.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.237.27.159
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

16.02.2012 Дайджест доменних подій

У випуску: чи матиме New gTLD "друге дихання"? Нова доменна політика для Північної Америки; засіб від фішингу поки що сируватий; жертви ботнету опиняться поза Мережею; Копенгаген не потребує "столичного" домену першого рівня, а ось Кіото претендує на власний TLD; Естонія вступила в CENTR; .BY нарешті переделеговано, а Казахстан отримав кириличний домен.

Інфоцентр RU-CENTER:
New gTLD - чекаємо другої хвилі? ICANN розмірковує про другий етап програми New gTLD. Інформація про конкретні терміни поки що відсутня, але ICANN вже готує план підготовки другого раунду подання заявок на нові домени верхнього рівня. План містить і звіт ICANN для Урядового консультативного комітету та Міністерства торгівлі США про захист товарних знаків і розширення кореневої зони. Запуск другого етапу залежатиме від кількості заявок на нові TLD, поданих до 12 квітня 2012 року - дати закінчення першого раунду, - і часу, витраченого на їх обробку.

Експерти доменного ринку вважають, що другий раунд створення нових доменів верхнього рівня, ймовірно, відкриється в 2015 році. На сьогоднішній день, за повідомленням ICANN, заявки для участі в проекті New gTLD подали більше сотні реєстраторів доменних імен зі всього світу. Усвідомлюючи можливість виникнення серйозних доменних спорів під час такого масштабного процесу, ICANN запросила до співпраці Всесвітню організацію інтелектуальної власності (ВОІС) в якості ексклюзивного провайдера послуг з врегулювання спорів у випадку надходження скарг від правовласників товарних знаків.

ARIN:
ARIN оприлюднила нові правила надання адресних ресурсів. Опікунська рада ARIN - американського реєстру інтернет-адрес, що відповідає за Канаду, Карибський басейн, острови Північної Атлантики й США, затвердила та оприлюднила нові правила надання адресних ресурсів. Зміни, насамперед, стосуються процедур передачі ip-адрес версії IPv4 і номерів AS (автономних систем). Зокрема, організації, що мають намір отримати групу адрес шляхом трансферу, тепер можуть замовити їх попередньо - за 24 місяці. З більш детальною інформацією можна ознайомитися в правилах трансферу . Нова версія правил введена в дію 10 лютого 2012 року і доступна на офіційному сайті реєстру.IDG News:
Засіб від фішингу Група провідних інтернет-компаній, зокрема Facebook, Google і PayPal, активно просувають нову специфікацію DMARC, що повинна протидіяти фішингу через електронну пошту. В даний час вихідну адресу електронної пошти, на жаль, легко підробити. Як результат, більшість користувачів не можуть виявити, що повідомлення виходить не з того домену, який присутній в заголовку листа. Специфікація DMARC (Domain-based Message Authentication, Reporting&Conformance) дозволяє відправникові вказувати, що повідомлення знаходиться під захистом засобів SPF та/або DKIM. Одержувач пошти також буде повідомлений про дії, які слід вчинити, якщо жоден з цих методів аутентифікації не спрацьовує - наприклад, відхилити таке повідомлення як небажане. Таким чином, DMARC обмежує або ж усуває можливість негативного впливу потенційно шахрайських і шкідливих повідомлень, а також дозволяє одержувачеві повідомити відправника - чи лист пройшов перевірку DMARC. Група, яка працює над специфікацією DMARC, планує передати її проект в організацію Internet Engineering Task Force (IETF) з метою можливого подальшого оформлення у вигляді стандарту (RFC). Поки що, на думку експертів, технологія ще надто нова для написання рекомендації користувачам щодо її застосування.Центр інформаційної безпеки:
Ботнет DNSChanger і "подаруночок" до 8 березня ФБР в листопаді 2011 року відзвітувала про припинення діяльності ботнету DNSChanger, що заснований на троянській програмі та підмінює DNS в комп'ютерах-жертвах. ФБР, навіть, настроїли свою DNS замість ботнетівської. Це дозволить, насамперед, моніторити, звідки йде трафік DNSChanger, а також запобігти виникненню проблем з доступом в Інтернет із заражених машин. Одночасно відбуватиметься очищення постраждалих мереж. Цей етап роботи передбачалося завершити до 8 березня. Проте на сьогоднішній день як мінімум в 250 компаніях зі списку Fortune-500 і в 27 з 55 основних державних установ США є хоча б по одному ПК, зараженому DNSChanger. 8 березня всі "нечисті" комп'ютери втратять доступ в Інтернет, оскільки ФБР відключить тимчасово сформовану DNS.Domainincite:
Жителям Копенгагена не потрібен домен першого рівня Заявка на домен верхнього рівня для столиці Данії Копенгагена -.CPH - не підтримана жителями міста. Для створення такого домену його потенційний адміністратор повинен отримати лист - підтримку від місцевого уряду. Данське міністерство бізнесу та розвитку навіть запропонувало внести відповідну поправку до закону про національний домен. Але у зв'язку з відсутністю інтересу інтернет-громадськості країни до нового домену поправку скасовано. На відміну від керівництва інших європейських столиць, таких як Париж, Лондон, Берлін, Москва, - влада Копенгагена не підтримала створення "столичного домену".Domain101:
Після .TOKYO буде .KYOTO? Компанія GMO Registry має намір подати заявку в ICANN для створення домену верхнього рівня.KYOTO. Кіото входить до списку міст державного значення Японії. З 794 по 1869 - це столиця і головна резиденція імператорів. Нині це півторамільйонне місто - частина регіону Осака - Кобе - Кіото із загальною чисельністю населення в 18 млн осіб. Раніше GMO Registry виступила з ініціативою створення домену для столиці Японії - .TOKYO, і проект вже схвалений урядом Токіо. До речі, в червні 2011 року компанія Business Ralliart оголосила намір подати заявку на два географічних домени верхнього рівня для префектури Окінава: .OKINAWA і .RYUKYU. Японія - один із найбільш гарячих прихильників програми New gTLD - аж до створення доменів верхнього рівня для окремих префектур.CENTR:
Реєстр національного домену Естонії отримав статус повноправного члена CENTR Генеральна асамблея CENTR (Ради європейських реєстрів доменів верхнього рівня) прийняла Естонська фонд Інтернет - реєстр .EE - в число повноправних членів організації. В асамблеї взяли участь керівники європейських реєстрів, представники Єврокомісії та ICANN. На порядок денний винесено також питання видалення протиправних доменів і впровадження DNSSEC. На Зальцбурзькій асамблеї CENTR обрано трьох нових членів правління організації - Ліза Фур від .DK, Джованні Сепіа від .EU та Річард Вейн від .AT.Relsoft.BY:
ICANN переделегувала .BY Відтепер білоруським географічним доменом верхнього рівня управлятиме компанія Reliable Software Inc. Ще навесні 2010 року Оперативно-аналітичний центр при Президентові Республіки Білорусь оголосив конкурс з вибору технічного адміністратора домену .BY. Конкурс виграла компанія Reliable Software Inc. Однак до недавнього часу попередній адміністратор - ТОВ "Відкритий контакт" - не випускав з рук кермо влади. Зараз в домені .BY налічується близько 45 тис. доменних імен. Послуги з їх реєстрації надають п'ять компаній, однак де-факто доменом управляє Оперативно-аналітичний центр при Президентові Республіки Білорусь (ОАЦ). Саме він визначає порядок реєстрації доменних імен в білоруському сегменті Інтернет. Новий технічний адміністратор домену .BY планує ввести ряд помітних змін, зокрема - запустити Whois-сервіс та анулювати безкоштовне 30-денне бронювання доменних імен, що вчасно не продовжені.Newskaz:
Казахстану делегований кириличний домен .КАЗ ICANN надала Казахстану новий IDN верхнього рівня - домен .ҚАЗ. Це - третій кириличний домен після російського .РФ і сербського .СРБ. Адміністратор домену - Казахстанська асоціація IT-компаній, яка зараз займається розробкою правил реєстрації імен у новому домені. Сьогодні у світі налічується 10 млн. носіїв казахської мови. На території Казахстану 4300000 осіб користуються інтернетом. Протягом січня 2012 року в чинному домені .KZ було подано 2470 заявок на реєстрацію доменних імен. Це - на 212 заявок більше, ніж у грудні 2011, і на 939 перевищує показники січня попереднього року. Загальне число доменів в .KZ станом на 31 січня 2012 року - 67877 імен (+1287 у відношенні до грудня 2011 року). Інтерес до IDN-доменів в .KZ протягом січня дещо впав - було зареєстровано 52 таких домени проти 73 заявок у минулому грудні. Не виключено, що можливість реєстрації повністю кириличних імен знову підвищить попит.


0,350729 sec