.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.237.27.159
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

31.05.2012 Дайджест доменних подій

У випуску: ENOG-3 закінчився, до зустрічі ENOG-4; DNSSEC прийшов у Чернівці; IPv6: не запізніться - незабаром старт; AFNIC про майбутнє Мережі; New gTLD на стадії розгляду; як записатися в .PIRATE; хто кому WHOIS; мережевий сканер з підтримкою IPv6...

"Хостмайстер":
Форум ENOG-3 завершено, у планах - ENOG-4 23 травня 2012 року в Одесі завершилася регіональна зустріч Євразійської групи мережевих операторів - ENOG-3. Майже три сотні інтернет-спеціалістів із 11 країн обмінялися досвідом та знаннями з питань, що актуальні для мережевого сегмента Східної Європи. У центрі уваги конференції - питання кіберзахисту. Учасники заходу, зокрема, обговорювали впровадження таких технологій як IPv6 та DNSSEC, питання пірінгу та інтерконнекту операторів. Презентації доступні на офіційному сайті конференції. Організатори ENOG-3 - міжнародна організація RIPE NCC та компанія "Хостмайстер". Партнерами заходу виступили Інтернет Асоціація України (ІнАУ) та Асоціація учасників ринку бездротових мереж передачі даних (Wireless Ukraine). Золотий спонсор - ISOC, срібний - Datagroup, бронзовий - NetAssist. Технічні спонсори - D-Link та AstraTelCom; спонсор кофе-паузи - Msk-IX. ENOG-3 - це новий ступінь розвитку Інтернету в євроазіатському регіоні в цілому - і в Україні зокрема. Дві попередні конференції відбулися у Москві. Місце проведення ENOG-4 - знову Москва."Юнітрейд Про":
Стандарт DNSSEC прийшов у Чернівці Адміністратор регіональних доменів Чернівців cv.ua та chernovtsy.ua - компанія "Юнітрейд Про" - ввела в експлуатацію стандарт DNSSEC у цих географічних доменах другого рівня. Відбитки їх публічних ключів передані "верхам" - в .UA. З урахуванням того, що запис про DNSSEC-ключ для домену .UA 27 березня 2012 року включено в кореневу зону ICANN,- отже, тепер і в Чернівцях будуть ланцюжки довіри від регіону до "коренів". Раніше такі ланцюжки створені для доменів rovno.ua, netassist.ua та nic.ua, а також - для службових: ua.ua, xn--mqa.ua.World IPv6 Launch:
6 червня 2012 року - всесвітній старт IPv6 Провідні ІТ-компанії світу оголосили про синхронне включення підтримки протоколу IPv6 у своїй апаратурі та ресурсах 6 червня 2012 року. Нагадаємо, що об'єм адресного простору IPv6 становить 2 в 128 степені. Для кращого розуміння - можна уявити собі, що власну унікальну адресу матиме кожна піщинка. Протокол IPv6 також забезпечує використання автоконфігурування IP-адрес, спрощення маршрутизації та заголовку IP-пакету, нові можливості криптозахисту та засоби підвищення рівня надійності передачі даних. Однак, на думку спеціалістів, питання безпеки відносно цього протоколу ще неповністю опрацьовані, а перші атаки з його використанням минулого року - достатньо значущі. Та попри все, 6 червня 2012 року ІТ-лідери включають підтримку IPv6 у режимі "відтепер і назавжди". Слід зазначити, що під час першого World IPv6 Day (8 червня 2011 року), організованого з ініціативи ISOC, у Мережі не відбулося жодних катастрофічних явищ з тих, що очікувалися. Тепер у широкоформатному запуску протоколу братимуть участь не тільки піонери минулорічної акції (Google, Yahoo!, Facebook, Akamai, KDDI, D-Link, AT&T, Free Telecom, Cisco, Microsoft etc), але й багато інших інтернет-компаній. Записатися для участі у всесвітньому старті нового протоколу можна за посиланням вище, а ознайомитися зі свіжим звітом про використання IPv6 у різних країнах - на сайті Akamai Technologies.AFNIC:
AFNIC вивчає майбутнє Мережі Реєстр групи французьких географічних доменів верхнього рівня AFNIC оприлюднив черговий звіт про перспективи розвитку інтернет-технологій. У ньому відображені як і тенденції, на які вказує більшість респондентів, так і ті, що по-різному оцінені учасниками опитування. Результати доступні французькою та англійською мовами.ICANN:
ICANN "закрила вікно" Організація ICANN, яка з третьої спроби перезапустила програму для подання заявок на нові домени верхнього рівня (New gTLD), 30 травня 2012 року завершила роботу TAS. За інформацією на офіційному сайті ICANN, 13 червня - дата публікації списку заявок. Також стало відомо, що російська компанія "Яндекс" не тільки прийняла рішення про створення власного домену .yandex, але й реалізувала його. ICANN вже розглядає подану заявку. Якщо рішення буде позитивним, то вже наступного року матимемо новий домен.OpenNIC:
Зареєструватися як .PIRATE Організація OpenNIC, що експлуатує альтернативну мережу DNS-серверів, розпочала прийом заявок на реєстрацію імен у домені .PIRATE. Домен створено з ініціативи Тревіса МакКрі, одного із лідерів Канадської піратської партії (однак її представники наголошують на тому, що проект .PIRATE не афілійований з партією). Та попри все, цей домен розцінюють як "область без цензури" та надмірного тиску копірайта. OpenNIC, створена у 2000 році, реєструє імена в декількох "класичних" доменах, а також підтримує групу альтернативних: .BBS, .GOPHER, .DYN, .FREE, .FUR, .GEEK, .INDY, .ING, .MICRO, .NEO, .NULL, .OSS, .PARODY. Тепер до них приєднався і .PIRATE.WPRT:
WHOIS Policy Review Team готує WHOIS-модернізацію Група WHOIS Policy Review Team детально вивчила й проаналізувала сучасний стан системи WHOIS та внесла на розгляд рекомендації щодо її модернізації. WHOIS вперше використано в 1982 році. Відтоді Інтернет значно виріс, що, звичайно, призвело до накопичення проблем. За різними оцінками, реальності відповідає лише 22% інформації WHOIS. Решта - це невірні та вигадані імена і контактні дані. Крім того, існує маса сервісів, що займаються анонімною реєстрацією. Спеціалісти вважають, що після появи майже 2 тисяч New gTLD робота WHOIS стане практично неможливою. WHOIS Policy Review Team пропонує створити для модернізації системи WHOIS спеціальний комітет; розробити єдині правила WHOIS та представити їх на розсуд інтернет-спільноти; відрегулювати питання, що пов'язані з достовірністю даних та використанням анонімних проксі; створити єдиний інтерфейс доступу до WHIOS для всієї Мережі.NIXP:
Мережевий сканер Nmap 6 вміє підтримувати IPv6 У новій, шостій версії популярного вільного ПЗ для сканування мереж Nmap ще одне нововведення - робота за протоколом IPv6. В цілому ж розробники внесли майже 4 тисячі змін та реалізували ряд корисних функцій, зокрема, для сканування веб-ресурсів та аналізу відповідних програм. Ознайомитися з повним переліком нововведень та завантажити сканер можна на офіційному сайті Nmap.


0,360928 sec