.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.237.27.159
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

10.09.2012 Дайджест доменних подій

У випуску: як розрісся київський домен у серпні; ICANN святкує річницю Root Zone Management; дайте відповідь МСЕ; у .NL понад мільйон доменів підписані DNSSEC; у Німеччині запустили незвичайний Whois; Сальвадор матиме нову копію сервера L-root; американське роад-шоу: IPv6 та багато іншого; російський бізнес не виявляє інтересу до "шостого" протоколу; .SX - домен острівний еротичний...

"Хостмайстер":
KIEV.UA: каштани восени рахують У серпні 2012 року кількість доменних імен, зареєстрованих у kiev.ua, збільшилася майже на 12%, тобто на 6,4 тис. нових доменів, у порівнянні з липнем. Це - безпрецедентний результат для періоду відпусток, коли, зазвичай, рівень реєстрацій понижується. Саме завдяки першій маркетинговій акції, проведеній 36 реєстраторами та адміністратором домену, і досягнуто такого показника. Нові реєстранти отримували від реєстраторів знижку не менше 20%.

Незважаючи на певні розбіжності в оцінці заходу, деякі компанії навіть продовжили термін дії акційних умов до середини вересня. Під час опитування за результатами проведеної роботи, більшість реєстраторів зазначили, що такі заходи необхідно організовувати щонайменше один раз у рік і саме в найпопулярніших доменах - com.ua та kiev.ua. Підготовка, на їх думку, повинна тривати не менше двох - трьох місяців. Учасники анкетування також запропонували організувати наступну акцію напередодні Нового року.

ICANN:
Системі Root Zone Management виповнився рік У блозі ICANN нагадають про те, що трохи більше ніж рік тому ця організація у співпраці з Verisign i NTIA запустили систему автоматизації управління кореневою зоною (Root Zone Management - RZM). Оператори доменів верхнього рівня (TLD) завдяки RZM отримали більш гнучкі можливості з поновлення доменів, які їм делеговані. А саме - подавати запит на внесення змін безпосередньо через веб-браузер.

Система також забезпечує більш високий ступінь прозорості загального процесу управління кореневою зоною, оскільки відображає поточний стан черги запитів. Ще одна перевага RZM - це зведення до мінімуму помилок, що пов'язані з людським фактором. Ні на одному з етапів дані не редагуються вручну. Вони передаються для кінцевого затвердження та використання за допомогою протоколу Extensible Provisioning Protocol (EPP). Роботу самої системи постійно контролюють співробітники IANA. Вони, до речі, завжди готові в робочому порядку відповісти на будь-які запитання та надати необхідну допомогу.

У "день народження RZM" спеціалісти запрошують тих адміністраторів TLD, які ще не автоматизували "взаємовідносини" з кореневою зоною, звернутися за адресою [email protected]iana.org для отримання облікових даних, а також спробувати працювати з Root Zone Management.

ITU:
ITU збирає думки до листопада Після серпневої Світової конференції з питань міжнародних комунікацій у Женеві її організатор - Міжнародний союз електрозв.язку (ITU) - на своєму сайті розмістив розроблені проекти та пропозиції щодо майбутнього управління Інтернетом. ITU запрошує всі заінтересовані сторони світової інтернет-спільноти до обговорення цих документів, а також - вносити власні пропозиції.

Дискусії триватимуть до 3 листопада 2012 року. Запрошуються всі, кому не байдужа доля Мережі.

ISOC:
Мільйон, мільйон, мільйон DNSSEC... Голландський домен .NL став першим ccTLD, в якому кількість доменів, підписаних DNSSEC, перевищує один мільйон. Нині це приблизно 1/5 від загальної кількості доменних імен у ньому.

Інтернет-спеціалісти Нідерландів історично докладали багато зусиль не тільки з впровадження цієї технології захисту DNS у своїй країні, але й пропаганди її у всьому світі. Перший мільйон - це спільна заслуга і національного реєстру SIDN, і таких компаній як PowerDNS, SURFnet, лабораторії NLnet Labs та багатьох інших організацій.

Наочний графік збільшення кількості захищених доменів можна побачити на сайті Powerdns.COM, а ISOC пропонує всім бажаючим ознайомитися з першими кроками на шляху до DNSSEC.

CENTR:
У Німеччині запущено "підписаний" Whois Реєстр німецького географічного домену верхнього рівня .DE - компанія DENIC - ввела в експлуатацію сервіс Whois з одним доволі істотним доповненням.

Мова йде про те, що сьогодні навколо Whois існує певна дилема як в окремих країнах, так і на міжнародному рівні. З однієї сторони, дані про реєстрантів повинні бути доступними - це важливо у багатьох правових ситуаціях. З іншої - чинне законодавство різних країн зобов'язує захищати персональні дані.

Беручи до уваги численні проханням користувачів, спеціалісти DENIC знайшли спосіб видачі даних Whois, що "підписані" реєстрантом. Останній залишається в безпеці - однак, при цьому можна точно встановити, хто і протягом якого періоду розпоряджався доменом. Крім того, використання функції Captcha/reCaptcha запобігає отриманню інформації ботами (програмними роботами). З деталями технології підписання даних та використання сервісу можна ознайомитися на офіційному сайті DENIC.

LACNIC:
Нова копія кореневого сервера L працюватиме в Сальвадорі Реєстр інтернет-адрес Латинської Америки та Карибського басейну (LACNIC) підписав угоду з компанією SVNet (адміністратором домену .SV) про встановлення у місті Сан-Сальвадорi копії одного з 13 кореневих серверів DNS, а саме - L-root.

Відтепер сальвадорці та їх сусіди матимуть можливість більш швидкого доступу як до світових, так і регіональних ресурсів Інтернету. Крім цього підвищиться рівень загальної безпеки системи DNS.

Ця ініціатива - це частина проекту + Raices, який впроваджує LACNIC з 2004 року. В його рамках у країнах Латинської Америки та Карибського басейну вже запущено 11 копій різних кореневих серверів. Це - вісім "клонів" F-root (в Еквадорі, Чилі, Аргентині, Венесуелі, Панамі, на Кюрасао, Сент-Мартені та Гаїті) і три - L-root (в Уругваї, Еквадорі і тепер - у Сальвадорі).

ARIN:
ARIN - по дорозі в Луісвілль... Американський реєстр інтернет-адрес (відповідає переважно за Північноамериканський континент) ARIN проведе так зване роад-шоу. Спеціалісти реєстру призначили всім заінтересованим колегам зустрічі в Луісвіллі (шт. Кентуккі) 11 вересня 2012 року та в Міннеаполісі (шт. Міннесота) 13 вересня.

Учасники цих одноденних програм зможуть як і подискутувати, так і взяти участь в освітніх семінарах (з неодмінним доступом до Мережі). Тематичний діапазон - доволі широкий: від технічних послуг ARIN до глибини проникнення IPv6; від оцінювання ARIN сучасних мережевих подій до актуальних питань управління Інтернетом. Спеціалісти реєстру також розкажуть про співпрацю ARIN з інтернет-спільнотою і про те, як можна допомогти визначити майбутнє Інтернету.

Крім цього, ця поїздка - це своєрідна підготовка до жовтневої конференції ARIN у Далласі (шт. Техас).

ITSZ.ru:
IPv6 у Росії . безглуздий і?.. У Москві 6 вересня 2012 року відбулося засідання за круглим столом, що присвячене стратегії освоєння IPv6. Організатори заходу - ВАТ "Гіпрозв.язок" та ЗАТ "Експо-Телеком" за підтримки Російського Національного IPv6 Форуму.

У травні 2012 року більше 9 тис. мереж світу вже використовували "шостий" протокол. Однак, як зазначили учасники засідання, у Росії лише декілька провайдерів та реєстраторів доменів задіяли його у тестовому режимі виключно для DNS-серверів.

Російські колеги наголосили, що в будь-якому випадку слід говорити не про перехід на IPv6, а про впровадження нового протоколу. Протягом ще багатьох років через апаратні, програмні та маркетингові причини експлуатуватимуться і "шостий", і "четвертий".

Однак експерти вважають, що причини повільного впровадження IPv6, полягають, перш за все, в тому, що і телекомунікаційний бізнес, і корпоративні клієнти не бачать економічної вигоди у витратах. Адже для забезпечення нової адресації необхідно провести модернізацію всього - від обладнання до біллінгу та захисту. Процес стримує і відсутність у спецслужб засобів моніторингу IPv6-контенту.

Єдине, що нині може злегка підштовхнути бізнес - брак адресного простору старого протоколу. Проте на негативному факторі далеко не заїдеш. Таким чином, одна із першочергових задач тієї частини інтернет-спільноти Росії, яка заінтересована у розвитку сучасної системи адресації, - це формування позитивних стимулів для використання IPv6.

Registry.SX:
Сінт-Мартен - острів .SX На офіційному сайті молодого домену .SX (делегований у листопаді 2011 року) на тлі чарівних купальниць йде зворотній відлік. 22 вересня у домені відкривається пріоритетна реєстрація. До 6 жовтня отримати доменне ім'я матимуть можливість лише юридичні особи, які зареєструвалися у Торговій палаті Сінт-Мартену до 1 січня 2012 року. З 7 жовтня по 21 жовтня до них приєднаються такі ж приватні особи - резиденти острова.

Пізніше сінт-мартенські домени зможуть реєструвати і нерезиденти. Адміністратор .SX (також резидент острова) впевнений у майбутньому міжнародному успіху домену . Адже, вірогідно, що власники еротичних ресурсів виявлять інтерес до нього.

.SX - один із тих доменів, які були делеговані декільком територіям після розпаду Нідерландських Антильських островів. Технічний адміністратор - компанія OpenRegistry.com з офісами в Канаді та Люксембурзі.


0,382733 sec