.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.237.27.159
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

08.08.2012 Дайджест доменних подій

У випуску: Kiev.UA: недорого та з бонусами; кому належатиме Інтернет, колеги; майстри зламу змагаються в IPv6; у вересні в Росії обговорять новий протокол; збільшення інтернет-простору Ірландії; Голландія подолала 5-мільйонний бар'єр; Сербія - Тесла і тендер...

"Хостмайстер":
Kiev.UA: серпневі знижки З 1 по 31 серпня діють суттєві знижки при реєстрації нових доменних імен в kiev.ua. Як мінімум 20%-е зниження вартості пропонують 36 реєстраторів. Звернувшись до них, можна дізнатися не тільки конкретну величину знижки, але й інші умови, оскільки додаткові бонуси - це вже фантазія компаній-реєстраторів.

Домен kiev.ua - це географічний публічний домен столиці України та Київської області. Зараз він налічує 55 тис. доменних імен, що становить 8% від їх загальної кількості в домені .UA.

ABC.az:
Кому належатиме Інтернет? Державний департамент США оприлюднив заяву, з якої недвозначно випливає, що сьогоднішні "керманичі" категорично проти передачі контролю над Інтернетом будь-якому підрозділу ООН, наприклад - ITU (МСЕ - міжнародний союз електрозв'язку).

У грудні 2012 року планується проведення конференції ITU, під час якої представники 178 країн-учасниць мають намір переглянути міжнародні регламенти електрозв'язку. Зокрема, група держав на чолі з Китаєм, Росією та Індією вимагають передачі "штурвала" Інтернету в руки спеціалістів МСЕ та підвищення ролі державних структур в управлінні Мережею. Деякі експерти вважають, що це виведе на перший план не інженерні, а політичні міркування щодо її подальшого розвитку.

У відповідь на заяву Держдепартаменту США генеральний секретар ITU Хамадун Туре повідомив, що під час конференції не буде прийнято жодного рішення, якщо його опротестовуватиме хоча б одна країна.

DEFCON'20:
Справжні хакери використовують IPv6 У Лас-Вегасі (США, штат Невада) завершилася традиційна хакерська конференція DEFCON, невід'ємною частиною якої виступають змагання CTF.

Нагадаємо, що в DEFCON'ах беруть участь не так звані script kiddies (ті, хто використовують чужий інструментарій для зламу систем), а спеціалісти, яких з точки зору Мережі варто назвати "санітарами лісу". Це - знавці, які здатні розгвинтити на складові будь-яку розробку. Вони, незалежно від кольору "бриля" ("білий" - соціальний злам в інтересах загальної безпеки; "чорний" - глузівники, хулігани та комерційні зламувачі), приносять мережевій спільноті чималу користь вже тим, що постійно перевіряють нововведення на міцність. Не випадково на секціях і змаганнях DEFCON регулярно присутні представники софтверних компаній та спецслужб.

Однак повернемося до CTF. Цього разу організатор змагань, група DDTEK, запропонувала 20 командам-учасницям роботу в середовищі FreeBSD 9.0 з використанням протоколу IPv6.

Учасники повинні були пройти через серію зашифрованих інструкцій, розпочинаючи з міток RFID (вони все частіше використовуються для маркування товарів) до запуску власного серверу з набором певних функцій; коректно їх запустити і при цьому відслідковувати та усувати недоліки.

Такі умови DEFCON/CTF означають, що спеціалістам з питань інформаційної безпеки необхідно серйозно зайнятися новим мережевим протоколом IPv6. Оскільки час від часу ентузіасти випереджають тих, хто залежить від корпоративних умов.

TelecomDaily.ru:
IPv6 в Росії - у вересні Круглий стіл "Стратегія переходу на IPv6" відбудеться у Москві 6 вересня. Його організатори - ЗАТ "Експо-Телеком" та ВАТ "ГІПРОЗВ'ЯЗОК" за підтримки Російського Національного IPv6 Форуму.

Основна мета зустрічі - надати якісний старт повноцінній експлуатації IPv6 в Росії. Зокрема - виявити основні проблеми, що перешкоджають використанню IPv6; визначити шляхи їх усунення; і основне - створити професійну спільноту для вирішення питань, що пов'язані з переходом на новий інтернет-протокол.

Учасники форуму - спеціалісти провайдерських компаній, дата-центрів, творці контенту, представники провідних корпоративних користувачів, виробників ПЗ та телекомунікаційного обладнання.

IEDR:
Ірландський домен: стабільність і безпека Реєстр національного домену Ірландії IEDR повідомив про високу ефективність "іменних" процесів. Про це свідчать нещодавно опубліковані результати за 2011 рік. Основна тенденція - подальше зміцнення безпеки та стабільності географічного домену верхнього рівня Ірландії, а також зростання інтересу малого та середнього бізнесу до вітчизняних доменних імен.

Зокрема, в 2011 році зареєстровано 39398 нових імен, тобто - на 8% більше, ніж у 2010-у. При цьому об'єм реєстрацій в ірландському доменові на 42,8% більший у порівнянні з .COM та .EU. Розгорнутий звіт можна отримати на офіційному сайті реєстру.

SIDN:
У Голландії - 5 мільйонів доменів У географічному домені верхнього рівня .NL днями зареєстровано п'ятимільйонне ім'я. Ювілейним реєстрантом стала Маріон Геррітсен з доменом mariongerritsen.nl,- майстер йоги. Загалом, у Нідерландах 21% домашніх господарств мають власні доменні імена.

Генеральний директор SIDN Роелоф Мейєр з гордістю підкреслив: "Ми дуже раді, що пройшли цей етап. Голландія може пишатися своїм доменом .NL. Він - не тільки один із найбезпечніших доменів світу, але й посідає третє місце за величиною серед ccTLD - більше тільки в Німеччині та Великобританії. У нас працюють 1800 реєстраторів, які забезпечують створення та роботу доменних імен для голландців". Гендиректор також відзначив чималу глибину проникнення Інтернету в корпоративному та приватному секторах країни та значну роль соціальних медіа в розвитку Мережі.

RNIDS:
Сербія - прогнози Нікола Тесли і тендер на доменний софт 10 липня у Сербії - День науки, присвячений пам'яті великого вченого Нікола Тесли. Вже відкрита виставка "Тесла та Інтернет". На ній, зокрема, представлена робота вченого "Світ Системи", що написана в 1900 році. Тут Тесла назвав майже дванадцять прикмет майбутнього - таких як бездротовий доступ до глобальної Мережі, мобільний зв'язок і GPS. А його інтерв'ю 1909 року для New York Times у ті часи читалося як цілком неймовірне пророцтво: в ньому відображені основні риси сучасного мультимедійного середовища.

Однак Сербія не тільки озирається у минуле. На сьогоднішній день адміністрація національного домену, компанія RNIDS, оголосила тендер на розробку нового ПЗ для онлайнової реєстрації доменних імен. Пропозиції необхідно надати до 16:00 за центральноєвропейським часом 24 серпня 2012 року. З детальною інформацією про умови тендеру розробники можуть ознайомитися за вказаним посиланням.


0,366829 sec