.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.237.27.159
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

23.07.2012 Дайджест доменних подій

У випуску: новий розклад DNSSEC в .UA; за свободу для інтернавтів; RIPE NCC про новий формат внесків; у найбільших асоціаціях та реєстрах - звітна кампанія; як у .CZ держава підтримує IPv6; IDN в Італії - шквал реєстрацій; Білорусь неквапно крокує до IPv6; канадці святкують 25-ліття домену...

"Хостмайстер":
В .UA введено новий розклад заміни ключів DNSSEC Під час сьомої Майстерні IPv6проведено автоматичну генерацію нового ключа DNSSEC типу ZSK для домену UA. О 15:31 за київським часом активовано ключ, що використовуватиметься до 19 серпня 2012 року. Наступний ключ буде створений 10 серпня.

Таким чином, вступив у дію новий розклад ротації (планової заміни) ключів - тепер вона не щотижнева, а щомісячна.

Нагадаємо, що попередній розклад (щосереди створювався ключ, що діяв десять днів) використовувався з моменту включення DNSSEC в .UA у квітні 2012 року. За новим розкладом ключ створюється 10 числа кожного місяця та дійсний протягом сорока днів (до 19 чи 20 числа наступного місяця) - тобто, з перекриттям на 9 чи 10 днів.

ООН:
ООН: права людини в Мережі та "в реалі" ідентичні Рада з прав людини ООН винесла резолюцію A/HRC/20/L.13 - про захист прав людини в Інтернеті. Її суть полягає в тому, що "ті ж права, якими людина володіє в оффлайновому середовищі, повинні також захищатися і в он-лайні, зокрема, право на свободу вираження думок".

Рада "визнає глобальний та відкритий характер Інтернету, що виступає однією з рушійних сил прискорення прогресу". Вона закликала всі держави сприяти розвитку доступності Мережі.

Проект резолюції запропоновано Швецією. Незважаючи на ряд заперечень зі сторони Китаю, Росії та Індії, 85 держав-членів Ради підтримали цей проект, а резолюцію підписали - 47.

RIPE NCC:
Платити по-новому За результатами обміну думками з членами RIPE NCC, Виконавча рада цієї організації розробила пропозицію про нову схему оплати участі в ній. Загалом, запропоновано спрощену структуру внесків, які покривають більшу частину експлуатаційних витрат RIPE NCC.

Концепцію опубліковано для того, щоб члени RIPE NCC до кінця липня 2012 року уважно розглянули нову модель та висловили свої думки як у списку розсилки, так і безпосередньо Виконавчій раді.

На початку серпня остання завершить формування пропозиції, яку буде представлено для офіційного голосування на Загальних зборах RIPE NCC у вересні 2012 року.

PIR:
Домен .ORG - десятимільйонник Адміністратор домену .ORG, компанія Public Interest Registry (PIR), повідомила про досягнення позначки у 10 мільйонів.

Домен став другим десятимільйонником серед gTLD - першим цей рубіж свого часу подолав .COM, який зараз налічує 103,7 млн імен. Однак оцінюючи цю різницю, варто враховувати відмінності як у призначенні доменів, так у їх правилах.

Загалом, серед різних доменів першого рівня (gTLD та cTLD) "потужність" розподіляється наступним чином: .COM, .DE (15,2 млн реєстрацій), .NET (14,7 млн), .ТК, .UK (по 10,1 млн), .ORG, .NL (4,9 млн), .RU (3,8 млн), .EU(3,6 млн) та .CN (3,5 млн).

CENTR:
Доменний світ за рік Лідери розвитку серед ccTLD планети - європейські домени. Про це свідчать дані за останні 12 місяців, які опублікувала Асоціація адміністраторів європейських національних доменів верхнього рівня (CENTR).

Загальна кількість доменних імен по всьому світові - 230 млн. 40% від цієї кількості - географічні домени верхнього рівня (ccTLD) і 60% - цільові, або домени загального призначення (gTLD). Серед останніх 75% зареєстровано в .COM.

На сьогоднішній день маємо 254 ccTLD. Фаворити - домени Німеччини (.DE) та Великобританії (.UK). Цього року перший з них подолав позначку у 15 млн реєстрацій, другий - у 10 млн.

З повним текстом документу можна ознайомитися за посиланням.

До речі, звітну кампанію підтримала і Verisign - на офіційному сайті доступний її традиційний квартальний огляд.

CZ.NIC:
Взаєморозуміння у чеському домені Відповідний меморандум підписали під час 44-ї (Празької) конференції ICANN міністр промисловості й торгівлі Чехії Мартін Куби, який користується авторитетом у Мережі, та Ондржей Філіп, виконавчий директор Асоціації CZ.NIC. В основі документу лежить попередня угода, укладена цією організацією в 2006 році з Міністерством інформатики. Цей крок підкреслив важливу роль Інтернету та доменної системи в державній економіці.

У меморандумі сторони також підтвердили свої наміри співпрацювати в нових областях, зокрема - у підтримці протоколу IPv6. Ця угода - це частина довгострокової співпраці між Міністерством та адміністрацією домену .CZ на національному та європейському рівнях. Вони також - учасники GEN6 (урядової програми з IPv6), підтриманого Єврокомісією. Зокрема, згідно з постановою уряду Чехії ще з 2009 року CZ.NIC провела два дослідження з метою підготовки держустанов до використання IPv6.

Registro.IT:
Шалений успіх IDN в Італії У домені .IT 11 липня 2012 року з розмахом стартувала реєстрація багатомовних імен (IDN). При цьому кожна область отримала можливість використовувати імена на своєму діалекті; також можна реєструвати франко- та німецькомовні домени.

Майже вісім тисяч імен IDN (багатомовних доменних імен) зареєстровано всього протягом чотирьох годин! У перші п'ять хвилин за принципом "перший прийшов - перший обслужений" опрацьовано 19000 запитів, у результаті чого народилося 1737 імен.

За повідомленням компанії-адміністратора, ріст був експоненціальним від самого початку: через 30 хвилин після старту нових імен стало вже 2620, а ще через півгодини - 3000 доменів (загальна кількість опрацьованих запитів при цьому становила 92362).

Та що там години й хвилини - вже через три і через п'ять секунд після запуску зареєстровано домени, що відповідають слову "тому що" двома різними версіями італійської мови.

Про те, які ще слова були найпопулярнішими в перші миті "бенкету IDN" в Італії - читайте на офіційному сайті реєстру.

IT.TYT.BY:
IPv6: "Білорусь без Інтернету не залишиться" Так заявив на прес-конференції гендиректор "Белтелекому" Сергій Попков, оцінюючи перспективи використання нового адресного протоколу IPv6.

Він, зокрема, зазначив, що "навесні відбулося засідання робочої групи РСЗ (Регіональної спільноти в галузі зв'язку), там розглядалися питання просування IPv6 на ринках країн СНД - ситуація неоднозначна. ...Критичною я не назвав би, проте напруженість є... До цього повинні бути готовими всі провайдери, всі постачальники контенту в .BY".

"Проблема є, вона всім відома. Вона вивчається та під контролем, якого-небудь відставання у "Белтелекому" не буде", - вважає Попков.

"Багато технологічних запитань, "співзвучності" роботи IPv4 та IPv6 - це виллється в дуже великі гроші. Проте ми вивчили всі аспекти цієї задачі та готові її реалізувати", - стверджує гендиректор "Белтелекому.

CIRA:
Домен Канади - чверть століття в Мережі Canadian Internet Registration Authority (CIRA) - реєстр домену .CA - святкує ювілей домену. За 25 років .CA відіграв ключову роль в онлайн-обєднанні всіх канадців та створенні цифрового бренду Канади.

У 1987 році глава IANA Джон Постел поклав відповідальність за домен на Джона Демко з Університету Британської Колумбії (UBC). Перші вісім імен у .CA були зареєстровані 12 січня 1988 року за заявками Університету Острова Принца Едуарда.

Зараз, через чверть століття, у домені - майже два мільйони імен. .CA посідає 14 місце в світі за кількістю реєстрацій серед ccTLD та четверте - за темпами росту протягом останніх п'яти років. Це - безпечний і надійний домен, що користується довірою та визнаний у всьому світі частиною канадського бренду. Більше 80% канадців віддають перевагу .CA над доменом .COM.

Байрон Холланд, президент та виконавчий директор CIRA, відзначив, що ".CA став невід'ємною частиною канадського економічного та соціального ландшафту. Ювілеї змушують ще раз задуматися над досягненнями домену та висловити подяку таким провидцям як Джон Демко, які відчули потенціал Інтернету".


0,348060 sec