.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.237.27.159
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

19.06.2012 Дайджест доменних подій

У випуску: сплески трафіку від Євро-2012; український апостроф "заприязнився" з Linux; UA-IX: все буде згідно з планом; ENOG-4 кличе; список New gTLD вже "в ефірі"; ICANN: нові пригоди приватних даних...

RIPE:
Фанати Євро-2012 дали трафік! Футбольні вболівальники задають перцю не тільки на стадіонах, у фан-зонах, але й в Мережі. Лабораторія європейської організації RIPE відслідковує зміни трафіку на Internet Exchanges (IX - точках обміну трафіком), що пов'язані з чемпіонатом Євро-2012 (див. графіки за посиланням вище). Потоки даних формують не тільки інтернет-трансляції матчів, але й обговорення на форумах, у соціальних мережах та інших засобах інтернет-спілкування. Свій внесок додають статті та коментарі на сайтах спортивних видань, а також на порталах новин.

Відмічено характерні сплески трафіку після перших періодів матчів. Усі бажаючі можуть порівнювати ці результати з картиною, що спостерігалася під час ігор світового Кубку FIFA в 2010 році.

Коментуючи доволі цікаву інформацію RIPE, керівник департаменту розробки та експлуатації компанії "Хостмайстер" Світлана Ткаченко зазначила, що у зв'язку з цим чемпіонатом у com.ua зараз налічується 108 доменів, що містять "euro2012" чи "euro-2012", та ще 24 таких домени - в kiev.ua.

Linux.Org.UA:
Українські програмісти "прописали" апостроф у розкладці Linux За інформацією на форумі спільноти вітчизняних лінуксоїдів, основним поштовхом для колег стало впровадження українського апострофу як рівноправної букви при реєстрації кирилізованих доменних імен(1 червня 2012 року).

Багатьох, ймовірно, цікавлять деталі обговорення на форумі, а відповідний патч для клавіатурної розкладки вже доступний для завантаження.

ІнАУ:
UA-IX: життя після Судаку У цьому кримському місті традиційно відбулася 13-я конференція ІнАУ (Інтернет Асоціації України) та її дочірнього підприємства (ДП) "УкрМОТ" (Українська мережа обміну трафіком або UA-IX). Тема конференції - "Інтернет в Україні: шляхи подальшого розвитку".

Однак ядром цього форуму стала дискусія про вдосконалення роботи UA-IX. Проблеми цієї структури та потенційні шляхи їх вирішення неодноразово обговорювалися на з'їздах Асоціації та її правління з початку 2012 року.

11 червня 2012 року новим директором з питань розвитку UA-IX обрано відомого інтернет-менеджера Вадима Гарбуза. Він презентував на форумі своє бачення перспектив, а також плани запуску нових послуг на основі "УкрМОТ". У його доповіді, зокрема, зазначено, що вже з вересня 2012 року учасникам точки обміну трафіком буде запропоновано нове швидкісне обладнання для підключення - 40 GE (сьогодні - тільки 10 GE). На початку 2013 року планується введення в експлуатацію езернет-підключення класу 100 GE. На його думку, все це дозволить UA-IX до 2014 року ввійти в трійку лідерів Європи за обсягом трафіку (зараз компанія знаходиться у п'ятірці).

Голова правління ІнАУ Сергій Бойко охарактеризував ці плани цілком реальними та висловив упевненість в тому, що організація зможе знайти для цього інвестиції у розмірі 3 млн грн.

Презентації, резолюції та постанови конференції знаходяться на її офіційній сторінці.

RIPE NCC:
Колег чекають на ENOG-4 RIPE NCC нагадує інтернет-спеціалістам регіону про те, що вже час внести в свої календарі перспективу поїздки до Москви, де 23-24 жовтня 2012 року відбудеться чергова, четверта конференція ENOG.

"Ми знову прагнемо залучити до участі якомога більше операторів зі всього регіону, щоб поділитися досвідом та обговорити питання й пропозиції, важливі як для місцевої так і всесвітньої інтернет-спільноти", - сказано у листі-запрошенні, що розісланий директором зі зовнішніх зв'язків RIPE NCC Полом Рендеком - представником оргкомітету ENOG.

На його думку, дуже успішно пройшла конференція ENOG 3 у травні цього року в Одесі. Більше 250 мережевих інженерів та менеджерів з різних точок Європи й світу взяли участь у цьому заході. З української сторони цей форум приймала компанія "Хостмайстер" за підтримки провідного кола партнерів та спонсорів. Тепер мережевих інженерів очікує осіння Москва.

ICANN:
New gTLD: перші підсумки ICANN оприлюднила остаточний список заявок на нові домени верхнього рівня. Організація також представила статистику щодо доменів-претендентів. Згідно з даними, всього подано 1903 заявки на 1409 доменів.

Лідер доменної активності - США: 911 запит (понад 47%); наступні місця посідають Європа (675 заявок або 35%) та Азіатсько-Тихоокеанський регіон (303 заявки або 15,7%). Замикають список Латинська Америка та країни Карибського басейну, а також Африка. Всього в New gTLD взяли участь компанії та організації із 60 країн.

На 230 нових доменів верхнього рівня подано по 3-4 заявки. Загалом таких "конкурентних" запитів - 751 (39% від загальної кількості).

На інтернаціоналізовані домени (IDN) подано 116 (6%) заявок. Вісім із них - на кириличні домени: російські .москва, .дети, .рус; .католик (запит від юридичної особи з Ватикану), .ком, .онлайн та .сайт хочуть швейцарські фірми; .орг затребували зі США.

Доволі цікаві заявки надійшли з України: компанія Key GTLD Holding Inc "замовила" домени .BROADWAY, .BWAY, .THEATER та .THEATRE.

Чемпіоном за розмахом своїх доменних побажань стали компанія Neustar (подала 358 заявок), Afilias (305) та VeriSign (220).

Очікується відкрите обговорення опублікованих заявок, на яке відведено 60 днів. Розгляд можливих претензій та процес прийняття рішення триватимуть до листопада 2012 року. Згідно з прогнозами, "схвалені" домени зможуть запрацювати у грудні 2012 - січні 2013 року.

CCTLD.RU:
В ICANN - черговий витік інформації У відкритий список заявок на New gTLD потрапили персональні дані декількох сотень заявників. На даний момент документ переробляють - видаляють відомості, яким не місце у відкритому доступі. Однак деякі його фігуранти вже почали отримувати рекламні повідомлення (спам).

Подібний витік даних, як відомо, вже стався раніше через помилку в системі реєстрації запитів (TAS), і на її усунення витрачено чимало часу.

Тим часом, кількість незадоволених зростає. Ряд експертів вважають, що ICANN пригадають всі огріхи восени - коли розглядатиметься питання про те, хто ж управлятиме Інтернетом у майбутньому - надалі ICANN чи ООН у парі з МСЕ (Міжнародний союз електрозв'язку або ITU).


0,358497 sec