.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.237.27.159
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

26.01.2012 Дайджест доменних подій

У випуску: Увага - конкурс! А також: калейдоскоп доменних подій в Україні; як поживає IDN; New gTLD - перипетії нових імен; як SOPA руйнує безпеку Мережі; наближається п'ята зустріч "Майстерні IPv6" та інші новини.

"Хостмайстер":
IDN в об'єктиві Компанія "Хостмайстер" проводить міні-конкурс фотографій, пов'язаних з використання IDN (інтернаціоналізованих, тобто таких, що містять символи національних алфавітів) доменів у повсякденному житті України. Сьогодні на біллбордах, дошках оголошень, на стовпах, автомобілях та на асфальті все частіше зустрічаються доменні імена кирилицею (наприклад, www.пирожки.com.ua, [email protected]взуття.kiev.ua). Компанія "Хостмайстер" запрошує всіх, хто побачив подібну адресу, що відноситься до домену .UA, зняв її на будь-яку камеру, представити своє фото на конкурс. Ви можете також написати декілька слів про себе і про місце, де Ви побачили цю назву домену. Фотографії та текст надсилайте за адресою press[эт]hostmaster.ua або у коментарі до посту в "Живому Журналі" (див. посилання вище). Організатори конкурсу гарантують публічну подяку всім учасникам, а також пам'ятні призи за найцікавіші знахідки. Роботи приймаються до 20 березня 2012 року включно, а 1 квітня журі назве імена авторів найбільш оригінальних фото."Хостмайстер":
Реєстранти доменів можуть розкрити власні данні з UANIC Реєстранти доменних імен в .UA отримали нові можливості, що надаються сервісом UANIC. Призначення цього сервісу полягає у створенні та супроводі контактної інформації про реєстрантів доменних імен. Відтепер фізичні особи-реєстранти мають право здійснювати певні дії зі своєю персональною інформацією, що надається на запит Whois (реєстраційні дані про домени), а саме: оприлюднити її або знеособити, відредагувати або видалити."Хостмайстер":
Майже 9% українських IDN звільняються для реєстрації У доменному просторі .UA 20 січня 2012 року (через рік після відкриття вільної реєстрації IDN) було видалено 1715 кириличних доменів, що становить майже 9% від їх загальної кількості. Це означає, що реєстранти цих доменів не продовжили їх реєстрацію. Найбільшу кількість доменів видалено в публічних доменах com.ua (1324, або 12%) та kiev.ua (391, або 10%). Багато хто з користувачів зареєстрували кирилізовані доменні імена для того, щоб запобігти захопленню тих чи інших найменувань кіберсквоттерами. Протягом року реєстранти змогли оцінити, кому з них IDN - необхідні, а кому - ні. На даний момент у домені .UA зареєстровано 625 тис. доменних імен, з яких 4% - кириличні.AdIndex.RU:
Чи схудне домен .РФ більш ніж на 20%? Сьогодні у домені .РФ, що існує трохи більше року, зареєстровано 950 тис. доменів. З них майже 200 тис. не були продовжені, і, відповідно, можуть бути видалені. Таку цифру на прес-конференції Координаційної ради російського КЦ назвав член комітету реєстраторів Олексій Королюк. Марина Нікерова, заступник директора "Технічного центру Інтернет" (ТЦІ), визнала, що попередня оцінка КЦ - непродовження 300 тис. імен - виявилася достатньо песимістичною. Олексій Королюк, однак, вважає, що згодом більшість звільнених доменів будуть все ж таки зайняті. Як показує досвід інших доменних зон, відсоток непродовжених доменів, зазвичай, невеликий - близько 15%."Трайфл":
DP.UA готується до переходу на протокол EPP З 9:00 16 січня 2012 року в DNS, що обслуговують домен DP.UA, більше не потрапляють записи типу A (за винятком тих, що необхідні для створення glue records) та MX. Відмова від підтримки A та MX зумовлена підготовкою до введення в експлуатацію сервера, що працює по протоколу EPP. У майбутньому планується переведення процесів обслуговування всіх публічних доменів України на цей протокол."Хостмайстер":
Сайти www.gov.ua та www.edu.ua стали більш досконалими Змінено зовнішній вигляд та структуру сайтів www.gov.ua і www.edu.ua, на яких розміщені правила, регламенти та контактні данні, необхідні для реєстрації та обслуговування спеціальних доменів gov.ua та edu.ua. Перший домен призначений для обслуговування мережевих потреб державних структур України, другий - для освітніх закладів. Це - один із кроків масштабної реорганізації, що проводиться у домені .UA."Хостмайстер"
П'ята зустріч "Майстерні IPv6" відбудеться 7 лютого 2012 року Компанія "Хостмайстер" організовує п'яту зустріч Майстерні IPv6. Мета "Майстерні" полягає в освоєнні та масовому запуску нового адресного протоколу IPv6. Нагадаємо, що в 2011 році було проведено чотири зустрічі "Майстерні". П'ята зустріч "Майстерні IPv6" відбудеться 7 лютого 2012 року. Ця зустріч приурочена Safer Internet Day, і тому її учасники приділятимуть особливу увагу питанням безпеки. Після "Майстерні IPv6" компанія "Хостмайстер" проведе ще декілька важливих технологічних заходів:
8 лютого - тренінг RIPE: IPv6 для LIRів;
9 лютого - навчальний курс RIPE для LIRів;
10 лютого - RIPE тренінг з питань реєстрації маршрутів (Routing Registry).

Місце проведення "Майстерні": м. Київ, вул. Артема, 50, 9 поверх, конференц-зал "АНТО"; 7 лютого реєстрація на місці розпочнеться о 13:00, початок роботи - о 14:00. Зареєструватися заздалегідь в якості учасника чи доповідача, висловити свої побажання щодо тематики обговорень Ви можете по e-mail: [email protected], через веб-форму, а також - за тел. +380 44 594-17-94 (багатоканальний).

Domainnews:
Глобальний запуск IPv6 призначений на 6 червня 2012 року Це стає можливим, оскільки попередній глобальний експеримент з новим протоколом завершився успішно та стимулював Інтернет-компанії активізувати роботу в цьому напрямку.

Минулого року за ініціативою ISOC було проведено Всесвітній День IPv6. У цей день багато провідних Інтернет-компаній світу представили свої ресурси за даним протоколом. Українські фахівці не стояли осторонь. Тотальний тест пройшов успішно, а Інтернет-співтовариство - готове до більш масштабних рішень.

На 6 червня 2012 року призначено новий захід, що стане великим кроком уперед,- Всесвітній Запуск IPv6 ( World IPv6 Launch). Провідні провайдери, виробники мережевого обладнання та веб-компанії зі всього світу об'єднаються, включивши підтримку IPv6 на постійній основі. Компанії AT&T, Comcast, Free Telecom, Internode, KDDI, Time Warner Cable, XS4ALL, Cisco, D-Link, Facebook, Google, Microsoft, Yahoo! вже повідомили про свою підтримку World IPv6 Launch, і цей список постійно поповнюється. Інтернет-провайдери, які братимуть участь в World IPv6 Launch, обіцяють, що принаймні 1% їх користувачів працюватиме через IPv6. Компанії, що готові підтримати Всесвітній запуск IPv6, можуть зареєструватися для участі та прикріпити на своєму сайті логотип World IPv6 Launch.

ICANN.ORG:
New gTLD набирає оберти Реєстрація цільових доменних імен верхнього рівня, відкрита ICANN 12 січня 2012 року (у відповідності до прийнятої у Сінгапурі програми New gTLD), принесла перші плоди. На сьогоднішній день заявки на подібні доменні імена (список яких поки що не опублікований) подали 25 компаній. Проте, це не означає, що заявлено 25 доменів, оскільки згідно з умовами програми одна компанія чи організація має правозатребувати до 50 доменних імен. Багато культурно-лінгвістичних спільнот готові скористатися новою можливістю. Так, співтовариство новозеландців Канади повідомило про намір зареєструвати домен .kiwi(це - сленгове найменування вихідців із Нової Зеландії) в інтересах всієї світової спільноти новозеландців. Серед претендентів на нові територіальні домени - Лондон, Москва, Берлін та ряд інших столиць. Щодо брендів та імен, пов'язаних з комерційними інтересами, - тут все не так вже й просто.

Зокрема, Національна асоціація рекламодавців США (ANA) вимагає від ICANN створення тимчасового блок-листа товарних знаків за результатами першого етапу прийому заявок на нові домени. На думку представників ANA, всі бажаючі повинні мати можливість подати заявку на включення свого бренду в цей блок-лист. Асоціація вимагає негайної відповіді під загрозою судового процесу. В ICANN вважають створення такого списку - неможливим, оскільки до брендів відноситься безліч загальновживаних слів та географічних назв. Втім, і самі компанії - носії брендів - достатньо часто ведуть себе як загарбники. До прикладу, Samsung надіслала в Патентне відомство США заявки на реєстрацію слів "joy" та "fresh" в якості торговельних марок. Не важко уявити собі результат схвалення цих заявок.

Ймовірно, саме з цих міркувань згадане раніше відомство (USPTO) анулювало товарний знак "bank", який нещодавно був зареєстрований компанією Asif LLC. У Мережі вже з'явилася реклама попередньої реєстрації імен у домені верхнього рівня .bank. Представники USPTO заявляють, що цей товарний знак зареєстровано помилково.

Verisign:
.COM и .NET подорожчали "Класичні" домени верхнього рівня не дешевшають, незважаючи на розвиток подій навколо New gTLD. Так, компанія Verisign з 15 січня 2012 року підняла ціни на домени: .COM подорожчав з $7,34 до $7,85 (майже на 7%), а .NET - з $4,65 до $5,11 (на 10%). Подорожчання цих доменів погоджено з ICANN та оголошено ще влітку минулого року. Компанія повідомила, що це пов'язано із постійним зростанням кількості як атак на DNS, так і нормальних запитів до системи доменних імен. Власне потреба у додаткових ресурсах для їх обслуговування зумовлює нову вартість послуг.Theregister:
Автори "антипіратського" закону коректують SOPA Численні протести та бойкоти, включаючи демонстративне призупинення декількох веб-сервісів, проти законопроекту про Інтернет-піратство SOPA (Stop Online Piracy Act) не пройшли марно. Автори цього закону змушені виключати найбільш спірні статті. Перш за все, це стосується вимоги DNS-блокування сайтів на запит правовласника, тобто нелегальний, а не за рішенням суду. Спеціалісти з питань безпеки вважають, що орієнтація SOPA на DNS-блокування сайтів може завдати серйозної шкоди захисту Мережі, зокрема загрожує порушенню ланцюжків довіри DNSSEC.Инфоцентр RU-CENTER:
Ще більш безпечний SE У національному домені Швеції SE кількість доменів, зареєстрованих з використанням захищеного протоколу DNSSEC, зросла в 40 разів: з 4,3 тис. на початок 2011 року до 171,7 тис. доменів станом на 31 грудня 2011 року. У масштабах всієї країни це становить майже 15%. Адміністрація SE пояснює таке різке зростання, перш за все, реалізацією програми з розвитку домену та діяльністю реєстраторів. Останні розробили довгострокову стратегію з питань впровадження додаткового захисту в Інтернет-просторі Швеції. SE - перший домен у світі, в якому розгорнуто протокол DNSSEC: це відбулося в 2005 році.CentralNIC:
Японія отримала новий домен "Нещодавно запущено пріоритетну реєстрацію для власників товарних знаків у новому японському доменові .JP.NET. Користувачі мають можливість зареєструвати імена як латиницею, так і японські IDN. Запити на реєстрацію приймаються до 17 лютого 2012 року. З 20 лютого розпочнеться період преміальних реєстрацій. Протягом цього періоду всі користувачі Інтернет зможуть претендувати на домени преміум-класу. Генеральний директор компанії CentralNic (адміністратора .JP.NET) Бен Кроуфорд повідомив: "Тепер ті, хто знаходиться за межами Японії, мають можливість зареєструвати домен, завдяки якому можна зблизитися зі 100 мільйонами Інтернет-користувачів Японії".


0,342187 sec