.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.237.27.159
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

21.05.2012 Дайджест доменних подій

У випуску: новий вузол L-root - в Одесі; Україна приймає ENOG-3; Індія vs ICANN; .CA - 25 років; Оман оновлює домен; .ES - півторамільйонний; .РФ матиме кириличну пошту та домени для lj-юзерів; російські школярі зіграють в Мережу...

ICANN:
В Одесі - нове "дзеркало" L-root Введено в експлуатацію нову копію одного із тринадцяти кореневих серверів ICANN - L-root. Це - ще один крок на шляху підвищення рівня загальної стабільності DNS та її стійкості проти таких небезпек як DDoS-атаки. Запуск "дзеркала" - це результат спільної роботи ICANN і компанії "Хостмайстер"- реєстру домену .UA. Остання також надала обладнання, необхідне для створення нового вузла. Кореневі сервери DNS виступають серцевиною інфраструктури Інтернету. Введення в експлуатацію чергової копії L-root - це ще один внесок, що підвищує рівень безпеки та стабільності роботи глобальної Мережі. До цього часу в Україні було чотири "дзеркала" кореневих серверів. Два з них, у Києві та Харкові, - також плоди співпраці ICANN з компанією "Хостмайстер".ENOG:
Вперше в Україні - 3-й форум Євразійської групи мережевих операторів 22 травня 2012 року в Одесі відкрилась міжнародна конференція ENOG - Євразійської групи мережевих операторів. ЇЇ мета - надати спеціалістам даного регіону можливість обміну досвідом та обговорити питання й пропозиції, важливі як для місцевої так і всесвітньої інтернет-спільноти. Організатори конференції - RIPE NCC та компанія "Хостмайстер", адміністратор домену .UA. Золотий спонсор - ISOC, срібний - український оператор "Датагруп", бронзовий - компанія NetAssist, технічні спонсори - D-Link та AstraTelCom. Партнерами заходу виступили Інтернет Асоціація України (ІнАУ) та Асоціація учасників ринку бездротових мереж передачі даних (Wireless Ukraine). У програмі форуму - стратегія розвитку точок обміну трафіком та регіональна інфраструктура Інтернету. У центрі уваги також питання інформаційної безпеки. Зокрема, заплановано дискусію за участі спеціалістів ISOC, а також з ранку 22 травня був проведений практикум з питань захисту доменної системи, який вели засновник і голова Internet Software Consortium Пол Віксі та адміністратор домену .UA Дмитро Кохманюк. "Сьогодні одна із найбільш нагальних проблем - безпека. Як операторська, так і безпека користувачів: запобігання захопленню IP-адрес, усунення вразливості в IPv6-обладнанні, захист DNS", - підкреслює Дмитро. Конференція відкритого характеру триватиме два дні. Близько 300 спеціалістів з України, Росії, Чехії, Німеччини, Великобританії, Швеції та США зареєструвалися для участі у заході. Дві попередні зустрічі відбулися у Москві.ICANN:
Прийом заявок на нові домени поновлюється 22 травня 2012 року "Минулого тижня ICANN повідомила, що орієнтується на 22 травня 2012 року як на дату поновлення роботи системи прийому заявок на New gTLD (TAS). Зокрема, ми плануємо це зробити о 19:00 (за загальносвітовим часом) 22 травня", - заявив Акрам Аталла, виконавчий директор ICANN. Система працюватиме протягом 8 повних днів, щоб усі заявники мали можливість завершити процедуру подання заявок. Процес фінішує 30 травня в 23:59 за GMT/UTC. Нагадаємо, що TAS було відключено із-за серйозної внутрішньої помилки, а терміни її перезапуску декілька разів переносилися.Інфоцентр RU-CENTER:
Індія проти ICANN Індія закликає ООН взяти на себе обов'язки ICANN з управління Інтернетом. Країна відмовляється від існуючої моделі багатостороннього прийняття рішень на користь єдиного міжурядового органу. Запропоновано створення Комітету під управлінням ООН з розробки політики розвитку Інтернету. Комітет також контролюватиме діяльність усіх інтернет-організацій, підписання значущих для Мережі договорів та прийняттям рішень з важливих спорів. Відомо, що Індію в даному питанні давно підтримують Росія та Китай. Однак багато спеціалістів та організацій висловлюють занепокоєння, що такі зміни можуть призвести до недотримання принципу рівності при прийнятті рішень з найважливіших питань Інтернету і фактичного "одержавлення" глобальної Мережі.CIRA:
Домену Канади виповнилося 25 років Канадський домен верхнього рівня .CA святкує 25-ліття. Домен делеговано 14 травня 1987 року Джоном Постелом (IANA) Джону Демко з Університету Британської Колумбії у Канаді. Демко разом з групою ентузіастів адміністрували домен до 2000 року. Після цього управління перейшло до CIRA. Перше канадське ім'я зареєстровано для Університету Острова Принца Едуарда в 1988 році. Очікується, що незабаром .CA перетне рубіж у 2 млн зареєстрованих імен.OMANTEL.OM:
Султанат Оман удосконалює доменний сектор Телекомунікаційний регулюючий орган (TRA) Султанату Оман здійснив перезапуск свого географічного домену верхнього рівня за підтримки обраного ним же реєстру ARI Registry Services. Ця співпраця розпочалася у березні 2011 року з метою розгортання нового ПЗ для підтримки доменних імен та додаткових послуг, а також лібералізації умов реєстрації в .OM. Надалі планується запуск IDN Оману, записаного символами арабської писемності: .oman. На думку партнерів, це - черговий крок на шляху розширення доступу населення Оману до Інтернету, а також посилення значення доменів Оману в ролі національного надбання.ESNIC:
По всій Іспанії - 1,5 млн доменів Іспанський географічний домен верхнього рівня .ES перетнув рубіж у 1,5 млн зареєстрованих імен. Домен делеговано у 1988 році, а перший мільйон .ES "здобув" у 2008 році. Найвищі темпи росту домен показав у 2012 році - кількість реєстрацій за минулі місяці збільшилася на 17%. Щодня у домені реєструють понад тисячу нових імен. На сьогоднішній день домени .ES становлять близько 50% іспанського ринку доменних імен.Izvestia.RU:
Запиши мій адрес кирилицею... "Известия", посилаючись на інформацію Координаційного центру національного домену РФ, повідомляє, що в червні 2013 року у російському домені .РФ запрацює кирилична електронна пошта. З цією метою міжнародна спільнота спеціалістів розробила та впровадила спеціальний протокол обміну даних, що необхідний для конвертації кириличної адреси у латинську та навпаки. Сьогодні спеціалісти КЦ проводять переговори з представниками найбільших поштових сервісів.LiveJournal.com:
Кирилиця для ЖЖ Користувачі хостингу онлайн-щоденників LiveJournal матимуть можливість отримати кириличні доменні імена для своїх жж. Адреса такого щоденника виглядатиме на зразок імені блогу.жж.рф. Коштуватиме це нововведення тисячу жетонів ЖЖ ($10). Оплата одноразова. Новий домен завжди буде прив'язаний до щоденника. При зверненні за кириличною адресою користувач перенаправлятиметься на основну (латинську) адресу журналу. Поки що ця можливість доступна лише бета-тестерам, а згодом стане публічною.ccTLD.RU:
Діти гратимуть в Інтернет Координаційний центр доменів РФ та "Ростелеком" представили інтернет-гру для школярів "Пізнай Інтернет - управляй ним". Це - соціальний проект, мета якого - підвищення рівня інтернет-грамотності підростаючого покоління. Проект покликаний у доступній та цікавій ігровій формі розповісти дітям і підліткам про можливості всесвітньої павутини та надати базові знання про систему й принципи функціонування Мережі. Онлайн-чемпіонат відбудеться серед індивідуальних учасників та шкіл Росії у період з 1 жовтня по 1 листопада 2012 року. Ознайомитися з правилами та модулями гри, а також "потренуватися" можна вже сьогодні.


0,361913 sec