.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.237.27.159
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

20.03.2012 Дайджест доменних подій

У випуску: New gTLD - у центрі уваги на зустрічі ICANN; половина брендів хочуть свій цільовий домен; .COM - 27 років успіху; .UK перейшов рубіж у 10 мільйонів імен; московські домени - презентація в Ганновері.

ICANN:
43-я конференція ICANN пройшла під знаком нововведень Міжнародний форум відбувся в Сан-Хосе, столиці Коста-Рики, з 11 по 16 березня. Тон зустрічі задав Род Бекстром. У своїй програмній промові він закликав переглянути підхід до вибору Правління ICANN. Лідери доменної індустрії - члени Правління - змушені час від часу утримуватися від дискусій та голосування з огляду на можливий конфлікт інтересів. Бекстром вважає, що для покращення ситуації, перш за все, необхідно змінити склад номінаційного комітету.

Адже саме він розглядає кандидатури для вибору у Правління. Схоже на те, що ICANN має час та можливість це зробити у зв'язку з тим, що переукладення контракту з урядом США відкладено ще на півроку. Голова Правління також сконцентрував увагу на програмі New gTLD. Загалом, незважаючи на те, що в Сан-Хосе відбулося більше сотні засідань робочих груп, тема New gTLD залишалася центральною. В рамках цієї програми в ICANN вже звернулося 254 заявники, які претендують на нові цільові домени верхнього рівня.

Якщо кількість заявок перевищуватиме 500, вони будуть розглядатися блоками. Зараз фахівці обговорюють принцип формування таких блоків. Під час конференції було повідомлено і про запуск у найближчому майбутньому системи фінансової підтримки певної групи претендентів (зокрема, з африканських та латиноамериканських країн). Першими допомогу в реєстрації нових доменів отримають близько 14 заявників. Ще один важливий момент - до жовтня 2012 року запрацює глобальний Депозитарій товарних знаків (Trademark СlearingHouse), необхідний для коректного проведення етапу пріоритетної реєстрації. Учасники зустрічі також обговорювали можливість т. зв. захисних реєстрацій доменів верхнього рівня (з метою запобігання власником бренду некоректного використання доменного імені іншими бажаючими). Оскільки цикл життя будь-якого домену може завершитися його "зникненням" з карти Інтернету, то на конференції заздалегідь розглядалося питання про те, кому передавати "на зберігання" домени, що вийшли з ужитку.

CIRCLED:
Половина брендів зацікавлені в New gTLD Згідно з даними свіжого доменного огляду реєстру Afilias, 44 відсотки великих споживчих брендів готові подати заявку на власний домен верхнього рівня. Дослідження проводилося серед компаній США та Великобританії. З'ясовано, що 82% відомих брендів знають про можливість звернення за відповідним gTLD, і 54% з них мають намір її реалізувати. Після закриття ICANN прийому заявок за програмою New gTLD (а це відбудеться 12 квітня 2012 року), стане відомо, скільки компаній наважилися це зробити.VERISIGN:
Домену .COM - 27 років Давним-давно - 16 березня 1985 року у цільовому домені (gTLD) .COM було зареєстровано перше ім'я - symbolics.com. До свого 27-річчя домен підійшов з багажем, що перевищує сто мільйонів активних доменних імен. Таким чином, .COM - найбільший домен в Інтернеті. З чималим відривом наступні місця посідають .DE і .NET - 14,9 та 14,6 млн. імен відповідно.NOMINET:
.UK став десятимільйонником У британському домені верхнього рівня .UK здійснено понад 10 млн. реєстрацій. Він зберігає позицію другого за величиною національного домену світу (попереду лише .DE). Коментуючи цей факт, генеральний директор Nominet Леслі Коулі сказав: "Кумулятивний вплив доменів реєстру на економіку - достатньо значний, домен виступає в якості концентратора для більшої частини електронної комерції у Великобританії. .UK - чудове місце для роботи, а реєстрація 10-мільйонного домену - фантастичне досягнення". Представники реєстру Nominet у зв.язку з цим анонсували програму великих інвестицій у бренд Великобританії з урахуванням активно мінливого "ландшафту" доменних імен. Ця робота орієнтована на зростаючий ринок та стимулювання розвитку домену шляхом підтримки як британських торгових марок, так і всього британського.

У травні 2012 року розпочинається маркетингова кампанія, що включає запуск спеціального сайту. Британський реєстр запрошує зацікавлених реєстраторів взяти участь у цьому проекті. Також з 1 травня відкриється багаторічна реєстрація доменів в .UK, що надасть реєстраторам ще більше нових можливостей у роботі з клієнтами.

Инфоцентр RU-CENTER:
.MOSCOW та .МОСКВА - зірки CeBIТ Під час всесвітньої виставки високих технологій CeBIТ, яка нещодавно відбулася в Ганновері, російський Фонд сприяння розвитку технологій та інфраструктури Інтернету провів презентацію проекту створення доменів .MOSCOW та .МОСКВА. Голова правління фонду Дмитро Бурков окреслив шляхи та способи реалізації цієї ініціативи за підтримки Уряду Москви. Він також розповів про те, що отримає столиця та країна від використання спеціальних столичних доменів. Згідно з прогнозами спеціалістів RU-CENTER, період пріоритетної реєстрації в .MOSCOW та .МОСКВА триватиме близько трьох місяців. За цей час з.явиться майже 10 тис. доменних імен. Під час 43-ї конференції ICANN в Коста-Риці проведено ряд консультацій з питань доменів .MOSCOW та .МОСКВА, і незабаром очікується подання заявок на них.


0,357210 sec