.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.237.27.159
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

12.12.2012 Дайджест доменних подій

У цьому випуску: ювілейні новини UAdom'а; Амазонка проти "Амазона"; IDN'и - перші при жеребкуванні; WCIT: пристрасті розпалюються; DNSSEC прийшов в домен .RU; в Судану з'явиться нелатинський домен...

"Хостмайстер":
Підбиваючи підсумки UAdom: нові домени, EPP та DNSSEC
В Києві відбулась Друга всеукраїнська конференція доменної індустрії - UAdom, яка була присвячена 20-річчю домену .UA. Вона була організована реєстром .UA компанією "Хостмайстер" за підтримки лідерів ринку. В форумі взяли участь біля двох сотень представників галузі з України, Росії, Білорусі, Азербайджану та Киргизстану.

На двадцятирічний домен очікує багато нововведень. В тому числі, на UAdom було об'явлено, що незабаром в країні з'являться ще два публічних домени, які будуть відображати транслітерацію українських топонімів - kyiv.ua та rivne.ua. Нагадаємо, що раніше на прохання регіональної Інтернет-спільноти були делеговані домени odesa.ua, cherkasy.ua, dnipropetrovsk.ua и kharkiv.ua.

Важливим результатом конференції стало визнання учасниками ринку необхідності переведення всіх українських публічних доменів на єдиний регламент і роботу по протоколу ЕРР. До речі, трохи більше ніж через дві доби після заходу на цю технологію перейшли домени zhitomir.ua і zt.ua. Таким чином, число "осучаснених" доменів досягло півтора десятка. Стало також відомо, що до кінця 2012 до цієї ініціативи долучаться ще кілька доменів другого рівня.

Крім того, найближчим часом будуть створені декілька робочих груп. Одна з яких займеться адаптацією єдиної політики розв'язання доменних спорів (UDRP) для застосування її в Україні. Інша - розробкою правил надання послуг на основі захищеної системи доменних імен (DNSSEC). Практика проведення робочих груп з питань реформ в домені і впровадження EPP серйозно зарекомендувала себе, і провідні гравці галузі націлені на подальшу консолідацію зусиль заради розвитку. UA.

Погляд "зі сторони": організація CENTR, яка об'єднує переважно європейські ccTLD, оприлюднила звіт, згідно з яким 70% українських користувачів віддають перевагу доменним іменам в .UA. Однак, біля 30% українців зупинили свій вибір на глобальних та зарубіжних доменах. Для порівняння - частка "доменних патріотів" в Росії складає 83%, у Польщі - 84%, в Сербії - 90%. Фахівцям доменного ринку України є на кого рівнятись і до чого прагнути.

Фотографії, доповіді та слайди презентацій найближчим часом стануть доступними на офіційній сторінці конференції.

Daily Mail:
.AMAZON - для Амазонки
Уряди Бразилії та Перу продовжують протестувати проти реєстрації Інтернет-магазином Amazon.com нового цільового домену верхнього рівня - .AMAZON. Латиноамериканські колеги вважають, що це доменне ім'я необхідне для сайтів та проектів, що пов'язані з захистом флори і фауни басейну їх "спільної" ріки Амазонки. Вони впевнені, що такий відомий топонім не може використовуватись в інтересах комерсантів, а повинен слугувати благу усіх землян.

В своїй боротьбі бразильці і перуанці використали програму ранніх попереджень Урядового консультативного комітету (GAC) ICANN. Експерти організації вважають, що у латиноамериканської команди - непогані шанси на успіх.

Це не єдина оскаржена заявка, подана Amazon.com: усього озвучені претензії до ще 26 з 77-ми заявок компанії! Нагадаємо, що у питанні оскарження найвищу активність проявила влада Австралії. Вона виступає, зокрема, проти заявок на доменні імена .APP, .BOOK, .CLOUD, .GAME та ін. Тривоги навколо New gTLD все більше нагадують давню історію з поняттям "windows": ще тоді ІТ-фахівці побоювалися, що корпорації спробують "розхапати" загальновживані терміни.

ITEXPERT:
Жеребкування в ICANN: IDN підуть першими
Спеціалісти корпорації повідомили, що на жеребкуванні, в якому буде визначено порядок затвердження та делегування нових доменів верхнього рівня, заявки на IDN (інтернаціоналізовані домени) будуть розглядатися першими.

Планується, що цей захід пройде в Лос-Анджелесі 17 грудня 2012 року в формі лотереї. За її результатами буде встановлено черговість підсумкового розгляду заявок на домени. Ті, хто не братиме участь у лотереї, автоматично попадуть в кінець списку.

Googleblog.blogspot.com:
ООН, "От Винта!"
Віце-президент Google і "батько Інтернет" Вінтон Грей ("Вінт") Серф заявив в корпоративному блозі, що він категорично проти "претензій ООН на посаду телекомунікаційного Інтернет-регулятора". В цьому його точка зору співпадає з позицією самої компанії Google. Раніше в тому ж дусі висловлювались ISOC, Європарламент та ряд вагомих міжнародних організацій та корпорацій.

Серф вважає, що група авторитарних урядів планує позбавити Мережу незалежності і анонімності, щоб стало простіше подавляти інакомислення. В якості результату він передбачає не тільки загрози правам людини, але й потенційні бізнес-проблеми, і, відповідно, зниження доступності Інтернет-послуг.

Висловлювання одного з найавторитетніших інженерів світу прозвучало в зв'язку з конференцією WCIT, яка зараз проходить в Дубаї (ОАЕ). Це вельми представницький форум Міжнародного союзу електрозв'язку (ITU), якому, як підрозділу ООН, автори ідеї і планують доручити "важелі управління Мережею".

Проте, керівництво МСЕ поки що не демонструє особливого бажання взяти на себе цю місію та висловлюється в дусі "конструктивного співробітництва з ICANN". Думку генсека ITU Туре Хамадуна підтримав у своїй доповіді на відкритті форуму глава ICANN Фаді Шехаде.

Софт@Mail.Ru:
Домен .RU підписано DNSSEC
Технологія DNSSEC (стандарт захисту DNS) впроваджена в домені .RU. Крипто-офіцерами (відповідальними за зберігання ключів DNSSEC) стали представники Координаційного центру Інтернет РФ (КЦІ) Георгій Георгієвський і Марія Колесникова, а також спеціалісти Технічного центру Інтернет (ТЦІ) Олександр Щербаков та Ігор Лідін.

Раніше DNSSEC було впроваджено в .SU (рік тому) - і .РФ (29 жовтня 2012 року). Запровадження цього стандарту в .RU планується завершити до 25 грудня 2012 року.

Відзначимо, що публічна церемонія підписання DNSSEC домену .UA була проведена рівно рік назад на Першій всеукраїнській конференції доменної індустрії UAdom.

ccTLD.RU:
Судан отримає IDN
ICANN схвалила строку, запропоновану Суданом в якості назви інтернаціоналізованого домену (IDN) країни. Новий географічний домен верхнього рівня пройшов технічну перевірку і на даний момент очікує делегування.

У свій час серед піонерів IDN-руху були .РФ, а також домени Єгипту, Саудівської Аравії та ОАЕ. Зараз IDN використовують 23 країни, і ще 8 доменів знаходиться або в "передстартовій готовності", як Судан, або на стадії оцінки запропонованого для імені набора символів.

 0,374885 sec