.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 34.229.119.176
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

14.01.2013 Дайджест доменних подій

У цьому випуску: ICANN підтримує нових учасників спільноти; .ORG подорожчає до літа; клієнти задоволені роботою LACNIC; французьке керівництво для правовласників; Сербія проведе доменний аудит; в домені Ліхтенштейну зміниться бізнес-модель...

ICANN:
"Стипендії" для інженерів
ICANN повідомляє, що в процесі підготовки її 47-ї конференції в Дурбані (ЮАР), назначеної на 14-18 липня 2013 року, буде продовжуватись розвиток фінансової підтримки нових учасників інженерної спільноти.

Програма "стипендій" успішно виконує місію з розвитку багатостороннього представництва і активної взаємодії між "новачками" та старими спеціалістами ICANN. Її мета - виявлення та залучення до участі в роботі організації нових членів Інтернет-суспільства, яким не по карману самостійно оплачувати поїздки на зустрічі ICANN. Перш за все, це стосується молодих професіоналів з країн, що розвиваються. Напередодні дурбанської конференції особлива увага буде присвячена претендентам з країн Африки.

Потенційні стипендіати проходять жорсткий відбір спеціальної незалежної комісії ICANN. Для реєстрації в цій програмі необхідно виконати вказівки, які опубліковані на її сайті. В подальшому від "новачків" очікують активного вкладу в діяльність робочих груп. Таким способом ICANN планує забезпечити регулярний приток "свіжої крові" в структури управління Інтернет.

ccTLD.DK:
В липні .ORG подорожчає
Компанія Public Interest Registry (PIR – некомерційна організація, адміністратор домену .ORG), повідомила, що з 1 липня 2013 року на 10% підніме розцінки на домени для реєстраторів . Таким чином, доменні імена в .ORG стануть дорожчими, ніж в самому популярному дотепер .COM.

Деякі спостерігачі пов’язують цей крок з тим, що ще в серпні 2012 року PIR відмітила значне зростання інтересу до доменів .ORG. Зокрема, зростання кількості реєстрацій за перше півріччя 2012 року склало 7.7% в порівнянні з відповідним періодом 2011 року.

Цікаво буде спостерігати, яку роль відіграє на цьому специфічному ринку можливий майбутній запуск нового домену верхнього рівня .NGO. PIR вже не раз заявляла про готовність зробити це на протязі 2013 року.

LACNIC:
Клієнти реєстром задоволені
Регіональний реєстр Інтернет-адрес LACNIC (Латинська Америка і Карибський басейн) провела цікаве дослідження за результатами 2012 року. Разом з міжнародною консультаційною компанією Equipos Mori LACNIC визначила ступінь задоволення потреб своїх клієнтів шляхом прямого опитування компаній.

З’ясувалось, що зусилля LACNIC по підтриманню зв’язків з клієнтурою та надання нових, більш якісних послуг окупились. В цілому діяльність організації була високо оцінена 97% опитаних. При цьому, головним капіталом LACNIC було визнано її спеціалістів: про це повідомили більше 95% респондентів. Крім того, Equipos Mori відзначає високий рівень готовності клієнтів до співпраці з дослідниками.

З повним звітом Equipos Mori можна ознайомитись на сайті LACNIC.

AFNIC:
У Франції вчать правильно сперечатися
AFNIC - реєстр домену .FR - опублікував свою 10-у щорічну спеціальну доповідь "Керівництво для правовласників".

З врахуванням змін у законодавстві та ситуації на ринку реєстр роз’яснює правовласникам, як захистити свої інтереси у французькій доменній сфері. Доповідь знайомить їх з інструментами та процедурами, які можуть бути використані для ведення доменних суперечок. Крім того, в документі роз’яснюється безліч специфічних галузевих понять, а також правові особливості системи Syreli, яку AFNIC використовує для захисту правовласників з листопада 2011 року.

RNIDS:
Їм потрібен ревізор
Національний реєстр доменних імен Сербії (RNIDS) оголосив про пошук спеціаліста для проведення внутрішнього аудиту. Його задача буде полягати в наданні раді директорів RNIDS незалежної та об’єктивної думки про відповідність бізнес-моделі реєстру і системи управління ризиками перспективним цілям компанії.

До претендента на посаду ревізора висуваються досить високі вимоги, які передбачені законодавством Сербії. З ними можна ознайомитись на сайті реєстру. Конкурсні пропозиції повинні бути подані до 15 годин по сербському часу 11 лютого 2013 року.

INFO.NIC.RU:
.LI: розподіл адміністрування і реєстрації
Адміністратор доменів Ліхтенштейну (.LI) і Швейцарії (.CH) - організація SWITCH - з 14 лютого складає з себе зобов’язання по реєстрації доменів в .LI, залишаючи за собою лише функції адміністрування. Їх вона буде продовжувати виконувати від імені Агенції з комунікацій князівства Ліхтенштейн. В SWITCH пояснюють цей крок тим, що попередня модель ведення бізнесу "більше не є адекватною для ринку".

Усім власникам доменів .LI, які зареєстровані через SWITCH, доведеться до 13 лютого змінити реєстратора, про що їх буде повідомлено письмово. Реєстрацією доменів в .LI будуть займатися понад 60 визнаних партнерів SWITCH.

Ті, хто вчасно не переведе домени до нового реєстратора, будуть в день Св. Валентина автоматично поставлені на обслуговування дочірньої компанії - Switchplus.

 0,188705 sec