.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.237.27.159
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

07.02.2012 Дайджест доменних подій

У випуску: ICANN пропонує змінити правила WHOIS; створено засіб візуалізації DNSSEC; світ готується до IPv6; в Канаді з'являться франкомовні домени; проблеми з ПЗ для заявок на New gTLD; олімпійські домени та азербайджанська статистика.

ICANN:
ICANN планує змінити правила WHOIS У зв'язку з недостатньо достовірною та ретельною інформацією, що надається для розміщення в рамках сервісу whois, ICANN має намір внести зміни в правила цього сервісу. З одного боку, національні та регіональні законодавства підвищують рівень вимог до захисту персональних даних, у тому числі відомостей про реєстрантів тих чи інших доменів. З іншого боку, правоохоронні органи багатьох держав наполягають на важливості отримання достовірної інформації про належність конкретного домену. На сьогоднішній день вже існують процедури вирішення конфліктів між поточними правилами whois і законодавствами конкретних держав. Враховуючи цей факт, ICANN винесла пропозиції потенційних змін на обговорення Інтернет-громадськості. Всіх зацікавлених користувачів Інтернет запрошують висловитися з цих питань до 18 березня 2012 року."Хостмайстер":
Житомирські домени відображаються в WHOIS Дані про регіональні домени Житомирщини (zt.ua і zhitomir.ua) отримали своє відображення в сервісі whois. Таким чином, ще кілька публічних доменів просунулися вперед на шляху впорядкування та гармонізації роботи. Зокрема, в цих доменах проведено "переоблік" та вдосконалено правила. Технічне обслуговування житомирських доменів здійснює компанія "Хостмайстер".Sandia National Laboratories:
Створено зручний інструмент візуалізації DNSSEC Дослідники з Національної лабораторії "Сандія" створили інструмент підтримки фахівців в області вирішення завдань DNSSEC (це - обов'язкова специфікація безпеки, зокрема, у всіх доменах .gov). "Механізм DNSSEC потрібно не тільки правильно сконфігурувати; крім того, його необхідно регулярно обслуговувати", - пояснює Кейс Дессіо, ІТ-спеціаліст "Сандія".

Утиліта DNSViz, розроблена Кейс Дессіом, - це "інструмент візуалізації статусу DNS". Вона дозволяє відобразити весь ланцюжок аутентифікації DNSSEC, а також виявити та описати проблеми її функціонування. У такий спосіб спрощується конфігурування та адміністрування DNSSEC. Поточна версія DNSViz працює через Web-інтерфейс. Автор планує розширити її функціонал шляхом використання механізму повідомлень, а також відкритими інтерфейсами програмування (API) з метою забезпечення постійного моніторингу стану та безпеки DNS. На даний момент DNSViz проходить тестування на каліфорнійських серверах "Сандії", що контролюють понад 100 тис. доменних імен.

ICANN
Зробимо IPv6 нормою життя! ICANN акцентує увагу інтернавтів на Всесвітньому запуску IPv6, запланованому на 6 червня 2012 року. Корпорація нагадує про те, що рівно рік тому виділено останні п'ять блоків адрес IPv4 регіональним Інтернет-реєстрам. Використання адресації нового покоління - IPv6 - характеризується стійкою тенденцією зростання. Нова мережева архітектура дозволяє однозначно адресувати будь-який пристрій світу, підключений до Інтернет.

Тільки протягом січня 2012 року в глобальній Мережі відображено майже 6700 IPv6-мереж. А 6 червня всім Інтернет-провайдерам, контентним компаніям і виробникам мережевого устаткування в усьому світі буде запропоновано включити адресацію IPv6 на постійній основі.

CIRA.CA:
Канада отримає франкомовні домени У домені .CA незабаром з'явиться можливість використання символів, що містять діакритичні знаки - надрядкові і підрядкові елементи (наприклад, é, à, î, ç). Це дозволить реєструвати IDN, що включають символи французького алфавіту, та відображати в доменному просторі Канади другу з її офіційних мов. Минулої осені CIRA, адміністрація домену, представила підготовлені правила на розгляд канадської Інтернет-громадськості. В результаті CIRA отримала більше 50 рекомендацій, а на спеціальному форумі залишено понад 350 коментарів. З 30 січня по 24 лютого поточного року триває нове обговорення відкоригованих правил реєстрації IDN. Після остаточного формування правил буде оголошена дата запуску канадських франкомовних IDN.TAS:
ПЗ для реєстрації нових доменів виявилося сируватим На початку лютого деякі заявки на нові домени, подані в рамках програми New gTLD, зникли з акаунтів TAS - The TLD Application System. TAS - це спеціалізований веб-додаток, представлений у вигляді серії запитань, на які повинні відповісти заявники для подання та подальшої оплати заявок на нові домени верхнього рівня. Експерти ICANN витратили декілька годин, щоб розібратися з проблемою, при цьому інформацію повністю збережено. Тим не менш, це - вже друга технічна проблема в TAS, зареєстрована минулого тижня.Інфоцентр RU-CENTER:
RU-CENTER захистить олімпійську символіку Оргкомітет "Сочі 2014", група компаній Hosting Community і російський реєстратор доменів RU-CENTER підписали декларацію про співпрацю у сфері захисту Олімпійської та Параолімпійської символіки. Спільна робота буде спрямована, насамперед, на попередження несанкціонованого використання символів, що охороняються, у російському сегменті Мережі. Надалі приєднатися до даної декларації запрошуються всі реєстратори доменів та хостинг-провайдери РФ. Документ підписано в ході спільного засідання Комісії реєстраторів і хостинг-провайдерів Російської Асоціації Електронних Комунікацій в присутності представників правоохоронних органів, Ліги безпечного Інтернет, Фонду сприяння розвитку технологій та інфраструктури Інтернет, Координаційного центру російського домену Інтернет, "Лабораторії Касперського".NIC.AZ:
Темпи зростання домену .AZ Наприкінці січня 2012 року в доменній зоні .AZ зареєстровано 13,2 тис. доменів, а з початку року в ньому з'явилося 430 нових доменів. Більшість реєстрацій припадає на частку самого .AZ - понад 12 тис. імен. У .COM.AZ - 605 доменів. А ось в піддоменах .MIL.AZ, .SAMUX.AZ, .ZAQATALA.AZ, .GANJA.AZ, .SHAMAXI.AZ та .IMISHLI.AZ зареєстровано всього по одному доменові.


0,349210 sec