.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.237.27.159
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

16.05.2012 Дайджест доменних подій

У випуску: українська "хмара" для .AZ та .GE; в .COM.UA - 250 тис. імен; Норвегія - чемпіон з IPv6; Німеччина та Росія міцніше "зав'язалися"; першому кириличному доменові TLD - два роки; RIGF-2012: у центрі уваги - безпека; DNSSEC в .AT і не тільки; абсолютна .SECURE; Windows під захистом Open DNS...

"Хостмайстер:
Азербайджан та Грузія - в українській "хмарі" Компанія "Хостмайстер" розмістила на своїх DNS-серверах інформацію про домени .AZ(Азербайджан) та .GE (Грузія). Це підвищило рівень відмовостійкості доменних систем Азербайджану та Грузії, а також стабільності їх функціонування, в тому числі в умовах підвищеного навантаження. А для українських користувачів Інтернету прискорено завантаження сайтів, розміщених на цих доменах. DNS-сервери компанії "Хостмайстер" знаходяться як в Україні, так і за її межами, що надає користувачам всього світу можливість швидкого доступу до українських сайтів. Усі сервери працюють за технологією Anycast, утворюючи так звану "хмару", в якій використовується однакова IP-адреса. Користувач, набираючи адресу інтернет-сторінки, отримує інформацію від найближчого сервера, причому за найкоротшим маршрутом. Географічний домен першого рівня .AZ делеговано в 1993 році. "Хостмайстер" співпрацює з адміністратором домену .AZ, компанією IntraNS, з 2008 року. Українська компанія розміщує інформацію про домен Азербайджану на одному із своїх серверів. На сьогоднішній день інформація знаходиться в "хмарі", що підвищує рівень стабільності роботи домену. ccTLD .GE делеговано в 1992 році. Адміністратор домену - компанія Caucasus Online."Хостмайстер":
У домені .com.ua - понад 250 тис. доменних імен Найбільш популярний публічний домен України .com.ua подолав черговий рубіж: кількість імен перевищує 250 тис. Ювілейне ім'я - домен sam-bud7.com.ua, а реєстратор 250-тисячного домену - компанія "ДНС-Україна". Домен .com.ua використовується переважно українськими підприємствами. Щомісячно кількість імен у ньому зростає приблизно на 2 тисячі. 3,5% доменів в .com.ua - IDN (кирилізовані). Всього в .UA - 651 тис. доменних імен, а частка .com.ua становить 38,4% від їх загальної кількості.NORGE.RU:
Норвегія - чемпіон з IPv6 За даними RIPE, Норвегія - лідер серед європейських країн з глибини проникнення протоколу IPv6. Просування IPv6 в цій країні випереджає навіть азіатські темпи (причому в Азії простір IPv4-адрес вже вичерпано повністю, і без впровадження IPv6 не можливо обійтися). Більш того, Норвегія - ще й світовий чемпіон за кількістю мереж, в які включено протокол IPv6. У країні їх частка становить 49,3% від загальної кількості. Наступні місця після Норвегії посідають Нідерланди (43.8% IPv6-готових мереж), Малайзія (37.1%), Японія (32.5%), Швеція (31.9%), Німеччина (30.9%); ряд європейських та південноазіатських країн використовують новий протокол в межах від 20 до 30 відсотків.ccTLD.RU:
Німеччина та Росія міцніше "зав'язалися" Реєстр німецького географічного домену верхнього рівня DENIC (.DE) та "Технічний Центр Інтернету" (оператор доменів .RU, .SU й .РФ) - завершили спільний проект. У рамках проекту в Німеччині введено в експлуатацію DNS-сервер, що обслуговує домени .RU, .РФ та .SU. У Москві, у свою чергу, відкрито аналогічний сервер, що підтримує німецькі домени. Обидва сервери доступні по протоколам IPv4 й IPv6 та підключені до найбільших точок обміну трафіком у своїх країнах. Тепер звернення до .DE та російських доменів від користувачів обох країн будуть оброблятися швидше. Крім того "ТЦ Інтернету" на базі франкфуртського вузла організовує додаткове сховище критично важливих даних реєстрів. Проект також підвищує стабільність Інтернету в цілому.Info.Nic.RU:
Першому кириличному TLD - два роки Виповнилося два роки домену .РФ. Це - перший кириличний домен верхнього рівня серед IDN (інтернаціоналізованих доменів). На сьогоднішній день кількість зареєстрованих імен в .РФ становить приблизно 800 тис. За підрахунками RU-CENTER, коефіцієнт продовження в .РФ - 60%. Найбільше доменів (97%) реєструють резиденти Росії. 67% серед реєстрантів - фізичні особи. В домені .РФ працюють 23 акредитовані компанії-реєстратори. "До кінця 2012 року ми очікуємо збільшення кількості доменних імен в .РФ до мільйона", - так оцінює перспективи директор Координаційного центру російського домену Андрій Колесніков. Колектив компанії "Хостмайстер" вітає колег з ювілеєм .РФ і бажає їм успішної роботи та подальшого процвітання.ccTLD.RU:
RIGF-2012: в центрі уваги - безпека В рамках RIGF-2012 в Москві відбувся Форум з питань інформаційної безпеки. Захід організовано російським КЦ Інтернету за підтримки Міністерства зв'язку і масової комунікації РФ. Основна тематика Форуму - проблеми, пов'язані з тотальним зростанням рівня кіберзлочинності, першочергові завдання держави, ІТ-компаній та громадськості з питань захисту користувачів та даних. Директор КЦ Андрій Колесніков нагородив в. о. міністра зв'язку і масової комунікації РФ Ігоря Щеголєва, який відкривав Форум, орденом "За заслуги перед Інтернетом". Під час пленарного засідання перед учасниками заходу виступили провідні спеціалісти Інтерполу та російських правоохоронних органів, міжурядових та громадських організацій, держчиновники. У секції "Інструменти та способи реагування й попередження D-DOS атак: світовий досвід" своє бачення ситуації представили Наталія Касперська, генеральний директор "ІнфоВотч", Джефф Мосс, віце-президент ICANN з питань безпеки, та Андреа Рігоні, директор Глобального центру кібербезпеки (GCSEC). Фінальним акордом Форуму стала лекція Джеффа Мосса "Технологічні аспекти кібербезпеки" з підзаголовком "Чому я нікому не довіряю?" ЇЇ відеозапис вже широко обговорюють у професіональних колах.NIC.AT:
Як справи, DNSSEC? З нагоди дволіття впровадження стандарту безпеки DNSSEC на всіх тринадцяти кореневих серверах світової системи доменних імен компанія Nic.At - адміністратор австрійського ccTLD - опублікувала статистику поширення цього протоколу. Так, сьогодні тільки в третині із 313 доменів верхнього рівня використовується DNSSEC; 61 із них - географічні, 11 - загального призначення (gTLD) та 13 - IDN. Найбільше доменів, підписаних DNSSEC, - у Чехії (.CZ) - 330 тис. Наступні місця посідають Німеччина (.DE) та Швеція (.SE) - 167 тис. та 148 тис. відповідно. Цього року DNSSEC розгорнуто і в Австрії. Однак тільки 9% реєстраторів підтримують та активно використовують цей стандарт. І лише 15% учасників ринку повідомили про отримання запитів від своїх клієнтів на підписання доменів DNSSEC. При цьому, під час опитування більша половини австрійських реєстраторів заявили, що вони впевнені у перемозі DNSSEC як стандарту безпеки.Artemis.net:
У домені буде абсолютна .SECURE Британська компанія NCC Group (інтегратор захищених систем) створила дочірню компанію Artemis Internet Inc. Останній виділено бюджет у $9,6 млн на просування та обслуговування нового домену - .SECURE. У домені діятимуть достатньо жорсткі заходи безпеки. Зокрема, планується введення шифрування для всіх сервісів, заборона анонімної реєстрації доменних імен. Окрім цього всі надані документи перевірятимуться вручну. Провірений заявник отримуватиме спочатку обладнання для двофакторної авторизації, а за його допомоги реєструватиме домен. Всі сайти в .SECURE регулярно скануватимуться на предмет шкідливого коду. Дію доменів тих компаній, чиї сайти заражені, буде призупинено, а в крайніх випадках повністю анульовано. Ймовірно, .SECURE вже внесено у список тих доменів верхнього рівня, на які подані заявки за програмою New gTLD.OpenDNS:
Open DNS захистить і Windows Компанія OpenDNS, що спеціалізується на рішеннях для підтримки й захисту системи доменних імен, випустила нову версію програмного забезпечення DNSCrypt. Ця програма використовується для шифрування звернень до DNS, що дозволяє блокувати будь-які небажані сторонні дії щодо відстеження та перехоплення інтернет-запитів користувачів. Нова версія DNSCrypt призначена для ОС Windows (раніше компанія запропонувала версії цієї програми для Mac OS X). До речі, кількість установок "маковської" DNSCrypt по всьому світу сягає 10 тис.


0,363976 sec