.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.237.27.159
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

21.02.2012 Дайджест доменних подій

У випуску: хто ви, містер WHOIS? Центральна Європа: Інтернет на роздоріжжі; план безпеки канадської Мережі; анонс: Світовий Конгрес IPv6; могутній Google Public DNS; досягнення .ORG і плани на .NGO.

ICANN:
ICANN: не тільки критика WHOIS, але й заміна протоколу На громадське обговорення винесено пропозицію ICANN - "дорожня карта" з впровадження нового підходу до подання інформації про доменні імена - Domain Name Registration Data Access (DNRDA) - замість WHOIS. До основних цілей такої заміни, зокрема, належать: підвищення безпеки сервісу, "інтернаціоналізація" WHOIS (у нинішній версії протоколу неможлива обробка не-ASCII даних) та усунення ряду інших недоліків, властивих сервісу. Фахівці ICANN проведуть семінар, присвячений проекту DNRDA, в Коста-Ріці, а доповідь за результатами його обговорення прозвучить на празькій зустрічі ICANN у червні 2012 року.DENIC:
Інтернет на роздоріжжі Реєстр німецького географічного домену верхнього рівня - DENIC - за матеріалами дев'ятої регіональної доменної конференції в Гамбурзі опублікував огляд актуальних проблем Інтернету. Більше 350 учасників гамбурзької зустрічі представляли не тільки .DE, але також домени Австрії, Швейцарії та Ліхтенштейну. Намагаючись розібратися в найгостріших мережевих проблемах, вони слухали доповіді інженерів і політиків, представників ICANN та інтернет-громадськості. На думку авторів огляду, сьогодні питання державного управління Інтернетом, контролю доступу та авторського права в Мережі - це, як гарячі картоплини, які фахівці перекидають з руки в руку. Слід зазначити, що на другий день конференції досягнуто відносної згоди хоча б у тому, що такі сумнівні політичні рішення як ACTA не можна приймати без проведення масштабних громадських консультацій. Замість зміцнення традиційних уявлень про авторське право, які більше не відповідають реаліям цифрового століття, потрібно переглянути всю нормативно-правову базу. На конференції розглянуто також баланс зберігання та захисту персональних даних і питання про те, наскільки близька "проблема Великого Брата". Ще одну гостру тему підняли автори доповіді "Провайдери під прицілом" - це обов'язки та взаємовідповідальність провайдерів, реєстраторів та інших учасників ринку в сучасній юридичній екосистемі. Схоже на те, що символ "роздоріжжя" не випадково виникає в статтях інтернет-оглядачів: запитань поки що більше, ніж відповідей.CIRA:
Канадський Інтернет стане безпечнішим Реєстр домену Канади зробив важливий крок на шляху підвищення безпеки роботи в Мережі. CIRA оприлюднив заяву про практику DNSSEC (DPS) - оперативний план забезпечення цією послугою інтернет-спільноти Канади. Коментарі до цього проекту можна надсилати за адресою [email protected] На додаток до DPS запущено також інтернет-центр знань про DNSSEC. Його мета - допомогти канадським користувачам розібратися, що таке DNSSEC, чому це важливо і як CIRA проводитиме масове впровадження цієї специфікації.IPV6EVENT:
Влітку відбудеться Всесвітній Конгрес IPv6 Мережеві фахівці готуються до IPv6 World Congress, який запланований на 12-13 червня 2012 року, тобто через тиждень після Світового запуску IPv6. Конгрес пройде в Амстердамі (Нідерланди) - одному з визнаних науково-технічних центрів просування IPv6. Цілі конгресу - з'ясувати бізнес-фактори та практичні стратегії плавного переходу до нового протоколу; сприяти поширенню кращого досвіду розгортання мереж IPv6 серед широкого кола представників бізнесу по всьому ланцюжку створення вартості; виробити комплексну програму впровадження цього протоколу, включаючи вирішення як технічних, так і економічних задач.GOOGLE:
Google Public DNS: 70 млрд запитів на добу За інформацією корпоративного блогу Google, його публічний DNS-сервіс обробляє понад 70 млрд. запитів на добу. Це означає, що запущений в 2009 році Google Public DNS - найбільший у світі, і за навантаженням випереджає навіть Verisign - адміністратора доменів .COM і .NET. Сьогодні колишній експериментальний проект, призначений для прискорення роботи користувачів, в Google називають "адресною книгою всього Інтернету". Очевидно, не випадково мережева група Anonimous погрожує "повалити" всю глобальну Мережу 31 березня саме атакою на Google.PIR.ORG:
Домен .ORG: приріст в 2, 5 рази за 7 років Адміністратор домену .ORG, організація PIR, повідомляє у свіжому звіті, що в 2011 році кількість імен в домені зросла на 9,9% (у 2010-му - на 9,7%). Таке зростання спостерігається в .ORG вже три роки. А ось за всі останні 7 років домен виріс майже в 2,5 рази і в грудні 2011 року подолав планку в 9,6 млн. зареєстрованих імен.

Проте за кількістю нових реєстрацій .ORG - один із "найповільніших" серед gTLD - 14,6% за рік (до прикладу, .INFO - 29% зростання, .MOBI - 20%). Середній рівень продовжень в домені .ORG становить майже 76%. У другій половині 2011 року найбільшим ринком реєстрації доменів .ORG залишалася Північна Америка (63%), потім - Європа (23%), Азіатсько-Тихоокеанський регіон (12%), Латинська Америка (2%) та Африка (всього 1%).

Плани PIR на 2012 рік включають,зокрема, завершення впровадження політики безпеки в домені .ORG, яка знизить кількість зловживань доменними іменами, а також подання заявки на домен верхнього рівня .NGO в рамках програми New gTLD.


0,343906 sec