.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 34.229.119.176
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

09.01.2013 Дайджест доменних подiй

В черговому випуску: .UA показав 13-відсоткове зростання до 2013-го року; 30 років Інтернет; ICANN обрала міста для конференцій; скільки в світі доменів; CENTR підрахував європейські домени; вісті з .BY і .UZ; студентський конкурс в домені Каталонії...

"Хостмайстер":
В домені .UA - 706 тис. доменних імен
За підсумками 2012 року кількість доменних імен в .UA досягло 705,8 тис., збільшившись за рік на 13%.

Чисельність доменних імен другого рівня склала 14,85 тис. (зростання 15%). Всі інші імена - третього рівня. Для реєстрації доступний 61 публічний домен: 54 географічних і 7 загального призначення.

Найбільш масовий публічний домен com.ua нараховує 271 тис. доменних імен (зростання - 14%). Серед географічних найвищою популярністю користується домен столиці kiev.ua (63,4 тис., 20% зростання). Майже 87% доменних імен використовуються, тобто, мають IP-адресу.

Ознайомитися з детальною доменною статистикою .UA можна на офіційному сайті "Хостмайстра".

Thenextweb:
30 років з TCP/IP
Початок 2013 року ознаменувався визначним ювілеєм. 1 січня світ відзначив тридцятиріччя Інтернет як повноцінної системи. В блозі Google Вінтон Серф, співавтор (спільно з Робертом Каном) проекту глобальної Мережі та теперішній "Інтернет-євангеліст" компанії, згадує, як 1 січня 1983 року комп’ютери ARPANET (Управління перспективних дослідницьких програм Пентагону) були повністю переведені на протокол TCP/IP.

Сама ж концепція, відзначає він, з’явилась в 1973 році в одній з його теоретичних робіт. Тобто, в 2013-му належить ще відзначити і 40-річчя ідеї. В проміжку між цими датами з’явився перший RFC (мережевий стандарт), причому Серф і Кан, не дивлячись на напружену міжнародну ситуацію, наполягали на використанні підходу "відкритих стандартів". Вінтон Серф і досі підкреслює, що люди, які вільно ділилися один з одним своїми доробками, справили на нього величезне враження. На його думку, саме це й забезпечило Мережі переможний хід по планеті. При цьому він нагадує, що попереду в інженерного корпуса ще багато роботи по удосконаленню Інтернет та забезпеченню його глобальної доступності.

ICANN:
Місця зустрічі змінити не можна
Правління ICANN остаточно визначилась з вибором міст, де будуть проходити заходи корпорації в 2013 році, і попередньо - в 2014-му.

48-а конференція ICANN пройде в Буенос-Айресі (Аргентина) 17-21 листопада 2013 року. До цього вже були вибрані як бази для зустрічей з Інтернет-спільнотою на 2013 рік Пекін (КНР) в квітні та Дурбан (ПАР) - в липні. В 2014 році у цій же ролі виступатимуть Сінгапур, Лондон та одне з міст США.

Традиційно щорічно ICANN проводить три таких заходи, причому - в різних регіонах земної кулі. Спеціалісти беруть участь у більш ніж в двох сотнях різноманітних секцій та робочих груп (особисто або дистанційно). Реєстрація в них вільна та безкоштовна. Такий режим роботи дозволяє ICANN обговорити з колегами з усього світу різні аспекти технології та політики.

Відзначимо, що теперішній голова корпорації Фаді Шехаде в своєму блозі повідомив, що окрім цього планує зробити контакти з Інтернет-товариством більш інтенсивними та розширити їх географію.

Verisign:
На планеті - 246 мільйонів доменів
Такі дані надала компанія Verisign за результатами третього кварталу 2012 року (результати четвертого кварталу будуть обраховані, відповідно, пізніше).

246 млн доменних імен - це на 6 млн або на 2,4% більше підсумків другого кварталу 2012 року. 105 млн з них належать ccTLD. Їх сукупний результат рівняється "доменному вкладу" .COM.

Серед країнових та цільових доменів верхнього рівня лідирує .COM, за ним в рейтингу слідують .DE (Німеччина), .NET, .TK (Токелау), .UK (Великобританія), .ORG, .INFO, .CN (Китай), .NL (Нідерланди) і .RU (Росія).

Про дані та рейтинги інших доменів читайте безпосередньо в доповіді компанії.

CENTR:
CENTRальні домени: звіт-2012
Організація CENTR, яка об’єднує адміністраторів переважно європейських ccTLD (географічних доменів верхнього рівня), оприлюднила розгорнутий огляд, значну частину якого складають статистичні дані в цілому по Європі та пор окремим доменам.

На кінець 2012 року в доменах учасників CENTR було зареєстровано майже 65 млн імен. Тільки протягом грудня зростання їх числа склало 0,7%. Цікаво, що "передовиком" в цьому плані став швейцарський домен .CH - його грудневий вклад в загальну "копилку" оцінюється в 77 тис імен (це майже 5% реєстрацій за цей період).

Повний текст звіту можна загрузити з офіційного сайту CENTR.

UZINFOCOM:
Сяй, Ташкент!
В Узбекистані зареєстровано більше 15 тис доменів .UZ. Про це повідомляє реєстр узбекистанського домену верхнього рівня - Центр розвитку та впровадження комп’ютерних і інформаційних технологій UZINFOCOM. За результатами 2012 року їх вже налічується 15,811 тис, тобто за рік кількість доменних імен в .UZ зросла на 17,7%.

Більше половини імен (8,5 тис) зареєстровані юридичними особами, 46% (7,2 тис) - фізичними. 84,3% доменів делеговані резидентам країни.

Домен .UZ було створено 29 квітня 1995 року. На даний час в ньому надають послуги реєстрації 11 компаній, в тому числі - 5 регіональних центрів комп’ютеризації.

TechLabs.by:
.BY-домени під ялинкою
П’ятий – різдвяний аукціон "гарних" доменних імен стартував в Білорусі. Його, як і раніше, проводить технічний адміністратор білоруського географічного домену верхнього рівня - компанія "Надежные программы". Окрім іншого, її спеціалісти жорстко перевіряють на предмет кіберсквоттинга заявки, які подаються на аукціон.

На торги, які проходять з 8 по 17 січня 2013 року, виставлено 38 віртуальних лоти. Нагадаємо, що виручка від аукціону направляється в дитячі будинки країни.

Fundació puntCAT:
Студентський конкурс в домені .CAT
В культурно-лінгвістичному цільовому (gTLD) домені іспанської Каталонії (Cataluny) відкрито третій конкурс веб-творчості школярів та студентів Webs al punt .CAT. Прийом заявок на участь буде тривати до 15 січня.

Це змагання у мистецтві створення сайтів, з умовами якого можна ознайомитись за вказаною адресою. В команді повинно бути від двох до п’яти учасників плюс викладач. Змагання пройде в трьох категоріях, для кожної з яких передбачені окремі призи. Окрім того, передбачено приз за результатами голосування в Інтернет. Розпорядники змагань, все ж, вважають, що найкращою винагородою є вихід у фінал міжнародної премії Dot Award.

Наразі на Webs al punt .CAT уже зареєстровано більше 80 команд з 21 навчального закладу. Тим не менше, оргкомітет закликає й інших охочих "прокинутись" після канікул і взяти участь у змаганнях.

Цей конкурс організовано Fundació puntCAT - ініціатором створення домену Каталонії. Його підтримують реєстратори CDMAOne та Dinahosting.

Домен .CAT було делеговано в 2005 році з метою підтримки каталанського культурно-мовного товариства.

 


0,191309 sec