.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.237.27.159
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

27.02.2012 Дайджест доменних подій

У випуску: ICANN шукає таланти; Женева: надії ООН та побоювання FCC; Nominet візьме в роботу валлійські домени; .AFRICA отримала адміністратора; спортивні домени: гол чи штанга? Узбекистан та Азербайджан автоматизують управління доменами; Білорусь отримала WHOIS; DDoS по IPv6 - реальність.

ICANN.ORG:
Хто очолить ICANN після Бекстрома? Понад 100 осіб претендують на пост президента ICANN, який сьогодні займає Род Бекстром. Його контракт закінчується в липні 2012 року. До 21 лютого поточного року кадрова служба організації схвалила 27 кандидатур. Члени ради директорів вже провели телефонні інтерв'ю з 16 претендентами з цього числа. Другий етап - особисті співбесіди, а найкращих очікує інтенсивне інтерв'ю з радою директорів організації. Таку процедуру відбору попередньо розроблено спеціально створеним комітетом. Прийняття остаточного рішення очікується в середині квітня.CIRCLED:
Чи наділить Женевський процес ООН безпрецедентною владою над Мережею? Wall Street Journal у колонці "Погляди" опублікував роздуми,сповнені тривогою за долю Інтернету, члена Федерального агентства зв'язку США Роберта Макдауелла. Відомий чиновник переконаний, що дипломатичний процес, який розпочнеться 27 лютого у Женеві під час Всесвітнього конгресу МСЕ, може призвести до укладання нових договорів. За цими договорами ООН отримає безпрецедентні повноваження з управління Інтернетом. "Десятки країн, в тому числі Росія та Китай,- пише він,- наполягають на досягненні цієї цілі вже до кінця 2012 року". Макдауелл, зокрема, посилається на заяву російського прем'єр-міністра в червні минулого року. У заяві йшлося про те, що спільна мета Путіна та його союзників полягає у створенні системи "міжнародного контролю над Інтернетом за допомогою МСЕ, договору на основі цієї організації під егідою ООН". Член FCC також наголосив на тому, що США буде послідовно боротися за свободу глобальної Мережі.NOMINET:
Nominet підтвердив заявки на домени для валлійської спільноти Неприбуткова компанія Nominet - реєстр .UK - підтвердила намір подати заявки на два нові домени верхнього рівня в інтересах інтернет-спільноти Уельсу: .wales та .cymru. Міністр у справах бізнесу, підприємництва, технології та науки п. Едвіна Харт повідомила про підтримку цієї заявки валлійським урядом. А директор з фінансів та розвитку бізнесу Nominet Гленн Хайворд впевнений, що ці домени виведуть Уельс на передній край цифрового бізнесу та розширять популярність валлійської культури он-лайн. Окрім цього, користувачі та підприємства матимуть можливість виразити свою ідентичність та гордість в Мережі. Робота над цим проектом - це чудовий приклад співпраці професіональних інтернет-організацій, культурно-лінгвістичних спільнот та урядових структур усіх рівнів.Domainnews:
Обрано компанію-адміністратора домену .AFRICA Африканський союз (AU) та реєстр африканських доменів верхнього рівня AfTLD підтримали висунення на цю позицію компанії UniForum SA. Один із її директорів Ніл Дандек сказав: "Це - важливий крок для організацій та приватних осіб, зацікавлених у прояві африканської ідентичності он-лайн, а також - у підвищенні прозорості будь-яких видів діяльності в регіоні". Представник відповідної комісії AU Абулхірат Есам розповів про очікувані результати співпраці з компанією. Серед них, зокрема, створення інтернет-контенту нового покоління, розвиток політики і правил реєстрації доменних імен, захист інтелектуальної власності та вирішення спорів; а також стимулювання використання ІКТ в регіоні. "Інтернет-спільнота сьогодні бере участь у проекті dotAfrica за допомогою комітету, членами якого обрано африканських інтернет-експертів, керівників реєстрів ccTLD, найбільших реєстраторів та інших добровольців із середовища провідних діячів африканської Мережі. Нові домени верхнього рівня в Африці використовуватимуться з метою розвитку африканських інтернет-послуг та екосистеми",- повідомив Мохамед Ель Башир, представник ICANN.CIRCLED:
Австралійські футболісти отримають домен Австралійська футбольна ліга (AFL) має намір подати заявку на власний домен верхнього рівня .AFL в рамках програми New gTLD. Представники Ліги повідомили, що їх мета полягає у створенні спільної території он-лайн-спілкування для всіх шанувальників футболу та захист бренду AFL. Планується також, що новий домен надасть нові можливості потенційним інвесторам. Мрія про створення як цілком спортивних, так і нових австралійських доменів верхнього рівня має багату передісторію. Так, ще в 2008 році були проекти створення доменів .SPORT та .BASKETBALL. У 2010 - компанія Adrenaline TLD мала намір взятися за .SKI, .SURF, .BIKE, .BOARD та .SKATE. Уряди декількох австралійських територій та міст розмірковували про .SYDNEY, .MELBOURNE, .VICTORIA та .NSW (Новий Південний Уельс). Процес може стати лавиноподібним?Вести.az:
Реєстрація доменів в .AZ: відтепер он-лайн Азербайджанська компанія IntraNS розпочала тестування системи online-реєстрації доменних імен в .AZ ccTLD. За словами генерального директора цієї компанії Фаіга Фарманова, програмне забезпечення, що проходить тестування, розроблено безпосередньо в IntraNS. Запуск послуги очікується у березні 2012 року. Завдяки цій послузі користувачі матимуть можливість замовити домен та здійснити його оплату через сайт реєстратора.UzReport:
Узбекистан автоматизував управління своїм доменом Адміністрація .UZ повідомила, що управління узбецькими доменами повністю автоматизовано. Відтепер власник домену має можливість управляти налаштуваннями DNS та контактною інформацією своїх доменних імен в .UZ прямо з особистого кабінету. Внесені зміни в системі вступають в дію через декілька хвилин після їх збереження. Також автоматизовано процес реєстрації, продовження доменів та здійснення відповідної оплати. Окрім цього, реєстрант з особистого кабінету може захистити данні про свої домени, використовуючи функцію "Прихований Whois".TUTBY:
.BY керують "Надійні програми" Завершився процес передачі функції технічного адміністрування .BY від "Відкритого контакту" до "Надійних програм" (кандидатура останньої схвалена ICANN 7 лютого 2011 року). Відтепер в цьому домені верхнього рівня діють нові правила реєстрації доменних імен. Так, зокрема, анульовано період безоплатного 30-денного бронювання доменів та спрощено процедуру схвалення заявок в Оперативно-аналітичному центрі при Президентові Білорусі (ОАЦ) - організації-адміністратора .BY ccTLD. Передача реєстра проходила поетапно - щоб не створювати проблем користувачам. Окрім цього, в домені запрацював сервіс WHOIS, якого не було до цього часу.Arbor Networks:
IPv6: ламають - значить, працює Черговий річний звіт Arbor Networks, що спеціалізується на рішеннях в області інтернет-безпеки, приніс сюрприз. Вперше відзначено факти DDoS-атак по IPv6. Правда, точно про них повідомляють тільки 4% опитаних компаній, а ще 21% говорять про це досить невпевнено. Так чи інакше, якщо по "шостому" протоколу атакують, це означає, що серед його користувачів - достатньо "нападаючих", і достатньо потенційних "жертв". Залишається лише здогадуватися, що відбудеться в цій області після літнього Всесвітнього запуску IPv6. Втім, свідомі спеціалісти з питань мережевої безпеки вже достатньо серйозно придивляються до цього питання. Так, Arbor Networks, зокрема, пропонує звіт IPv6 Report: Network Security Research. Для отримання цих документів необхідно зареєструватися на сайті компанії.


0,348599 sec