.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.237.27.159
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

09.10.2012 Дайджест доменних подій

У випуску: в UA-IX . повне оновлення; Verisign нарахувала на планеті 240 млн доменів; ICANN винесла на обговорення долю залишків IPv4; російський криптостандарт "вписано" в DNSSEC; DNSSEC-семінар у столиці Парагваю; два протоколи в одній упряжці; Техас - в очікуванні зустрічі мережевих спеціалістів...

ІнАУ:
UA-IX . швидше і потужніше "Українська мережа обміну трафіком" (UA-IX) з 1 жовтня 2012 року працює по-новому. Проведено глибоку модернізацію на всіх її майданчиках; введено в дію нову конфігурацію UA-IX.

У результаті впроваджено нову технологію, яка надає можливість учасникам UA-IX підключатися до неї портами на швидкості 40 Гбіт/c, а також підняти пропускну здатність мережі (нині вона вже зросла більше ніж у 50 разів). Нова платформа також створює сприятливі умови для подальших перспективних дій без залучення додаткових інвестицій. Це, наприклад, забезпечення підтримки 100G Ethernet.

Повний комплекс робіт провели технічні адміністратори UA-IX - Сергій Першин та Сергій Поліщук,- у дусі взаємопорозуміння та за підтримки учасників UA-IX. Вадим Гарбуз, директор з розвитку UA-IX, зазначив, що відтепер система має запас міцності на 3-5 років вперед, а незабаром буде запущено широкий спектр нових сервісів.

Підключення учасників UA-IX новими 40G портами вже розпочалося, а на початку 2013 року очікується поява обладнання 100G Ethernet.

VerisignInc:
У світі вже 240 млн доменів Згідно з даними нового дослідженняVerisign, сьогодні у всьому світі зареєстровано 240 млн доменів. З моменту виходу попереднього звіту (березень 2012 року) доменів стало більше на 7,3 млн (3,1%). При цьому .COM становить основний масив: 104 млн доменних імен. Наступне місце з великим відривом посідає .NET (14,8 млн імен).

У географічних доменах верхнього рівня (ccTLD) - сумарно 100,3 млн імен. Перше місце за кількістю реєстрацій тримає Німеччина (.DE), на другому - Токелау (.TK), а третє місце за Великобританією (UK). Повний звіт знаходиться за вищевказаним посиланням.

ICANN:
Як по засікам пошкрябати ICANN відкрила період публічного обговорення GPP-IPv4-2011- політики розподілу адрес IPv4 після глобального вичерпання цього адресного простору. У документі описано механізм, відповідно до якого IANA зможе керувати подальшою долею "залишків від залишків" та адрес, які повертаються.

Обговорення політики вже відбулося в регіональних реєстрах (RIR) та у відповідних підрозділах ICANN. Період публічних коментарів триватиме до 23:59 25 жовтня 2012 року за UTC(світовий час).

Технічний центр Інтернету:
DNSSEC: відтепер і відповідно до Держстандарту Російські компанії Технічний центр Інтернету та Засвідчувальний центр Інтернетуспільно впровадили підтримку міжнародного стандарту в DNSSEC у рамках платформи "Віртуальний реєстратор".

В його основі лежить російський криптоалгоритм державного стандарту (ГОСТ). Відтепер, використовуючи DNSSEC, клієнти цього сервісу мають можливість обирати криптографічний стандарт ГОСТ Р 34.10-2001(RFC 5933) на додаток до інших доступних стандартів.

Корпоративний домен "Засвідчувального центру Інтернету" - CAINT.SU став першим доменом, що підписаний згідно з російським криптографічним стандартом.

LACTLD:
DNSSEC по-парагвайському LACTLD - об.єднання ccTLD Латинської Америки та Карибського басейну - провів 2-5 жовтня 2012 року технічний семінарв Асунсьйоні (Парагвай). Господарем заходу виступив обчислювальний центр Національного університету.

Основне завдання робочої групи полягало в організації тренінгів для технічного персоналу національних реєстрів з питань розгортання DNSSEC. Парагвайська NIC.PY провела публічну церемонію підписання DNSSEC домену .PY. Також розглянуто питання розвитку політики безпеки реєстрів, хмари Anycast та перспективи впровадження IPv6. У зустрічі взяли участь спеціалісти з 12 латиноамериканських ccTLD: .AR, .BO, .BR, .BZ, .CR, .GT ,.MX, .NI, PA, .PY, .PE, .UY.

6connect:
Хмара для двох протоколів З.явилося ще одне рішення для тих, хто використовує у своїх мережах два адресні протоколи: IPv4 и IPv6. Американська компанія 6connectз цією метою запропонувала мережевим операторам сервіс ProVision Suite. Він забезпечує повне управління системами, які функціонують в двох протоколах. А саме - підтримку IP-адрес, DNS та DHCP (Dynamic Host Control Protocol) без необхідності встановлення на стороні провайдера додаткової апаратури чи ПЗ. При цьому фірмі-користувачеві гарантується цілковита прозорість та повний контроль над її адресним простором. Сервіс працює за принципом хмари.

З урахуванням того, що незабаром більшість інтернет-компаній будуть змушені управлятися з комбінованими мережами (IPv4 та IPv6), маємо всі підстави вважати, що нові послуги для цього будуть "рости", як гриби.

NANOG:
Північноамериканські інтернет-спеціалісти зберуться в Далласі NANOG (організація мережевих операторів Північної Америки) проведе свою 56-у зустріч 21-24 жовтня 2012 року в Далласі. Це, до речі, вже дев.ята спільна конференція з ARIN (одним з п.яти регіональних адресних реєстрів Інтернету). А вже 24-26 жовтня у цьому ж техаському місті відбуватиметься ювілейний 30-й з.їзд ARIN. До порядку денного внесено обговорення та затвердження нової політики реєстру, а також вибори представника в NRO NC.

Основні ж завдання спільноти NANOG . це координація діяльності компаній, які відповідають за магістральні та корпоративні мережі, поширення нової технічної інформації та найкращого практичного досвіду і, звісно, спілкування з колегами в невимушеній атмосфері. Налаштовуючи на це заздалегідь, NANOG нагадує всім охочим зареєструватися про "чудові сади, унікальну архітектуру та легендарні пам.ятки" Далласа... не забуваючи, при цьому, й про інші аспекти культурної програми.

 

 


0,353099 sec