.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.237.27.159
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

10.04.2012 Дайджест доменних подій

У випуску: RIPE NCC: 20 років на службі RIPE-спільноти; повноліття .RU; Естонія: 20 років в Інтернеті; російське "дзеркало" L-root; Казахстан у латиниці та кирилиці; у претендентів на головну інтернет-премію Великобританії залишилося декілька днів для заявки...

RIPE NCC:
RIPE NCC - 20 років на службі RIPE-спільноти Організація RIPE NCC створена в квітні 1992 року як європейський реєстр Інтернету (пізніше - регіональний реєстр), що здійснює розподіл адрес та управління відповідними мережевими ресурсами. У квітні 2012-го RIPE NCC відзначає 20-ліття служіння інтересам континентальної інтернет-спільноти. Зараз в RIPE NCC більше восьми тисяч членів. Під час 64-ї асамблеї RIPE в Любляні (Словенія) буде проведено пленарне засідання, присвячене цій знаменній даті та майбутньому RIPE NCC.ccTLD.RU:
Повноліття .RU 7 квітня 2012 року домен .RU відзначив своє повноліття: йому виповнилося 18! До цієї дати домен .RU підійшов зі суттєвими показниками: майже 3 млн. 76 тис. доменних імен та п'яте місце серед національних доменів верхнього рівня. Його випереджають .DE (Німеччина), .UK (Великобританія), .TK (Токелау) та .NL (Нідерланди). Протягом року .RU виріс на 15% або майже на півмільйона доменних імен. Рубіж в 3,5 млн. домен подолав ще восени 2011 року. Важливий і цей факт, що 59% доменних імен носять активні сайти.CENTR:
Естонія: 20 років в Інтернеті Двадцять років тому назад Естонія встановила свій перший інтернет-контакт зі зовнішнім світом. "Це була спроба отримати через модемне з'єднання список програмного забезпечення із загальнодоступного файл-сервера Хельсінкського технологічного університету. Процес тривав вісім годин",- розповів Яак Ліппмаа, член правління Естонського Фонду Інтернету. Як це зазвичай і буває, перші контакти стимулювали швидке розповсюдження Інтернету в Естонії. Естонський географічний домен верхнього рівня народився у червні 1992 року, а перший сервер з доменним ім'ям в .EE запущено 15 липня 1992 року.ICANN:
Мережевий "корінь" у російському ґрунті Російський реєстратор доменів Ru-Center та ICANN реалізували спільний проект з інсталяції російського дзеркала сервера L- root. Це - один із 13 кореневих серверів системи доменних імен. Оператор сервера L-root - корпорація ICANN. А Ru-Center, у свою чергу, надав ICANN обладнання та технологічну площадку, що необхідні для забезпечення функціонування L-root.

"Одна із ключових задач ICANN - підтримка стабільної, надійної та безпечної роботи Інтернету, а також зв'язності в глобальному масштабі,- зазначив Джо Еблей, директор групи DNS корпорації ICANN. - Додаткове дзеркало L-root - важливий крок на шляху виконання цієї задачі". Розгортання дзеркала кореневого сервера в Росії спрямоване на підвищення відмовостійкості системи доменних імен та стабільності її функціонування. Реалізація цього проекту надала можливість збільшити географічний розподіл критичної інфраструктури глобальної DNS та її стійкість до підвищеного навантаження, наприклад, DDoS-атак.

Нагадаємо, що в Україні функціонує чотири дзеркала кореневих серверів: два за підтримки компанії "Хостмайстер", два - UA-IX.

ProfIT.kz:
Казахстан - підсумки березня За даними казахстанської інтернет-компанії PROFIT Online, у березні 2012 року подано 2224 заявок на реєстрацію доменних імен у домені .KZ. Це - на 665 заявок менше у порівнянні з лютим 2012, і на 95 більше показника березня 2011 року. Інтерес до IDN-доменів утримується практично на одному рівні - у березні зареєстровано 72 таких домени (у лютому - 68). Загальна кількість імен в .KZ станом на 31 березня 2012 року, - 70344 (+857 до лютого 2012).NOMINET:
Nominet Internet Awards 2012: час спливає Британський доменний реєстр нагадує, що у претендентів на щорічну нагороду Nominet Internet Awards залишилося лише декілька днів. Інтернет-проекти, що розгорнуті в британському географічному домені верхнього рівня, здатні зробити відповідний сегмент Мережі "більш безпечним, відкритим, доступним та різноманітним". Із року в рік вони номінуються на головну інтернет-нагороду країни. Це можуть бути як благодійні, державні так і приватні проекти. Головне - не запізнитися і подати інформацію про себе до 12 квітня 2012 року (цікаво, чи випадково ця дата співпадає з фіналом подання заявок за програмою New gTLD?).


0,377032 sec