.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.237.27.159
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

30.10.2012 Дайджест доменних подій

У цьому випуску: UAdom відкриє двері в грудні; Торонто-45: доменна "вертикаль"; ENOG-4 -- про трафік і безпеку; .RU - чемпіон євродоменного змагання; уряд США переймається IPv6; скоро з'явиться .БЕЛ...

"Хостмастер:
UAdom відкриє двері в грудні Друга Всеукраїнська конференція учасників доменної індустрії UАdom відбудеться у Києві 7 грудня 2012 року. Вона буде присвячена двадцятиріччю домена .UA. Мета заходу -визначення перспектив і тенденцій розвитку доменного ринку. У форумі візьмуть участь реєстратори доменних імен, адміністратори публічних доменів, представники найбільших українських інтернет-проектів і автори контенту, телекомунікаційні оператори та провайдери, а також учасники інтернет-ринку України і сусідніх країн.

Перша конференція UAdom відбулась в Києві 2 грудня 2011 року. В ній взяли участь близько сотні представників доменного ринку України, прозвучали 17 доповідей провідних вітчизняних і зарубіжних фахівців галузі. Кульмінаційним моментом минулої зустрічі стала публічна церемонія генерації ключів DNSSEC для домену .UA.

Прийом доповідей проводиться за тел. +380 44 594-17-94 або e-mail [email protected]

Ознайомитися з ходом підготовки до конференції можна на сайті www.hostmaster.ua.

ICANN:
Вертикаль без обмежень ICANN за результатами 45-ї конференції в Торонто прийняла рішення зняти обмеження на спільне володіння і вертикальну інтеграцію адміністраторів доменних зон загального користування (gTLD) і реєстраторів. Тобто, реєстри зможуть надавати послуги реєстрації доменів другого рівня безпосередньо - без участі незалежних компаній-реєстраторів.

З точки зору ICANN, немає змісту надмірно обмежувати реєстри, особливо з урахуванням того, що найближчим часом з'являться десятки нових gTLD, власники яких також зможуть надавати послуги реєстрації напряму. В підтримку цих кроків ICANN виступили представники Міністерства торгівлі США та Європейської комісії.

ENOG:
Безпека, пірінг і трафікові труби У Москві з 23 по 25 жовтня 2012 року відбувся ENOG-4 (Євразійський форум Інтернет-операторів - Eurasia Network Operators' Group). Організаторами зустрічі виступили регіональна організація, яка об'єднує реєстри - RIPE NCC та російський Технічний центр Інтернет (ТЦІ) при підтримці Координаційного центру (КЦ) Інтернет.

На цей раз головними темами форуму стали безпека Інтернет, нові підходи до зв'язності Мережі і продовження впровадження IPv6. На його відкритті виступили такі відомі Інтернет-спеціалісти як голова програмного комітету ENOG4 Андрій Робачевський, Роб Блокзайл з RIPE NCC (який присвятив свій виступ IPv6), Марина Нікерова (ТЦІ), Ігор Мілашевський з Міністерства зв'язку і масових комунікацій РФ.

Одним із "центрів тяжіння" конференції стала тема, яку підняв технічний директор Московської мережі обміну трафіком (MSK-IX) Олександр Ільїн -- про нові структури такого характеру - т. з. PIPEX (від pipe (труба) и exchange (обмін)).

Ще одним важливим напрямком стало об'єднання зусиль у боротьбі зі шкідливим кодом в Мережі. Зокрема, у рамках ENOG-4 було підписано угоду між КЦ та Лабораторією Касперського про співробітництво з метою попередження поширення шкідливих програм в .RU та .РФ.

CENTR:
Доменна Європа у вересні CENTR -- Асоціація адміністраторів європейських географічних доменів верхнього рівня (ccTLD) підбила підсумкироботи за вересень 2012 року. У відповідності до доповіді, яка прозвучала у Торонто на 45-й зустрічі ICANN, загальна кількість імен, зареєстрованих в ccTLD країн-учасниць CENTR, виросло лише за місяць на 54%. Одну із ключових ролей у цьому процесі відіграв домен .RU, який недавно досяг чотиримільйонної позначки.

Серед чемпіонів за темпами зростання -- домени Швейцарії, причому ця країна славиться тим, що приділяє багато уваги безпеці домену. А в німецькому .DE, з метою запобігання кіберзлочинності і кіберсквотингу нещодавно введено систему підтвердження даних власника домену в сервісі Whois. Також в числі лідерів за темпами розвитку доменів є .EU (Євросоюз), .ME (Чорногорія) і .UK (Великобританія).

CISCO:
Уряд США: даєш IPv6 Ален Фьокко, керівник підрозділу компанії Cisco з запровадження протоколу IPv6, в корпоративному блозі розповів, як уряд США та ще кілька IT-організацій, а також уряди інших держав долучаються до активізації переходу до використання нового адресного протоколуIPv6.

Нагадаємо, що ще у вересні 2010 року федеральне відомство США, яке відповідає за інформаційні технології, випустило директиву на цю тему. Як результат, на даний час біля 20% сайтів федеральних відомств США повністю доступні по IPv6. Крім того, за підрахунками спеціалістів Cisco, у США вже більше 45% електронного контенту готово до роботи через IPv6.

Hoster.by:
Білоруський IDN буде .БЕЛ У 2013 році очікується поява нового, на цей раз кириличного (IDN) домену верхнього рівня Білорусі - .БЕЛ. В ньому зможуть зареєструвати імена як фізичні, так і юридичні особи. Технічний адміністратор домену .BY, компанія "Хостер Бай", вважає, що новий домен буде користуватися популярністю. Адже в існуючому зараз домені .BY кількість імен до 2013 року перевищить 100 тис, а усі дволітерні домени вже делеговані.

Варто відзначити, що зараз admin-c .BY - Оперативно-аналітичний центр при президентові Білорусі -- разом з "Хостер Бай" вирішує питання про доцільність запуску в .BY однолітерних доменів.

 


0,341274 sec