.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.237.27.159
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

27.06.2012 Дайджест доменних подій

У випуску: ICANN - нова віха, невдала "стрільба" та нові офіси; Китай "поділить" Інтернет; код для мережевої цензури; найпопулярніший - домен для прикладних програм; нові домени Монголії та Швейцарії...

ICANN:
Не стріляй! Корпорації ICANN довелося призупинити так звану "цифрову стрільбу" (digital archery) - імовірнісну систему, яку планувалося використовувати для розподілу всіх заявок на New gTLD на групи по 500 документів, що сприяло би їх більш ефективному розгляду.

Претенденти, які вже намагалися "постріляти", поскаржилися на неадекватну роботу програми і часті затримки. Таким чином, станом на 23 червня 2012 року лише 20% заявників змогли скористатися системою. А, як відомо, початковим терміном закінчення "стрільби" було визначено 28 червня. Саме тому процес призупинено. Однак в ICANN стверджують, що ця ситуація не впливатиме на розгляд запитів.

ICANN:
Род Бекстром передає повноваження На цей момент у Празі проходить 44-й форум ICANN. Під час попередньої прес-конференції 22 червня 2012 року інтернет-спільноті представлено Фаді Шехаде, який заступить на посту президента та головного виконавчого директора ICANN Рода Бекстрома. Контракт останнього закінчується 1 липня. Шехаде очолює "хмарову" компанію Vocado. На його рахунку також три успішних стартапа та різні керівні посади в американському відділенні IBM. Однак досвіду роботи у доменній галузі у Шехади немає.

Саме на "епоху Шехаде" припадає розгляд 1930 заявок на New gTLD та розгрібання пов'язаних з цим завалів (зазначимо, що днями корпорацію з невідомих причин залишив директор з питань нових TLD Майкл Салазар), а також переукладання контракту ICANN з урядом США.

Род Бекстром до ICANN керував Центром інформаційної безпеки США, а корпорацію очолив у 2009 році. Його запам'ятають, перш за все, як людину, котра ініціювала глобальне впровадження стандарту безпеки DNSSEC та запуск програми New gTLD.

Правда, цей проект продовжують критикувати спеціалісти різних рівнів, у тому числі - одна із засновників та президентів ICANN Естер Дайсон. Вона, зокрема, вказує на небезпеку "захоплення" великими компаніями важливих загальновживаних слів в якості доменних імен. Проте це вже буде проблемою Фаді Шехаде.

ICANN:
Ближче до Європи, глибше в США ICANN 18 червня 2012 року відкрила два нових офіси - в Лос-Анджелесі та в Брюсселі. Близько сотні співробітників, тимчасових працівників та партнерів взяли участь у чотирьохсторонній віртуальній конференції (удачі своїм колегам побажали спеціалісти з двох раніше відкритих офісів - у Силіконовій долині та Вашингтоні). Стрічку у Брюсселі особисто перерізав президент та головний виконавчий директор організації Род Бекстром, символічно завершуючи цією церемонією свою каденцію у ролі глави ICANN.

Усі чотири офіси, що відкриті протягом останніх двох років, архітектурно виражають основні принципи роботи ICANN: високі повноваження, багатогранність та прозорість: вони немовби складаються із суцільних вікон і дозволяють максимально використовувати природне освітлення.

Особливу увагу спостерігачів привернув офіс у Брюсселі - це перший європейський підрозділ ICANN, і багато хто вважає, що рішення про його відкриття, насамперед, зумовлено результатами весняного опитування користувачів Інтернету. Відомо, що велика кількість респондентів вказала на те, що ICANN необхідно "стати ближче до регіонів". Цікаво, чи будуть створені аналогічні офіси в інших куточках світу.

INFOWATCH:
Чи бажаєте кордонів в Інтернеті? Офіційний блог компанії Infowatch, що займається питаннями кібербезпеки, повідомляє за посиланням на IETF, що в цю організацію надійшла чернетка нового стандарту на "розширення DNS для автономного Інтернету" (DNS Extension for Autonomous Internet - AIP).

Китайські компанії China Mobile та China Telecom пропонують розширити існуючу систему доменних імен таким чином, щоб для кожного автономного сегменту Мережі створити незалежний кореневий DNS-сервер та механізм прив'язки хостів до IP-адрес. Вони зазначають, що це покращить масштабування та надійність Інтернету, а також допоможе зацікавленим країнам зробити свої "частини" Мережі більш підконтрольними.

Зараз, на думку китайських спеціалістів, цензура - справа недешева та заморочлива. Вони вважають, що проект матиме своїх прихильників і в Європі, де уряди багатьох країн зацікавлені у блокуванні сайтів через проблеми з авторськими правами, дитячим порно і т.д.

Експерти в галузі інфозахисту вважають, що ймовірність передачі цієї пропозиції на розробку в IETF дуже мала. Однак не слід нехтувати припущенням про те, що документ про сегментацію Мережі можуть використовувати як інструмент тиску. Нагадаємо, що минулого року Китай, Росія та Індія внесли пропозицію про передачу управління Мережею з інженерних рук до чиновників - у розпорядження ООН та МСЕ.

Guardian:
У Мережі буде спекотно? Оригінальну відповідь тенденції все більш широкого втручання держав у роботу Інтернету вигадав Тім Брей - співробітник Google і один із авторів специфікації XML. Він запропонував видавати повідомлення про статус - 451 Unavailable for Legal Reasons при спробі отримання доступу до мережевих ресурсів, що заблоковані на вимогу держави.

451 - цифра не випадкова: це - частина заголовку відомого фантастичного роману Рея Бредбері "451 градус за Фаренгейтом". У ньому описано один із можливих підходів влади до обмеження свободи інформації.

Тім Брей вже передав чернетку свого документу в IETF. Не виключена можливість того, що документ опиниться на столі поряд з китайськими пропозиціями про "розподіл" Інтернету.

Клерк.Ру:
Доменні .APP'етити Інформагентство "Клерк.Ру" коментує статистику ICANN щодо популярності доменних імен, заявки на які надійшли у процесі реалізації програми New gTLD. Найпопулярнішим став домен .app, на який подано ні багато ні мало - 13 заявок.

Друге місце після імені для прикладних програм посідає мистецтво - на .art надійшло 10 запитів. Далі йдуть .home та .inc (по 11); blog, .llc і .book (по 9); .design, .movie та .music (8); .ltd, .news, .now і .store (7); .baby, .corp, .cpa, .gmbh, .law, .love, .mail, .now, .online, .tech, .vip та .web (6).

Аналітикам в галузі неймінгу та реклами є чим зайнятися, вивчаючи питання про те, за які імена компанії готові викласти чималі суми.

Інфоцентр RU-CENTER:
Монголія отримає кириличний домен, а Швейцарія - "довгий" Відповідне рішення вже прийнято ICANN: незабаром домен .МОН буде делеговано, а трохи пізніше стане доступною для користувачів і реєстрація в ньому. Це - вже 21-й ухвалений нелатинський географічний домен верхнього рівня. Всього в корпорацію подано три десятки запитів на такі IDN. Попередніми кириличними ccTLD стали російський .РФ, сербський .СРБ та казахстанський .КАЗ.

А Швейцарія весною 2013 року очікує запуску домену .SWISS поряд з вже існуючим .CH. Останній не задовольняє заявників перш за все тим, що це доменне ім'я легко сплутати з китайським .CN.


0,354565 sec