.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.237.27.159
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

19.11.2012 Дайджест доменних подій

У цьому випуску: В ORG.UA впроваджено EPP и IDN; ICANN нейтралізує конфлікт інтересів; "а Росія проти"; аутсорсинг чи метрополія?; "гарячий" .SX став загальнодоступним; Вірменія "пускає корені"; .UZ отримав DNS-сервер у США; в .CO навчать бізнесу...

"Хостмайстер"
В ORG.UA - EPP і кирилиця
Український публічний домен org.ua перейшов на використання EPP (Extensible Provisioning Protocol) - сучасного протоколу обміну даними між доменними реєстрами и реєстраторами. Делегування або продовження імен з 16 листопада 2012 року здійснюється виключно через реєстраторів, список яких опубліковано на сайті ORG.UA. На даний час такі послуги надають 36 реєстраторів.

Після переходу на цю технологію з'явилась можливість реєструвати кириличні (IDN) домени, а також використовувати новий адресний протокол IPv6.

Зараз в org.ua делеговано більш ніж 90 тис. доменних імен, що складає 13% від загальної кількості імен в .UA. Загалом по Україні на даний час технологію EPP використовують в 13 регіональних доменах. Загальна кількість доменних імен в них складає 150 тис., що складає 22% доменної маси .UA. Активне впровадження EPP в українських доменах почалося першого вересня поточного року і здійснюється у відповідності до рішень робочої групи, до складу якої входять реєстратори і адміністратори публічних доменів.

ICANN:
New gTLD: як дивно тасується колода
ICANN повідомила про відставку директора по стратегії Курта Прітца, який відповідав за програму New gTLD. Президент корпорації Фаді Шехаде проінформував, що причиною відставки став конфлікт інтересів.

Курт Прітц подав у відставку і тепер буде запрошуватись лише в якості експерта. Однак він не матиме доступу до даних про заявки на нові домени верхнього рівня. Ні сам пан Прітц, ні ICANN не дають більш детальних коментарів цієї ситуації. Тим не менше, деякі спостерігачі пояснюють цей крок корпорації бажанням уникнути звинувачень в конфлікті інтересів зі сторони зовнішніх організацій. Приклади таких претензій і кроків у відповідь на них високопосадовців корпорації наведено в одному з дайджестів.

CNET:
Функції ICANN - "забрати і поділити"?
Росія продовжує наполягати на передачі повноважень ICANN в Організацію Об'єднаних націй. В концепцію входить покладення на ООН ряд основних функцій управління Мережею, і, в першу чергу, функцій розпорядника адресами та доменними іменами. Російська делегація готує цілий ряд документів, які вона планує оприлюднити на конференції World Conference on International Communications (WCIT), яка відбудеться в грудні цього року в Дубаї під патронажем Міжнародного телекомунікаційного союзу при ООН (ITU). Пропозиції Росії передбачають ревізію регуляторних положень ITR (International Telecommunications Regulations), які були введені в 1988 році і не розглядали задач Інтернет.

Крім іншого, пропозиції передбачають також право країн на суверенне управління своїми сегментами Мережі, що на даний час є одним з самих суперечних моментів. Так, голова ITU Хамадун Туре, заявивши, що організація не претендує на роль "нового ICANN", висловив свою занепокоєність тим, що вже зараз деякі країни-члени ITU практикують обмеження свободи слова в Інтернет. Є підстави передбачати, що із заміною "мережевого нейтралітету" на "мережевий суверенітет" цей процес набуде більш гострих форм.

Докладний розгляд позицій країн-учасниць майбутньої дискусії - в статті видання Сайберсекьюріті.

CENTR:
Португальський реєстр став tech-c Гвінеї-Бісау
Національний фонд комп'ютерних наук Португалії FCCN підписав протокол про співпрацю з Національною адміністрацією інформаційних технологій та зв'язку Гвінеї-Бісау. У відповідності до цього документу FCCN буде здійснювати технічну підтримку географічного домену верхнього рівня .GW. Документ підписано в Лісабоні президентами обох організацій рамках поглиблення відносин між двома країнами. Раніше подібні домовленості було досягнуто з Анголою (.AO) і Кабо-Верде (.CV).
SX Registry SA B.V.:
.SX - "секс" чи "сукс"?
В домені острівної держави Сінт-Мартен - .SX - 15 листопада 2012 року стартував період відкритої реєстрації.

Домен було делеговано 15 грудня 2010 року після розпуску автономії Нідерландських Антильських островів та надання Сінт-Мартену статусу самоврядної держави у складі Королівства Нідерландів.

Адміністратор домену SX Registry SA B.V. вважає домен "гарячим" через те, що він схожий з абревіатурою написання слова "sеx" і прогнозує, що пропозиція зацікавить відповідні ресурси.

Проте у багатьох спеціалістів ІТ-ринку .SX асоціюється ще й зі словом "sucks" - негативною оцінкою тих чи інших продуктів на жаргоні. Не дивно, що якийсь росіянин вже зареєстрував доменне ім'я linux.sx, а компанія Microsoft передбачливо і завчасно в період пріоритетної реєстрації закріпила за собою ім'я windows.sx.

АРКА:
У Вірменії з'явилася копія L-root
Вірменська компанія VivaCell-MTS 16 листопада 2012 року ввела в експлуатацію "дзеркало" одного з 13 світових кореневих серверів DNS - L-root. Такі дії підвищують зв'язність та надійність глобальної Мережі і швидкість доступу до ресурсів для користувачів Інтернет.

Компанія отримала таку можливість завдяки підтримці з боку ICANN та входженню в Вірменський фонд обміну трафіком (ARMIX).

До цього у Вірменії вже працювала копія кореневого серверу I під управлінням ADC. Незабаром задіяти "дзеркало" K-root планує і Orange Armenia, повідомляє News.am.

CA-NEWS
Запущено сьомий DNS-сервер Узбекистану
В США запрацював ще один зовнішній DNS-сервер домену .UZ. Тепер сайти країни стануть доступними "ззовні" на більшій швидкості.

Донедавна серед шести серверів подібного призначення був тільки один зовнішній - в Німеччині. Сьомий - американський - був протестований та схвалений ICANN і почав функціонувати 16 листопада 2012 року.

На сьогоднішній час в .UZ зареєстровано більше 15,5 тис. доменних імен. На цьому ринку працюють 12 компаній-реєстраторів.

CO Internet SAS:
Доменна "школа" в Колумбії
CO Internet SAS, адміністратор колумбійського географічного домену верхнього рівня, підготувала безкоштовну навчальну програму для реєстрантів доменних імен в .CO. Її метою є допомогти запустити та розвинути свій бізнес в Інтернет. В цю "школу" попадуть перші 1000 користувачів, які заведуть аккаунти на сайті I.GO.CO.

Старт програми було присвячено дворічному ювілею перезапуску .CO. Тоді домен було відкрито для реєстрантів з усіх країн і він став альтернативою .COM. На сьогодні в .CO більше 1,3 мільйони доменних імен. Логіка програми базується на тому, що домен став популярним, в першу чергу, у тих хто започатковує нові проекти. Зараз програма працює в режимі бета-версії, її фінальний реліз очікується в березні 2013 року.0,369953 sec