.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.237.27.159
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

02.07.2012 Дайджест доменних подій

У випуску: доменні бесіди на Волзі; ICANN "відстрілялась"; перший бал нового DNS-сервера; китайські IDN на ходових випробуваннях; 20 років литовському доменові; .RS - патріотизм у дії...

ULCAMP.RU:
На природі - про домени "На сонячній галявині", на мальовничому березі Волги поблизу села Красний Яр Ульяновської області РФвідбувся черговий неформальний зліт російських ІТ-шників Ulcamp 2012. На таких заходах зазвичай панує легка, дружня атмосфера. А "важкі" доповіді перемежовуються піснями та пляжним волейболом.

Теми для обговорення при цьому найрізноманітніші - від реклами та промоушна в Інтернеті до найскладніших питань функціонування Мережі.

Цього року на Ulcamp'і побували три українські учасники. Один із них - адміністратор домену .UA Дмитро Кохманюк - представив ІТ-табору дві доповіді: про досвід впровадження в Україні IPv6 та DNSSEC.

Останнім часом ІТ-спільнота все частіше та ретельніше цікавиться цією тематикою - у багатьох передчуття корінних змін у Мережі. Ознайомитися з деталями "зустрічі на Волзі" та подискутувати можна у фейсбуківській групі Ulcamp'а.

ICANN:
"Цифровий лук" зупинено ICANN прийняла безповоротне рішення відмовитися від процесу "цифрової стрільби" - спеціального алгоритму, що розділив би всі заявки на нові домени верхнього рівня на декілька груп. Такий підхід планувалося використати для ефективного та коректного розгляду документів.

Проте ті, хто все-таки скористався "луком", масово скаржилися на некоректну та неадекватну роботу системи. Саме це і змусило ICANN залишити осторонь надії на її подальше використання.

Та, попри все, корпорація запевняє, що ці проблеми не впливатимуть кардинально на процес розгляду заявок за програмою New gTLD.

Перспектива створення нових цільових доменів першого рівня - була однією з найбільш обговорюваних тем 44-ї конференції ICANN, що днями завершилась у Празі. Власні матеріали компанії "Хостмайстер" про цей форум можна прочитати на офіційному сайті: 1, 2, 3 та 4.

EURid:
Реєстр .EU представив новий DNS-сервер Перший реліз DNS-сервера YADIFA, розробленого EURid (адміністрацією .EU), днями "побачив світ". Прем'єра відбулася на 44-й конференції ICANN у Празі.

Він призначений, перш за все, для використання на серверах, що обслуговують європейський домен. Новий продукт розглядають у ролі більш "легкого", безпечного та швидкісного аналогу класичного DNS-сервера BIND. Він повністю сумісний з останнім за форматом записів.

YADIFA пройшов тестування на серверах з FreeBSD та Linux, а також портований і для інших *nix. Це - відкрите ПЗ: його код розповсюджується на підставі ліцензії BSD-3.

Circleid:
Глобальний тест китайської електронної пошти Китайська академія наук (CAS) та Китайський Інформаційний центр Інтернету (CNNIC) провели перше публічне випробування електронної пошти для багатомовних доменних імен (IDN). Один із учасників тесту - компанія Afilias, що пропонує послуги в доменній сфері.

Під час проведення заходу організовано обмін електронними листами між центром експерименту в Пекіні та адресатами в Гонконзі, Макао, Тайвані, Сінгапурі, Малайзії, Німеччині, Австралії, США та Канаді.

Використання електронної пошти для листуванні респондентів, які працюють на IDN, надалі залишається однією з найбільш серйозних проблем, що виникли в процесі впровадження нелатинських доменів у Мережі. Однак, мабуть, зусилля того вартують. Кун Чен з китайської команди Afilias сказав: "Ця подія допомогла нам продемонструвати багатомовні, кроскультурні можливості, що з'являться в Мережі. Це - захоплюючий час для Інтернету."

Інфоцентр RU-CENTER:
Ювілей литовського домену Двадцятиліття домену Литви - .LT - його адміністратор, Каунаський технологічний університет, відзначив випуском святкового відеоролика.

Сьогодні в домені майже 147 тис. імен, тобто він опереджає своїх найближчих сусідів .LV и .EE. Доречно зазначити, що перші IDN у .LT з'явилися в 2003 році, і зараз їх кількість становить понад 1,6 тис.

Резиденти Литви зареєстрували 89% "рідних" доменів. Литовськими доменами цікавляться також жителі Німеччини (2,2%), США (1,4%), Великобританії (1,2%), Росії (0,1%).

Найбільш популярна довжина доменного імені в .LT - 7-8 символів (10,8% від загальної кількості).

RNIDS:
Серби - патріоти свого домену Напередодні п'ятиріччя сербського географічного домену верхнього рівня .RS (він запрацював 25 вересня 2007 року) його адміністрація RNIDS опублікувала розгорнутий звіт. З нього випливає, що реєстрації в домені ростуть ритмічно - відповідно до збільшення кількості користувачів Мережі в країні.

Цікавий той факт, що .RS - найпопулярніший домен серед сербів у порівнянні з доменами загального призначення. Це відноситься як до фізичних, так і юридичних осіб. Ще наприкінці 2011 року майже 68% всіх сербських компаній мали офіційні сайти саме в цьому домені.

Сьогодні в .RS 73 тис. доменних імен, а з травня минулого року він має кириличного "брата" .СРБ (майже 4 тис. реєстрацій).

RNIDS з легкою заздрістю поглядає на свого сусіда та ровесника .ME (Чорногорія). Останній сьогодні налічує майже 600 тис. імен - а все тому, що його графічний образ відповідає англійському займенникові me. Багато експертів відзначають той факт, що останнім часом попит на "особисті" домени стрімко зростає, і чорногорський реєстр вправно цим користується.

До речі, незабаром на офіційному сайті "Хостмайстера" можна буде ознайомитися з черговим випуском "Доменної статистики .UA".


0,347515 sec