.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.237.27.159
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

06.01.2012 Дайджест доменних подій

У випуску: DNSSEC: Україна, Польща, Швеція; Китай: IPv6 наступає; азіатська підтримка російських доменів; французькі проекти на південь від Сахари; ICANN не відмовляється від New gTLD; надії культурно-лінгвістичних спільнот та інші новини.

"Хостмайстер":
DNSSEC поширюється в Україні Напередодні Нового Року - 30 грудня 2011 року в домені .UA з'явилися записи DS для двох доменів: rovno.ua та ua.ua. Це - чергова ланка у формуванні ланцюжка довіри між материнськими та дочірніми доменами: запис DS створюється тоді, коли домен вищого рівня "хоче" дозволити виконання перевірки автентичності відкритих ключів доменів нижнього рівня. Нагадаємо, що 8 листопада 2011 року під час четвертої зустрічі "Майстерні" згенеровано ключ для зарезервованого домену ua.ua. Слідом, 2 грудня 2011 року на конференції UAdom був створений головний ключ DNSSEC (KSK) та допоміжний ключ (ZSK) для домену .UA. Наступний крок - підписання DNSSEC домену .UA та передача його ключа в IANA.Binero:
Кожен десятий шведський домен тепер захищений від фішингу Стокгольмський хостинг-провайдер Binero підписав DNSSEC домени всіх своїх клієнтів. Таким чином, загальна кількість підписаних доменів в .SE збільшилася з 5 тис до понад 100 тис. Це означає, що кожен десятий шведський домен перевіряється на такі атаки як фішинг - підміна інформації в DNS. Binero, що пропонує цю послугу безкоштовно, посідає друге місце в світі серед операторів за кількістю доменів, підписаних DNSSEC. Чим більше учасників ринку діятимуть за прикладом Binero, тим тим вище зростатиме ступінь захищеності шведських доменів. "DNSSEC не отримає загального визнання до тих пір, допоки цю можливість надаватимуть лише деякі, і часто - за додаткову оплату. Ми пропонуємо нашим клієнтам DNSSEC-валідацію безкоштовно і надіємося, що наші колеги наслідуватимуть наш приклад",- сказав засновник та генеральний директор Binero Андерс Алеборг.NASK:
Впровадження DNSSEC в Польщі Реєстр польського географічного домену першого рівня - NASK - розпочав впровадження DNSSEC на серверах, що підтримують домен .PL. Цей процес складається з декількох етапів. Перший етап - підписання DNSSEC доменів, що знаходяться під управлінням NASK. Слідом (20 грудня 2011 року) забезпечено доступність цих доменів на публічних серверах імен .PL. Сьогодні ведеться спостереження за стабільністю нової послуги, щоб у разі виникнення проблем призупинити її впровадження. У цей період не рекомендується включати перевірку DNSSEC для доменів другого рівня, таких як com.pl, net.pl, waw.pl, wroclaw.pl,- за винятком тестування. Завершення першого етапу - розміщенням DS-запису в кореневій зоні .PL- планується у січні-лютому 2012 року. З цього моменту для доменів, що підтримуються NASK, може бути включена DNSSEC-валідація. Після завершення даного етапу користувачі матимуть можливість перевіряти автентичність та цілісність відповідей, що отримуються з серверів імен, захищених DNSSEC. На останньому етапі, другий квартал 2012 року, планується підписання DNSSEC функціональних та регіональних доменів другого рівня в .PL. Після впровадження DNSSEC з'явиться можливість перевірки автентичності та цілісності відповідей, отриманих від серверів імен, що забезпечені цим протоколом.Whatsonchengdu:
Уряд Китаю ставить на IPv6 В останню п'ятницю старого року уряд Китаю повідомив свої плани щодо подальшого розвитку Інтернет. Один із найважливіших напрямків - поступовий перехід до використання адресного протоколу IPv6. До кінця 2013 року планується відкриття декількох невеликих комерційних мереж IPv6. З 2014 року розпочнеться масове впровадження протоколу, а до 2015 року IPv6 використовуватиметься більшістю телекомунікаційних компаній Китаю. Для китайського сегменту Мережі такий крок - неминучий, оскільки вже наприкінці 2010 року провайдери країни мали у своєму розпорядженні 278 млн. адрес IPv4, а Інтернет-аудиторія Китаю становила вже 450 млн. осіб.Info.Nic.RU :
Новий DNS-вузол для російських доменів в Азії Координаційний центр російських доменів (КЦ) та Технічний центр Інтернет (ТЦІ) ввели в експлуатацію ще один вузол, що обслуговує доменні зони .RU, .SU та .РФ. Він знаходиться у Гонконзі. Новий вузол створено у співпраці з Московським Internet Exchange (MSK-IX) оператором мережі RIPNDNS. Відтепер мережа DNS, що обслуговує домени .RU, .SU та .РФ, складається з 12 вузлів. Вони знаходяться у 8 містах Росії, а також в Європі, Америці та Азії. Завдяки цьому вузлу DNS-запити користувачів з Азії до російських доменів будуть оброблятися швидше, а навантаження в існуючій мережі - розподілятися рівномірно. Вже в перший день роботи DNS-вузол обробляв запити користувачів з Індонезії, Китаю, Південної Кореї, Японії та інших країн азіатського й тихоокеанського регіонів. За даними поточної статистики вузол обробляє в середньому близько 15% від загальної кількості DNS-запитів і на даний момент посідає третє місце за кількістю звернень після московського та нью-йоркського DNS-вузлів. Детальна статистика роботи DNS-мережі доменів .RU, .SU та .РФ публікується на сайті ТЦІ.AFNIC:
AFNIC та MAEE: спільні Інтернет-проекти в Африці MAEE (Міністерство закордонних та європейських справ Франції) надало грант в 400 тис євро Фонду міжнародного коледжу AFNIC з метою підтримки проектів з розвитку Інтернет на Чорному континенті. Представники MAEE у такий спосіб підкреслили свою відданість Декларації голiв "Великої вісімки" з подолання цифрового розриву. Основна мета виділення гранту - пошук та фінансування проектів з розширення доступу в Інтернет в африканських країнах, що знаходяться на південь від Сахари. Протягом січня Фонд відкриє відповідний конкурс заявок.Circled:
ICANN вірна New gTLD ICANN не має наміру ні затримувати запуск New gTLD, ні представляти її у вигляді обмеженої "пілотної програми",- повідомила представник інформаційно-аналітичного агентства в області Інтернет-політики та управління .NXT Кірен МакКарті. Вона посилається на Стіва Крокера (ICANN), який, у свою чергу, підтвердив, що керівництво організації проведе в перший тиждень січня спеціальне засідання, присвячене New gTLD. Однак питання затримки програми чи певних обмежень навіть не буде розглядатися.PuntuEUS
Баскська мова завойовує місце в Інтернет Носії баскської мови - Euskara,- стоять перед новою сучасною проблемою, а саме - створення власного домену. У віртуальному просторі те, що не названо - просто не існує. Саме тому Спільнота баскської мови та культури (EEKK на Euskara) хоче отримати домен .EUS як символ міжнародного визнання в Інтернет. З цією метою вони створили асоціацію PuntuEus, яка безпосередньо займатиметься практичною діяльністю з отримання цього домену. Асоціація - член європейської організацію культурно-лінгвістичних спільнот ECLID, про яку ми розповідали в попередньому випуску.DotCYM
Уельс чекає початку прийому заявок на New gTLD Ще одна культурно-лінгвістична спільнота, яка зацікавлена в програмі нових доменів, - валлійці. Вони з нетерпінням очікують 12 січня 2012 року. Слід зазначити, що перша спроба отримання власного домену для Уельсу була зроблена в 2006 році. Єдиний заявник на домен .Cymru - dotCYM Ltd. Цікаво, що перша заявка, подана на трилітерний домен, була визнана такою, що не відповідає вимогам ICANN. Після цього dotCYM провела широкі консультації з урядом та різними організаціями, з тисячами приватних осіб, компаній, товариств, клубів, установ Уельсу та валлійської діаспори. Масову підтримку отримав .Cymru. ".Cymru - це заявка із Уельсу та для жителів Уельсу, для всіх валлійців. Це - не відокремлення від кого-небудь. Домен стане ознакою того, що Уельс має свої відмінні риси в Інтернет. Цей домен, можливо, відіграє свою роль в області брендингу та об'єднання валлійського суспільства, валлійських послуг і т.д. Ми впевнені, що уряд Уельсу докаже свою віру в валлійський бізнес і підтримає створення домену .Cymru",- каже Сіон Доббінс, виконавчий директор DotCYM.


0,266128 sec