.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.237.27.159
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

23.10.2012 Дайджест доменних подій

У поточному випуску: домени Рівне перейшли на EPP; доменна тематика на Telecom Innovation Forum; в Торонто пройшла ICANN-45: обговорено чимало важливих завдань; доменні "альтернативники" загрожують ICANN судами; чеські користувачі набувають інтернет-навиків за допомогою ТВ; професіонали отримають острівний домен, а португальські користувачі можуть пишатися темпами розвитку домену...

"Хостмайстер":
У Рівному впроваджено протокол EPP і кириличні імена Публічні домени Рівного та Рівненської області - rovno.ua і rv.ua ? перейшли на використання EPP (Extensible Provisioning Protocol). Делегування або продовження імен у цих доменах тепер здійснюється виключно через тридцять одну компанію-реєстратора, список яких опубліковано офіційному сайтіадміністрації домену.

Також в рівненських доменах з'явилася можливість реєструвати кириличні доменні імена (IDN) і працювати з адресним протоколом IPv6.

"Хостмайстер":
Доменні інновації на Telecom Innovation Forum Останній Telecom Innovation Forum (TIF) у Києві пройшов під девізом "Інновації для бізнесу сервіс-провайдерів і операторів зв'язку". Він зібрав 160 учасників - власників компаній, менеджерів, провідних фахівців і експертів у телекомунікаційній галузі.

Одним з напрямків, який було винесено на обговорення в ході TIF, став розвиток доменної інфраструктури України. Керівник департаменту розробок і експлуатації компанії "Хостмайстер" Світлана Ткаченко у своїй презентації докладно розповіла про нові послуги та рішення, які впроваджуються в домені .UA. Це і захист DNS за допомогою DNSSEC, і новий адресний протокол IPv6, і поступове переведення українських публічних доменів на роботу по EPP.

Як показала інтенсивність подальшого обговорення та кількість заданих питань, інтерес до доменної тематики в українському Інтернет-співтоваристві достатньо високий.

ICANN:
У Канаді пройшла чергова зустріч ICANN У Торонто (Канада) з 15 по 18 жовтня 2012 року відбулася 45-а конференція ICANN. У якості господаря цього заходу виступила CIRA(Canadian Internet Registration Authority). На церемонії відкриття вперше виступив новий президент ICANN Фаді Шехаде.

У зустрічі провідних світових Інтернет-фахівців прийняли участь 1122 запрошених. Серед них - представник Української Медіа платформи Оксана Приходько та адміністративний контакт (Admin-c) домену .UA Дмитро Кохманюк.

Як він повідомив, робота почалася ще 12 жовтня: зокрема, група RootLGR (Root zone Label Generation Rules) розпланувала свою діяльність на дві доби, а 14 жовтня відбувся спільний відкритий семінар DNS-OARC (DNS Operations, Analysis, and Research Center) і ccNSO.

Також в Торонто Фаді Шехаде представив спеціалізований новинний сайт ICANN - www.myicann.org На ньому усі охочі зможуть прочитати анонси зустрічей організації, її новини та звіти. Засоби персоналізації дозволять зареєструвати на сайті свій аккаунт, підписатися на оновлення по e-mail чи RSS.

З деякими іншими темами, піднятими на конференції, ви можете ознайомитись в нашому дайджесті.

Name.Space:
А Name.Space проти Компанія Name.Space, яка підтримує альтернативну кореневу зону, подала в суд на ICANN. Серед висунутих звинувачень фігурують скарги на порушення прав власників товарних знаків і закону про конкуренцію (іншими словами - монополізація роботи з новими gTLD), а також конфлікт інтересів всередині самої ICANN.

Name.Space вважає себе правовласником 482 доменних імен, які зареєстровані в альтернативній системі, і заперечує право ICANN реєструвати такі ж імена по програмі New gTLD. Компанія також домагається суттєвої знижки на реєстрацію 118 доменів верхнього рівня, заявки на які були відправлені в ICANN ще в 2000 році і рішення по яким "зависло".

Останній пункт звинувачень (про конфлікт інтересів всередині оргнанізації) базується на тому, що і колишній, і нинішній голови Ради директорів ICANN Пітер Денгейт Траш і Стів Крокер працюють в компаніях доменної галузі.

TLDH:
Пітер Д. Траш йде від підозр Днями стало відомо про те, що колишній голова ради директорів ICANN Пітер Денгейт Траш залишить посаду виконавчого директора компанії Top Level Domain Holdings (великого гравця в сфері New gTLD) в кінці січня 2013 року. Це відбудеться не дивлячись на те, що договір Траша з TLDH було укладено до липня 2014 року.

Пітера Траша в галузі вважають одним з основних протагоністів концепції New gTLD в ICANN, з чим, зокрема, і пов'язані претензії Name.Space.

Image Online Design:
Затребуваний .WEB Доменний риноквиявився досить неспокійним. Зокрема, на ICANN подала до суду компанія Image Online Design (IOD). У 2000 році вона, ще до формування ідеї New gTLD, подала заявку на домен .WEB.

IOD, яка здійснює управління більш ніж 20 тис іменами в домені .WEB, який працює в альтернативній кореневій зоні, не отримала ні згоди, ні відмови в делегуванні .WEB в структурі, яку підтримує ICANN. Тому ця компанія має намір добитися судової заборони на делегування цього домену за заявками в рамках програми New gTLD (а таких на сьогодні налічується сім).

Процес породження нових цільових доменів верхнього рівня все більше нагадує банку з черв'яками з відомої приказки: щоб знову закрити цих черв'яків, потрібна банка більшого розміру. І, схоже, створенням цієї посудини і технології її заповнення доведеться зайнятися новому главі ICANN Фаді Шехаде.

CZ.NIC
Чеський реєстр та уроки Інтернету З 1 жовтня 2012 року ТБ Чехії розпочало трансляцію серії навчальних відеофільмів про те, як "жити" в Інтернеті. Це - спільний проектз реєстром чеського географічного домену верхнього рівня - асоціацією CZ.NIC. Серіал з 40 двохвилинних роликів створений у співпраці з продакшн Frmol для того, щоб у простій та загальнодоступній формі розповісти, що таке Інтернет, домени, інтернет-послуги,- і які технології стоять за цим.

Міні-уроки проводить популярний чеський актор Роман Зак. Кожен епізод присвячений одній конкретній темі - наприклад, захист персональних даних, інтернет-магазинам або ж інтелектуальній власності в Мережі.

Інфоцентр RU-CENTER:
Острів для професіоналів Компанія Directi на 45-й зустрічі ICANN в Торонто презентувала проект "перепрофілювання" географічного домену острівця Палау (Федеративні Штати Мікронезії) в цільовий домен верхнього рівня, що означає Professional Web. При цьому компанія Directi вперше для себе виступить в ролі оператора реєстру.

Компанія обіцяє досить низькі ціни на реєстрацію доменних імен, а в конфліктних ситуаціях обіцяє використовувати Єдину політику розгляду спорів по доменних іменах (UDRP).

Пріоритетна реєстрація повинна розпочатися в грудні 2012 року. На неї буде відведено 70 днів. З лютого по березень намічено період реєстрації за завищеною ціною. Конкретні фінансові орієнтири поки не названі.

У зоні .PW будуть також реєструвати домени другого рівня: .CO.PW, .NE.PW, .OR.PW, .ED.PW, .GO.PW і .BELAU.PW.

RIPE NCC:
Останні краплі "четвертого" протоколу в Європі Регіональна європейська Інтернет-організація RIPE NCC 14 жовтня роздала останні IPv4-адреси з доступного пулу /8, відповідно до раніше обговореного публічно та прийнятого документу IPv4 Address Allocation and Assignment Policies for the RIPE NCC Service Region".

Правилами, які містить цей документ, встановлено, що LIR (Local Internet Registry) мають право на отримання однієї підмережі /22 (це 1024 IPv4 адреси), і то тільки у випадку, якщо компанія уже подала заявку та отримала блок адрес IPv6. Суто корпоративні (незалежні від провайдерів або PI) IPv4-адреси надаватися більше не будуть.

Така система створює можливість, з одного боку, отримати адреси "четвертого" протоколу там, де це вкрай необхідно; з іншого - стимулювати освоєння IPv6 провайдерами та провідними компаніями, які мають власні великі мережі.

AfriNIC:
Інтернет в Африці стане крутішим На зустрічі ICANN в Торонто Африканська стратегічна робоча група з розвитку DNS (ASWG) представила своє бачення подальшого просування Мережі на своєму континенті.

За даними групи, зараз африканські користувачі складають лише 6% світової Інтернет-аудиторії. На підставі цього обговорення ICANN і мережевий Інформаційний Центр Африки (AfriNIC) домовилися про впровадження спільного проекту розвитку Інтернету в африканському регіоні, і, зокрема, про визначення місцеположення локальних вузлів кореневих серверів Мережі на континенті.

DNS.PT:
Успіхи португальського домену В .PT протягом останнього часу велася серйозна робота по популяризації домену. Серед вжитих заходів були і навчальні семінари для різних категорій користувачів, і суттєве спрощення правил реєстрації доменних імен.

Як повідомив Фонд наукової комп'ютеризації (адміністратор домену .PT), в результаті цієї роботи число доменів в .PT досягло півмільйона. Швидкість росту доменного простору Португалії становить на даний час 5% щотижня.

 


0,341285 sec