.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.237.27.159
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

12.03.2012 Дайджест доменних подій

У випуску: підсумки лютого в домені .UA; ICANN дали ще півроку; українського кандидата - у Правління RIPE; статистика .РФ; .DE - майже 15-мільйонник; .KZ поступово зростає; тяжка доля UA-IX; ICANN представить новий договір акредитації реєстраторів; інтернавти змінили своє ставлення до цієї організації; DNSSEC у шампанському; лібералізація в домені .PT; цифрові імена в .NAME; у Росії будуть .ДЕТИ; .BANK: бути чи не бути; три компанії "боротимуться" за .OSAKA; нова версія DNS-сервера BIND.

"Хостмайстер":
Українські домени: підсумки лютого Станом на 1 березня 2012 року кількість доменних імен в .UA у порівнянні з тією ж датою 2011 року зросла на 14,26% і становить близько 634 тис. Серед них - 13,22 тис. доменів другого рівня (приріст 20,26%), решта - домени третього рівня. На сьогоднішній день в країні доступні для реєстрації 53 географічні публічні домени та 7 доменів загального призначення. Серед останніх найпопулярніший - com.ua (243,21 тис. імен, приріст - 17,32%). Найчастіше нові імена в географічних доменах реєструють у столичному kiev.ua (53,41 тис., приріст - 9%). У категорії кирилізованих доменів (IDN) помітний невеликий спад - на 0,3% (до 15,83 тис.) протягом минулого місяця. Зараз на доменному ринку .UA працюють 174 компанії-реєстратори.NTIA:
NTIA: "Хто тут тимчасовий?" Національна адміністрація США з телекомунікації та інформації (NTIA) вимушено продовжила з ICANN контракт з управління Інтернетом ще на півроку. Нагадаємо, що за технічне функціонування Мережі відповідає IANA - некомерційна організація, яка з 1999 року входить до складу ICANN. Управління IANA здійснюється на підставі контракту, умови якого визначає NTIA. Перший контракт укладено в 2000 році, а в 2006 році - продовжено на 5 років. За рік до закінчення його дії NTIA оголосила тендер на наступний контракт, і багато хто вважав, що він знову буде підписаний з ICANN. Однак, за повідомленням NTIA, тендер не проведено у зв'язку з тим, що подані пропозиції "не відповідали вимогам глобального інтернет-співтовариства". Найближчим часом (дату поки що не оголошено) NTIA має намір провести ще один тендер. Тимчасовий контракт ICANN дійсний до 30 вересня поточного року.RIPE NCC:
Український кандидат вперше висунутий у правління RIPE RIPE NCC - незалежна, неприбуткова регіональна (Європа та ряд інших територій) організація, що займається підтримкою інфраструктури Інтернету та технічною координацією у своєму регіоні. Правління (Виконавча рада, Executive Board) складається не менше з 3 і не більше 5 членів. Однак співробітники RIPE NCC не можуть входити до складу ради. Члени Правління обираються строком на три роки. Вибори нових співробітників Правління відбуваються зі спливом повноважень кожного члена. Одним із кандидатів ради висунуто Дмитрія Кохманюка, адміністратора домену .UA. Проголосувати за українського кандидата мають право тільки представники LIR (локальних інтернет-реєстрів). За даною адресою знаходиться коротка інструкція, як це зробити. Вибори проходитимуть під час Генеральної Асамблеї RIPE NCC в Любляні (Словенія) 18 квітня 2012 року."Домени Росії":
.РФ-2012: стійкий негативний приріст У кириличному домені .РФ у січні 2012 року видалено 130 тис. доменів, у лютому - 96 тис. Дана тенденція намітилася трохи раніше - 20 тис. імен видалено ще в грудні 2011 року. З таким "рахунком" завершився період видалення доменних імен в .РФ. Саме ці домени, зареєстровані у листопаді-грудні 2010 року, не продовжені реєстрантами зі спливом строку. Частка зменшення кількості доменів становить 18%; експерти галузі прогнозували спад доменної чисельності на 25-30%. На сьогоднішній день кількість доменних імен в .РФ становить близько 784 тис.DENIC:
В .DE майже 15 мільйонів доменів На момент написання цього дайджесту лічильник на сайті німецького реєстру DENIC показував 14 млн. 906 тис. 943 домени. Ось-ось і він перейде рубіж у 15 млн. За словами спеціалістів компанії, саме введення IDN сприяло швидшому зростанню кількості доменів. DENIC також приділяє серйозну увагу безпеці доменної системи. Так, зокрема, в червні 2011 року .DE підписаний DNSSEC. А в листопаді минулого року німецькому доменові виповнилося 25 років.Profit.kz:
Казахстан: розмірений зріст у доменному просторі За інформацією PROFIT Online, у лютому 2012 року подано 2879 заявок на реєстрацію доменних імен в .KZ. Це - на 409 більше ніж у січні 2012 року, та на 1188 перевищує аналогічний показник лютого 2011 року. Казахстан демонструє стійкий розмірений інтерес до IDN-доменів: у лютому зареєстровано 68, у січні - 52, а в грудні 2011 року - 73 IDN. Станом на 29 лютого 2012 року загальна кількість доменів в .KZ - 69487, що на 1610 більше у порівнянні з останніми числами грудня 2011 року.ІнАУ:
UA-IX - "жертва власного успіху" У Києві відбувся черговий Конгрес "Україна на шляху до інформаційного суспільства" та 13-й з'їзд Інтернет асоціації України (ІнАУ). Учасники Конгресу обговорювали результати та нові задачі галузі на шляху розвитку інформаційного суспільства, вдосконалення її законодавчої бази, а також проблеми безпеки, які минулого року гостро повстали перед всіма інтернет-спеціалістами та користувачами. Адміністратор дочірнього підприємства (ДП) ІнАУ - "Української точки обміну трафіком"- (UA-IX) Сергій Поліщук представив статистику "серця української Мережі" та наголосив на тому, що підприємство ризикує "стати жертвою власного успіху". За його прогнозом, до кінця року трафік становитиме близько терабайта за секунду, а до 2014 року - 5 і більше Т/с. Вже сьогодні необхідну пропускну спроможність для UA-IX могли б забезпечити пристрої класу 100GbE. Однак, всупереч очікуванням, їх виробництво не поставлено на потік. Сергій Поліщук представив варіант іншого підходу для забезпечення необхідної продуктивності. Проте здійснення нових технічно-організаційних кроків вимагає певних економічних рішень. Саме їх обговорення і стало центральною темою З'їзду. На наступному позачерговому з'їзді ІнАУ, який відбудеться не пізніше ніж через три місяці, очікується прийняття рішення з питань UA-IX. Спеціалістам запропоновано представляти свої проекти в Правління ІнАУ до 30 квітня. На 13-ому З'їзді оновлено також склад Правління організації.ICANN:
ICANN та реєстратори готують новий договір Напередодні асамблеї в Коста-Ріці ICANN разом з робочою групою реєстраторів (Registrar Negotiation Team) підготовили новий договір акредитації реєстраторів (RAA). Під час зустрічі робочої групи також розглянуто питання, пов'язані з правоохоронними органами, рекомендації Організації підтримки цільових доменів (Generic Names Supporting Organization - GNSO) та ряд інших задач. З документами можна ознайомитися відповідно до їх публікації.Domain Name Wire:
ICANN: опитування, весна, любов... Вперше з 2006 року співробітники видавництва Domain Name Wire під час опитування читачів отримали здебільшого позитивні відгуки про ICANN. Оцінку "Добре" цій організації поставили 45% респондентів; 14% все ж таки вважають, що справи й надалі просуваються "Задовільно". Одні експерти видавництва висловлюють думку про те, що таке "потепління" - це результат активізації впровадження IDN завдяки програмі Fast Track, що полегшує створення інтернаціоналізованих доменів. На погляд інших, позитивним фактором виступає запуск New gTLD, для третіх - це DNSSEC на кореневих серверах. А четверті вважають, що ICANN "полюбили від протилежного": мовляв, в якості правителя всього Інтернет ICANN все ж таки краще, ніж ООН.NIC.AT:
DNSSEC у шампанському Реєстр австрійського географічного домену першого рівня .AT - компанія NIC.AT - впровадила в домені DNSSEC. Серед доменів другого рівня першим підписано домен austria.at, на якому працює туристичний портал міста Зальцбург. Цей вибір - невипадковий: у ці дні домен святкує ювілей - 15 років. Керівництво порталу підкреслює, що впровадження DNSSEC - дуже необхідний крок для цієї туристичної платформи з огляду на об'єм та важливість послуг, що надаються. Поки що серед австрійських реєстраторів небагато піонерів DNSSEC. До них, зокрема, належить компанія WORLD4YOU (м. Лінц). Її генеральний директор Йоханнес Кюхрерубер вважає: "Цей сервіс відрізняє нас від колег в кращу сторону. DNSSEC особливо важливий для клієнтів, чиї домени використовуються для фінансових операцій чи передачі конфіденційних даних. Ми зробили все, для того щоб стати одним із перших реєстраторів, який пропонує цю послугу в Австрії". Після завершення церемонії підписання ключів NIC.AT виставив шампанське "DNSSECco"CENTR:
Лібералізація у португальському домені Португальський фонд Foundation for National Scientific Computing FCCN - реєстр домену верхнього рівня .PT - анонсував лібералізацію правил реєстрації доменних імен. З 1 травня поточного року кожен бажаючий може зареєструвати домен навіть без необхідності мати однойменну торгову марку чи компанію. Данні користувача в реєстрі за бажанням можуть бути приховані. Для того щоб зареєструвати домен в .PT, він повинен бути делегований, технічно пов'язаний з первинним сервером імен, правильно встановлений та настроєний. З 1 березня протягом 60 днів триватиме пріоритетна реєстрація доменів. Це дозволить державним компаніям, власникам торгових марок, авторських прав і т.д. зареєструвати необхідні доменні імена.CNews:
Цифрові імена в .NAME Компанія VeriSign планує з 2 квітня 2012 року відкрити реєстрацію доменних імен, що складаються виключно з цифр та/або цифр і тире в домені .NAME. Це стало можливим після того, як ICANN дозволила видалити комбінації цифр та цифр з тире зі списку доменних імен, що заборонені для реєстрації. У цільовому домені верхнього рівня .NAME найчастіше реєструють корпоративні портали, особисті та рекламні сайти. Реєстрація імен здійснюється як латиницею, так й IDN.EBA:
Не ховайте ваші грошенята у .BANK'ах та по кутках... Європейське Банківське Співтовариство (EBA) має намір створити систему повідомлення банківських клієнтів про ризики, спричинені появою цільового домену верхнього рівня .BANK. Андреа Енрія, голова EBA, у своєму листі в ICANN наголошує на тому, що .BANK не стане корисним для банківської системи, а вся програма New gTLD - світовим фінансам. Співтовариство також занепокоєне потенційною вартістю захисту товарних знаків. З огляду на це організація рекомендує ICANN призупинити впровадження New gTLD як такої. Попри все, на .BANK претендує Асоціація Американських Банкірів, що планує незабаром подати заявку на цей домен, і яка більш лояльно відноситься до New gTLD. Мабуть, без втручання Урядового консультативного комітету ICANN (GAC) питання не вирішиться.Cnews.RU:
.ДЕТИ з'являться через дев'ять місяців За словами керівника Координаційного центру доменів .RU/.РФ Андрія Колеснікова, протягом березня 2012 року фонд "Розумний Інтернет" разом з КЦ має намір подати заявку в ICANN на реєстрацію нового домену верхнього рівня .ДЕТИ. Про це було повідомлено під час профільної конференції видавництва CNews. Приблизний термін розгляду заявки в ICANN - 9 місяців. Загальні витрати на реєстрацію домену за програмою New gTLD, запуск, популяризацію та підтримку протягом 3 років становитимуть близько $1 млрд. Деякі експерти вважають, що запуск такого домену - важливий експеримент світового масштабу. Чи вдасться, як заплановано, захистити цю віртуальну територію від контенту, непризначеного для дітей? Чи зацікавляться компанії доменом, а користувачі - контентом сайтів? - Час покаже.Domaininsite:
Куди дивиться жабка з Осаки Адміністрація префектури Осака підтримала компанію GMO, яка запропонувала зареєструвати .OSAKA. Однак з'ясувалося, що місцева влада доброзичливо віднеслася ще до трьох претендентів. Це - доменний реєстратор Interlink, хостер Future Spirits та BusinessRalliart - ІТ-компанія. Остання, зокрема, має намір зайнятися ще й доменами .OKINAWA та .RYUKYU. GMO, попри все, мріє ще й про домен .SHOP. Можливість створення доменів .TOKYO та .KYOTO обговорювалася в Японії ще раніше.ISC:
Нова версія DNS-сервера BIND Компанія-розробник - Internet Software Consortium (ISC) представила нову версію DNS-сервера BIND 9.9. За словами представників ISC, продуктивність цього програмного продукту значно збільшена. Крім цього, розширено засоби конфігурації, призначені для розгортання DNSSEC. Перехід на цю специфікацію спрощено та автоматизовано. Також практично в усіх версіях даного DNS-сервера усунена причина уразливості типу "відмова в обслуговуванні", яка нерідко дошкуляла користувачам BIND минулого року.


0,378906 sec