.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.237.27.159
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво





05.09.2012 Дайджест доменних подій

У випуску: полтавський успіх - це старт подальших реформ в .UA; український домен збирає врожай; шквал кіберсквоттингу; російський реєстр навчає користувачів вести доменні спори; .BY організовує благодійний аукціон "конфіскованих" доменів...

"Хостмайстер"
Завершився полтавський "пілот" У pl.ua та poltava.ua 31 серпня успішно завершився пілотний проект з впровадження технології EPP (Extensible Provisioning Protocol) та нових правил для публічних доменів. Цей протокол обміну даними між реєстром та реєстраторами - найсучасніший. Він надає можливість не тільки автоматизувати процеси делегування доменних імен, але й захищати персональні дані, використовувати IPv6 і DNSSEC.

Завдяки спільним зусиллям реєстру .UA та 44-х українських реєстраторів узгоджено всі процедури. А "матеріальним" результатом співпраці стало збільшення кількості доменних імен у полтавських доменах під час проекту в півтора рази: до 11,6 тис. (з них 9,3 тис. - у pl.ua).

З 1 вересня розпочато поетапне впровадження EPP та нових правил і в інших публічних доменах. Першими у списку Івано-Франківськ, Ужгород, Чернівці та Херсон. Загалом така уніфікація пройде в 10 регіональних доменах, у жовтні - в kiev.ua та ще декількох, а в листопаді 2012 року - в org.ua.

Слід зауважити, що за новою схемою взаємодії реєстр .UA переходить на так званий пасивний режим роботи. Всі операції з доменними іменами проводять реєстратори, а реєстр фіксує зміни. Таким чином, розширено обсяг повноважень та, відповідно, межі відповідальності реєстраторів.

"Хостмайстер":
Серпневий урожай у домені .UA Наприкінці серпня 2012 року в .UA було 680,9 тис. (16,45%-е збільшення у порівнянні з аналогічним періодом 2011 року).

Кількість доменів другого рівня - 14,3 тис. (приріст 17,33%). В цілому в .UA доступні для реєстрації 61 публічних піддоменів: 54 географічних та 7 - загального призначення.

Найпопулярніший публічний домен - com.ua (260,1 тис. імен). Серед територіальних - kiev.ua (61,8 тис.) Значне збільшення кількості імен в цьому домені (11,6% тільки у порівнянні з липнем) пов'язане, насамперед, з успішною маркетинговою акцією, проведеною реєстраторами та "Хостмайстером".

У лідерах - і короткий домен Івано-Франківська if.ua - він завершив серпень, подолавши рубіж в 10 тис. імен. Серед географічних "колег" цей домен - один із найбільших (попереду Київський та домен Дніпропетровська з його 14,5 тисячами імен).

Інфоцентр RU-CENTER:
UDRP - дуст для кіберсквоттерів? Кількість випадків захоплення доменів постійно збільшується. Спеціалісти стверджують, що тільки протягом першого півріччя 2012 року подано скарг щодо кіберсквоттингу на 9% більше у порівнянні з 1 половиною 2011-го.

Це випливає із спільного звіту Всесвітньої Організації Інтелектуальної Власності (ВОІВ) та Національного Арбітражного Форуму (НАФ). Ці організації - провідні арбітражні інстанції, що займаються розглядом таких справ на основі Єдиної політики розгляду спорів про доменні імена (UDRP).

У 2012 році ВОІВ розглянула 1764 скарг, а в 2011-му - 1584 (на 11% менше). НАФ у 2012-му вирішила 1150 доменних спорів, а в 2011-му- 1087 (на 6% менше). Однак, на думку експертів організацій, у реальності активність кіберсквоттерів набагато вища: розглядаються далеко не всі звернення "обібраних" реєстрантів, оскільки багато справ мають "слабеньку" доказову базу. З іншої сторони, часто доменні конфлікти намагаються вирішити неформально, а UDRP - це вже "остання соломинка".

ccTLD.RU:
У Росії інтернет-юзерів навчають практики ведення доменних спорів На сайті Координаційного центру (КЦ) Інтернету РФ у FAQ з'явився новий розділ - Про доменні спори. Він містить як відповіді на типові запитання, так і взірці подання позовних заяв про початок судового розгляду.

У цьому ж розділі правовласники можуть ознайомитися з інструкцією, яка крок за кроком описує порядок дій у випадку виникнення доменного спору.

Наведено також приклади реальних судових рішень у таких справах. Розділ містить і корисні нормативні акти. Спеціалісти вирішили, що без підвищення рівня юридичної грамотності користувачів з кіберсквоттингом боротися немає сенсу: це можна робити тільки спільними зусиллями.

До речі, сьогодні в КЦ обговорюють проект Положення "Про процедури, які підлягають виконанню у випадку виникнення спорів про доменні імена".

TechLabs.by:
Білоруський реєстр - дітям Білоруси знайшли гарний спосіб покарання кіберсквоттерів. Нещодавно чинний адміністратор домену .BY разом з правоохоронними органами виявив багато "дзвінких" імен типу auction.by, america.by, divan.by ,name.by, www.by, які були незаконно роздані. У "загарбників" їх відібрали. Крім того, існує ще ряд доменів, які видалені з реєстру через інші причини. Протягом деякого періоду спеціалісти обмірковували, як оптимально вирішити долю цих імен. Проводитиметься благодійний аукціон, а отримані кошти віддадуть дитячим будинкам.

Захід буде публічним та загальнодоступним. Аукціон відбуватиметься на великому торговому майданчику ay.by. Стартова ціна кожного домену - 99 тис. білоруських рублів, тобто 99 гривень. Розпродаж організовується в 4 етапи: старт першого - 1 жовтня, другого - 15 жовтня, третього - 1 листопада, а четвертого - 15 листопада. Список імен, які виставлятимуться на аукціон, можна знайти на сайті адміністратора домену.


0,364759 sec