.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.237.27.159
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

10.07.2012 Дайджест доменних подій

У випуску: повноваження ICANN та AFNIC підтверджені; GAC - на стороні "відхилених" IDN; .CO.NO - дозволено; арбітраж став дешевшим; бельгійський домен - трохи статистики; .BY матиме логотип...

NTIA:
ICANN назавжди? Національне управління телекомунікацій та інформації США (NTIA) уклало новий контракт, відповідно до якого ICANN знову отримала повноваження на управління системою доменних імен. Документ вступає в дію з 1 жовтня 2012 року строком на три роки, по закінченні якого контракт можна ще двічі продовжити на два роки.

Незважаючи на серйозні проблеми, що виникли в процесі реалізації найбільш амбітної програми ICANN - New gTLD - очевидно, що на сьогоднішній день немає вагомої альтернативи корпорації всупереч всім зусиллям ООН та МСЕ довести протилежне.

Тобто, маємо всі підстави вважати, що перспективу глобального "одержавлення" Інтернету відкладено як мінімум на сім років.

Зазначимо, що цей контракт - це фінальний акорд Рода Бекстрома на посту президента ICANN.

Після цього ICANN продовжила договір з компанією VeriSign - адміністратором доменів .COM та .NET до 30 листопада 2018 року. Для його підтвердження ще необхідно отримати дозвіл Міністерства торгівлі США.

AFNIC:
AFNIC знову "рулить" доменом .FR Французьке міністерство цифрової економіки продовжило повноваження AFNIC як реєстру національного домену строком на п'ять років.

Керівництво AFNIC впевнено, що це - закономірний результат багатолітньої плідної діяльності адміністратора великої групи французьких доменів верхнього рівня. Спеціалісти також висловили подяку інтернет-спільноті за її підтримку та співпрацю.

Domainincite.com:
Відлуння Праги Під час підсумкової зустрічі за результатами 44-ї конференції ICANN у Празі Урядовий консультативний комітет (GAC) звернувся до корпорації з рекомендацією переглянути рішення про відмову в делегуванні декількох нелатинських доменів верхнього рівня (IDN), а також - змінити "антишахрайські" правила, що пов'язані з цим типом доменних імен.

Перш за все йдеться про болгарський домен .БГ (через графічну відповідність до бразильського .BR), грецький аналог домену Євросоюзу .EU (схожий на естонський .EE), а також про грецький нелатинський домен верхнього рівня. Останній теоретично з часом може вступити в протиріччя з ще неіснуючим .EA.

Немала частина інтернет-спільноти обурена таким втручання GAC, оскільки до цього часу GAC не вважалася структурою, повноваження якої передбачають надання технічних рекомендацій.

NORID:
.CO.NO чи .NO Норвезький домен верхнього рівня .NO - один з тих доменів, які мають вельми жорсткі правила реєстрації. Саме тому ще в 2011 році компанія Elineweb запропонувала альтернативу - .CO.NO з більш м'якими вимогами.

Адміністрація домену .NO - Norid - вкрай негативно оцінила цей крок, і взаємовідносини за ініціативою Elineweb перейшли в судову площину. Нещодавно суд прийняв рішення на користь позивача з єдиним обмеженням: передача управління субдоменом .CO.NO третій особі заборонена.

4 липня Elineweb розпочала реєстрацію доменних імен у домені .CO.NO за принципом "хто перший прийшов". Період пріоритетної реєстрації фактично пропущено через судові процеси з Norid.

EURID:
Судіться у Празі - там дешевше Чеський арбітражний суд (САС) та реєстр євродомену EURid нещодавно оголосили про спеціальну п'ятидесятивідсоткову знижку на ведення доменних спорів за процедурою їх альтернативного вирішення (ADR). Новий розмір оплати діє протягом 6 місяців з 1 липня 2012 року.

Такий крок зроблено заради зростання популярності доменного арбітражу. Експерти вже переконалися в тому, що ADR успішно працює в європейських умовах.

За словами генерального директора EURid Марка Ван Віземайла, рішення про знижку орієнтовано, перш за все, на малий бізнес, щоб привчити цю категорію користувачів до цивілізованого позасудового вирішення спорів про доменні імена.

У планах EURid - тісна співпраця з Європейською асоціацією юридичних компаній (ECLA) з метою вдосконалення арбітражних процедур.

DNS.BE:
Бельгійський домен перейшов рубіж у 1,3 млн реєстрацій З цієї нагоди на сайті реєстру розміщено детальну інфографіку. Увагу привертає нерівномірність темпів зростання домену. Так, наприкінці 2005 року кількість імен становила 450 тис., у лютому 2010 домен став мільйонником, а позначку в 1,1 млн подолав у грудні 2010 року.

Цікавий той факт, що пік реєстрацій у бельгійському домені припадає на листопад 2005 року - початок наступного року, коли ця послуга була безплатною.

TUT.BY:
Визначено логотип .BY! Технічний адміністратор домену .BY, компанія Hoster.by, підвела підсумки конкурсу на кращий логотип білоруського домену верхнього рівня. Журі розглянуло понад 700 робіт. І ефективних серед них було стільки, що організатори вирішили збільшити кількість призів.

Гран-прі отримала Наталія Бєляєва. На думку членів журі, її логотип органічно поєднує риси білоруської національної культури та сучасного домену. А глядачі свої симпатії віддали Євгенові Невгеню.

Ймовірно, що незабаром домен .BY очікує яскравий ребрендінг.


0,235528 sec