.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 34.229.119.176
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

19.02.2013 Дайджест доменних подiй

В черговому випуску: Safer Internet Day – програма не на один день; домен в чемоданчику з кодом; реєстраторський форум в Харкові; першими New gTLD отримають католики Китаю; що влаштовує .XXX, влаштує всіх; російський погляд на управління Інтернет; чергова версія DNS-сервісу Amazon; 16 тисяч .UZ...

"Хостмайтер":
Ювілейний Safer Internet Day – що далі?
В Україні пройшов черговий Safer Internet Day (SID), який був започаткований в 2004 році за ініціативою Єврокомісії. З нагоди цього дня асоціація ІнАУ та компанія "Майкрософт" провели захід в Києві. Крім того, НВО Європейська Медіа Платформа (ЄМП) і компанія "Хостмайстер" організували практичний семінар "Безпека дітей в Інтернет: європейські стандарти і українська практика", до якого могли долучитися усі бажаючі завдяки онлайн-трансляції зустрічі.

На семінарі виступили директор української ЄМП Оксана Приходько, керівник Центру законодавчих ініціатив Незалежної асоціації телерадіомовників (НАМ) Ольга Большакова, адміністративний контакт домену .UA Дмитро Кохманюк, директор департаменту консультативної підтримки Національних "гарячих ліній" Міжнародного жіночого правозахисного центру La Strada - Україна Ірина Мідловець, дитяча письменниця Тетяна Щербаченко, яка представила свою нову книгу "Як не заблукати в Павутині", радник з розвитку проекту “Щоденник.UA” Дмитро Лобода, голова Всеукраїнської громадської організації "Українське Піратське Співтовариство" Сергій Яригін. На заході було також презентовано українську версію онлайнової гри Wild Web Woods (проект Ради Європи).

Учасники зустрічі також вирішили, не чекаючи на наступний "День Безпечного Інтернет", спланувати подібні заходи до Міжнародного дня захисту дітей (1 червня) і до Дня знань (1 вересня). Детальну інформацію про семінар та посилання на сайти організацій-учасниць можна знайти за вищевказаною адресою.

"Хостмайстер:
Використання коду при зміні реєстратора
Передати обслуговування свого доменного імені від одного реєстратора до іншого не так складно, як здається. Про те, як це правильно здійснити без ризику втратити домен розповіли спеціалісти компанії “Хостмайстер” на вебінарі, який відбувся 13 лютого 2013 року.

Слухачів вебінару "Як перевести домен" цікавило питання про те, в яких публічних доменах зміна реєстратора відбувається з видачею коду авторизації. Такий код необхідний в доменах, які перейшли на новий протокол - EPP. Список таких доменів буде розширюватися, оскільки публічні домени поетапно переходять на використання цього протоколу.

Крім того, код можна використовувати в якості додаткового захисту і в публічних доменах com.ua, і для доменних імен другого рівня в .UA. Більш детальну інформацію можна отримати з матеріалів вебінару.

"Хостмайстер":
Зустріч з реєстраторами 21 лютого 2013 року в Харкові
Компанія "Хостмайстер" продовжує традицію проведення регіональних партнерських зустрічей та запрошує харківських реєстраторів 21 лютого обговорити актуальні проблеми та перспективи розвитку доменного ринку. Провідні спеціалісти "Хостмайстра" в цей день приїдуть у Харків для того, щоб в неформальній атмосфері відповісти на професійні питання. Пропозиції щодо формування тематики зустрічі приймаються за адресою [email protected]

Відзначимо також, що 22 лютого 2013 року в Харкові пройде Майстерня нових технологій, в якій зможуть взяти участь усі зацікавлені учасники доменного ринку.

В минулому році подібну зустріч компанія "Хостмайстер" провела в Одесі. На другу половину квітня цього року заплановано спілкування з реєстраторами у Львові. Всіх, кого зацікавила можливість проведення подібного заходу в своєму регіоні, компанія "Хостмайстер" запрошує подати свої ідеї та пропозиції за адресою: [email protected].

ICANN:
Запуск New gTLD почнеться з домену китайських католиків
Президент ICANN Фаді Шехаде в своєму відеоінтерв’ю повідомив дату старту програми NewgTLD. Вона почне роботу 23 квітня 2013 року з делегування домену, який являє собою слово "католик" на китайській мові. Саме цей домен виявився першим за результатами жеребкування. Г-н Шехаде також повідомив, що дата цього запуску може бути перенесена на декілька тижнів, але початок роботи програми в цілому далі відкладатися не може.
IFFOR:
Послуги адміністратора порнодомену можуть знадобитися й іншим New gTLD
В рамках досить жорсткої власної політики по використанню доменної зони для порнографії - .ХХХ – Міжнародна організація з відповідальності в Інтернет (IFFOR) пропонує свої послуги претендентам на нові домени верхнього рівня, на які були подані заявки у відповідності з програмою New gTLD.

IFFOR була створена адміністратором зони .ХХХ, ICM Registry, для вирішення задач безпеки, конфіденційності та захисту прав споживачів в Інтернет. Головна увага в діяльності організації приділяється захисту дітей від небажаного контенту, забезпечення свободи слова та самовираження в мережі.

Майбутній (з квітня 2013 року) виконавчий директор IFFOR Кірен Маккарті (раніше - член Ради директорів ICANN) заявила, що аналогічні функції організація може виконувати й для інших доменів.

RIGF:
Запрошення в Росію: Форум з управління Інтернет
Координаційний центр доменів .RU/. РФ запрошує взяти участь в Четвертому форумі з управління Інтернет (RIGF-2013), який відбудеться 25 квітня 2013 року в Москві.

Російський форум з управління Інтернет, який пройде вже вчетверте, є платформою для спілкування і організації тристороннього діалогу між представниками державних органів, бізнесу і громадянського суспільства. В рамках круглих столів форуму пройдуть дискусії з найбільш гострих питань сьогодення.

Щоб взяти участь в форумі, необхідно заповнитиреєстраційну форму на сайті заходу.

ccTLD.RU:
Домени .NAME и .NET подорожчають
Компанія VeriSign підвищить ціни на реєстрацію доменних імен в доменах .NAME и .NET. До таких кроків компанія вдається після того, як уряд США не дозволив VeriSign підняти вартість імен в домені .COM.
CyberSecurity.ru:
Новий DNS-сервіс Amazon
Amazon обновив свій DNS-сервіс, добавивши в нього відмово стійкий функціонал. Нова версія - DNS Failover – дозволяє розміщувати на DNS Amazon доменні дані веб-сайтів, які пред'являють підвищені вимоги до надійності. Новий сервіс отримав можливість інтеграції з хмарним хостингом Amazon.

Одночасно компанія реалізувала декілька інтуїтивно-зрозумілих майстрів, які дозволяють забезпечити систему доменного балансування, управління DNS-кешем, добавляти віртуальні доменні сервери та створювати власні конфігурації систем DNS-балансування.

UzDaily.uz:
Узбецький доменний простір подолав позначку у 16 тис. імен
Кількість зареєстрованих активних доменів в .UZ перевищила 16 тис. Про це повідомила адміністрація домену. З початку 2013 року ріст числа доменів в .UZ склав 214 або 1,3%. При цьому, 54% доменів було зареєстровано юридичними, а 46% - фізичними особами.

 


0,179555 sec