

ІнАУ:
Інтернет Асоціація України провела черговий з’їзд
Інтернет Асоціація України (ІнАУ), яка об’єднує значну кількість провідних Інтернет- та ІТ-компаній країни, провела в Києві свій 16-й з’їзд. На ньому прозвучали звіти голови правління Сергія Бойко та керівників комітетів стосовно діяльності Асоціації в 2012 році, а також інформація про роботу дочірнього підприємства - Української точки обміну трафіком (UA-IX).

Також були розглянуті проекти документів, які стануть основою функціонування ІнАУ в 2013 році. На з’їзді було прийнято рішення про розробку стратегії подальшого розвитку UA-IX. Крім того, учасники з’їзду обрали новий склад Правління ІнАУ.

ENOG:
ENOG-5 збирає гостей
Програмний комітет регіональної конференції ENOG оголосив прийом доповідей на конференцію ENOG-5, яка пройде 27-28 травня 2013 року в Санкт-Петербурзі.

Форум ENOG (Євразійської групи мережевих операторів) проходить два рази на рік, і його головною рушійною силою являється європейська регіональна організація RIPE NCC. Традиційно він збирає провідних Інтернет-спеціалістів з країн Східної Європи та СНД. Захід дозволяє учасникам поділитися знаннями та досвідом з найбільш актуальних для регіону питань розвитку Мережі. Одна з попередніх конференцій - ENOG-3 - відбулась в травні 2012 року в Одесі. Наряду з RIPE NCC її організатором виступила компанія "Хостмайстер" - реєстр домену .UA. На цей раз "компаньйоном" регіональної організації виступає Московська точка обміну трафіком ( Msk-IX ).

У ході ENOG-5 будуть обговорюватися задачі і їх вирішення, інструментарій та практичний досвід в наступних областях: піринг і точки обміну трафіком; ділові, технічні та соціальні аспекти піринга; питання безпеки та функціонування мереж; операційний досвід і передова практика їх обслуговування, тенденції і технології в області безпеки; ключові технології Інтернет; приклади і досвід реального впровадження та використання таких технологій, як IPv6 та DNSSEC, а також багато інших тем, які цікавлять колег з різних країн.

Запропонувати тему доповіді для включення її в програму ENOG 5 можна онлайн.

Domainincite.com:
ICANN іде в регіони
У відповідності до стратегії інтернаціоналізації, оголошеної головою ICANN Фаді Шехаде, корпорація відкрила два нових офіси: в Сінгапурі та у Стамбулі. Причому, згідно з заявою Шехаде, вони будуть "частиною основної структури" ICANN в не меншій мірі, ніж штаб-квартира в Лос-Анджелесі.

Обидва міста часто називають "воротами" у відповідні регіони. Сінгапур приваблює своїм бізнес-середовищем у західному стилі та широким використанням англійської мови, а перевагою Стамбула є його тісний культурний зв’язок та географічна близькість як до Європи, так і до Близького Сходу.

Подейкують про можливість відкриття наступних офісів в Токіо і/або в Пекіні. Відзначимо, що сінгапурський і стамбульський центри були створені буквально зразу ж після недавнього закриття офісу в Сіднеї.

RIGF.RU:
У Москві відбудеться RIGF-2013
Координаційний центр доменів .RU/.РФ скликає зацікавлених спеціалістів на Четвертий російський форум з управління Інтернет.

Ця зустріч запланована на 25 квітня 2013 року і пройде в Москві. Цей форум – майданчик для спілкування та організації тристороннього діалогу між представниками державної влади, бізнесу та громадянського суспільства. В рамках круглих столів на форумі відбудуться дискусії з найбільш гострих питань сучасної Мережі.

Ключовими темами для обговорення стануть: кібербезпека, прогнози подальшого розвитку Інтернет; правові аспекти регулювання Мережі; електронний уряд; дитячий Інтернет; економіка доменної індустрії.

Організатори запросили на форум представників урядових кіл Росії, бізнесу, експертного співтовариства, відомих зарубіжних дослідників і практиків. Ті, хто бажає взяти участь у зустрічі, можуть заповнити реєстраційну форму на сайті заходу.

EURid:
Мовам - волю
EURid, реєстр домену Євросоюзу .EU, підписав меморандум про взаєморозуміння з ЮНЕСКО. В цьому документі мова йде про подальші спільні дії організацій, спрямовані на розвиток IDN – багатомовних доменів.

Обидві сторони меморандуму будуть брати участь у реалізації спільних проектів зі стимуляції багатомовності в кіберпросторі. При цьому особлива увага буде приділена вивченню і аналізу ходу впровадження IDN, підготовці спільних доповідей та заходів за участю експертів з різних професійних та академічних кіл, представників промисловості, а також різноманітних міжнародних, регіональних та національних організацій.

Реєстром EURid була підготовлена доповідь, в якій, зокрема, відзначається, що на шляху багатомовності в Інтернет є ще багато "барикад", технічних проблем. Крім того, ентузіастам багатомовності доводиться долати панування в Мережі латиниці та англійської мови. Спеціалісти EURid вважають, що сайти, які розміщені на IDN і які пропонують контент місцевими мовами та алфавітами, повинні бути для користувачів більш зручними, якщо вони хочуть конкурувати з домінуванням англійської в онлайн-просторі. З огляду на це, вони піддали критиці більшість IDN, які вже існують на даний час. У якості позитивних прикладів було наведено Росію, Республіку Корею та Китай.

Доповідь прозвучала в рамках Всесвітнього саміту з питань інформаційного суспільства і уже доступна для скачування.

Microsoft:
Домени захистить Microsoft?
На авторитетній конференції з безпеки RSA Conference в Сан-Франциско корпорація Microsoft представила безплатну систему захисту реєстрів географічних доменів верхнього рівня (ccTLD) від шкідливих атак - Microsoft ccTLD Registry Security Assessment. Софтверний гігант вважає розробку подібного інструменту досить актуальною, з огляду на те, що останнім часом почастішали атаки саме на систему доменних імен (DNS), в тому числі - на сервери різних ccTLD.

Microsoft ccTLD Registry Security Assessment це набір сервісів, яким можуть скористатися реєстри країн у випадку, коли власних ресурсів для захисту від зазіхань зловмисників у них недостатньо.

Система включає в себе можливості попереднього сканування серверів та веб-додатків реєстру, щомісячне сканування серверів та щоквартальне сканування додатків; в подальшому режим може бути пом’якшено. Компанією також здійснюється аналіз уразливостей, проводяться відповідні консультації. Всі ці заходи націлені на те, щоб уникнути шкідливих наслідків DNS-атак різних класів. Команда розробників Microsoft ccTLD Registry Security Assessment працювала над цим продуктом у тісному контакті з ICANN.

Більше докладної інформації - в корпоративному блозі Microsoft.

 


0,182319 sec